24V DC Bariyer Kontrol Kartı Hakkında Bilgiler

24V DC Bariyer Kontrol Kartı Hakkında Bilgiler

 

24V Bariyer Kontrol Kartı

Konu iş yeri güvenliği olduğunda bariyerler iş çevresinin özel mülki sınırlarını belirlemek anlamında hem işverenler hem de o iş yerinde faaliyetlerini yürüten personeller için fazlasıyla büyük önem taşıyor. Günümüz teknolojileri artık bu bariyerlerin gelişmiş kontrol kartlarıyla detaylıca yönetilmesine izin vermektedir. 24V bariyer kontrol kartı gibi bu ve benzeri kontrol kartları sayesinde bariyerler artık istenirse otomatik bir biçimde kendi başlarına akıllı bir şekilde çalışabiliyor. Ülkemizde de satılan birçok 24V DC kontrol kartının şimdilerde Türkçe kullanıcı arayüzü ile geldiği de görülmektedir. Arayüz dilindeki bu yerelleştirme bariyer kontrol kartı üzerindeki tüm fonksiyonların operatör tarafından, fazla bir eğitime ihtiyaç duymadan daha kolay bir şekilde ayarlanmasına izin veriyor.

24V DC Bariyer Kontrol Kartı Hakkında Bilgiler
Bariyer kontrol kartı iş güvenliğinin önemli bir parçasıdır

Bariyer Kartının Özellikleri

İş güvenliğinin sağlanmasında ve hatta iş sağlının denetiminde fazlasıyla büyük öneme sahip olan 24V DC bariyer kontrol kartlarının özellikleri üründen ürüne bağlı olarak değişmekle birlikte tipik bir bariyer kartından aşağıdaki işlevleri sunmasını bekleyebilirsiniz:

  • 24V gibi bariyer kontrol kartı üzerinde yer alan butonlar bariyerin fonksiyonlarının kolayca ayarlanmasını sağlar.
  • Bariyer kontrol kartının üstünde otomatik kalibrasyon ayarı olduğu görülüyorsa söz konusu 24V kontrol kartı aslında çalışma şartlarını kendi başına algılayabilir demektir.
  • Bu anlamda eğer istenirse bariyerin açılması ve kapanması süreleri zamana bağlı olarak belirlenebilir.
  • Eğer bariyerde bir tür sıkışma yaşandıysa 24V gibi gelişmiş kontrol kartları bunu algılayabilmektedir.
  • Kartın ya da bariyerin bataryasında bir tür zayıflama söz konusu olursa 24V DC kontrol kartı otomatik bir şekilde bariyeri tamamen kapalı veya tamamen açık konuma getirmeyi seçebilir. Son olarak, bu bariyer kontrol kartlarının kumanda ile kontrol özelliği olduğunu bilmek de önemlidir.
Ümraniye İş Güvenliği

Modern Kartların Püf Noktaları

Modern bariyer kartları üzerilerinde bir ya da daha fazla LCD ekran ile gelebilirler. Bu ekranda kontrol butonlarına yer verilmektedir. Menü üzerinde yapılan herhangi bir tür değişiklik genellikle ekrandan çıkılmasıyla birlikte otomatik olarak kaydedilir. Bu özellik de bariyer üzerinde hızlı ve pratik değişiklikler yapılmasını mümkün kılarak, modern bariyer kontrol kartlarının iş güvenliğine sağladığı pozitif katkıya işaret eder.

Otomatik kalibrasyon özelliğine sahip olan kontrol kartlarında kart kurulu olan bariyer sistemini tanıyabilir. Bunun ardından çalışma koşullarının algılanmasını sağlar. Kalibrasyonun başarıyla tamamlanması için bariyerin bir kez açılıp bir kez kapatılması yeterlidir. Kalibrasyon sırasında, bariyerin üzerine düşen ışığın şiddetiyle orantılı olarak voltaj üreten ışık algılayıcısı yani fotosel kontrolü geçici olarak devre dışı kalabilir.

Bariyer Kontrol Kartı Fiyatları

Piyasada bariyer kontrol kartları araştırıldığında birçok yerli çözümün de bulunduğu kolaylıkla görülebilecektir. Markalı olarak paketlenmiş ve kurumsal görünüm taşıyan ithal ürünlerde özellikle döviz kurundan ötürü çok yüksek fiyatlar karşınıza çıkabilir ancak standart özelliklerde ve yerli imalat bariyer kontrol kartları oldukça ulaşılabilir fiyatlardadır. Bariyer kontrol kartı fiyatları elbette özelliklere göre belirlenmektedir ve burada uzaktan kumanda sayısı da önemli bir etkendir. Ek olarak bariyerin ne şekilde kontrol edilebildiği, kablolu-kablosuz bağlantı özellikleri ve elektronik ekipmanların güce yönelik değerleri de fiyatları değiştiren etkenler arasında yer alabilir. Özellikle bazı bölgelerde bataryalı bariyer kontrol kartı kullanmak gerekebilir. Böyle ürünlerde bataryanın zamanla kullanıma bağlı olarak yıpranabileceği ve zamanla da değiştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. İş sağlığı ve güvenliği çalışmaları kapsamında iş yerindeki bariyerlerin de düzenli olarak kontrolü ve bakımı gerçekleştirilmelidir. Aksak çalışan bariyerlerin güvenlik zafiyeti oluşturabileceği ve kazalara zemin hazırlayabileceği unutulmamalıdır. İş yeri için bariyer nasıl seçilir bu konuda en doğru yöntem çalışmakta olduğunuz OSGB firmalarındaki iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarından destek almaktır.

İş Güvenlik Malzemeleri

Acil Durum Nedir? Tahliye Tatbikatı Nasıl Olmalıdır?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar