Adalar OSGB

Adalar OSGB

Adalar OSGB denildiğinde akla ilk gelen firmalar arasında yer alan Kale OSGB’de çalıştığımız iş yerlerine gelişmiş ortak sağlık ve güvenlik hizmetleri veriyoruz. Sağladığımız tüm iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri küresel standartları karşılayan, evrensel uygulanabilirliği olan çalışmaları kapsamaktadır. Bu anlamda Adalar’da bir OSGB ile çalışmak isteyenler Kale OSGB’den ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000 veya
ISO 45001 gibi standartlarda servis alırlar.

Maddeler Halinde

Adalar işletmelerine OSGB hizmetleri sağlarken aşağıdaki faktörleri ele almaktayız:

 • Genel iş sağlığı ve güvenliği kurallarının sağlanması,
 • Yaşanan iş kazaları ve meslek hastalıkların sebepleri ve iş yerindeki riskler,
 • İş ekipmanlarının güvenli kullanımı,
 • Kaza, yaralanma ve hastalıktan korunma prensipleri ve tekniklerinin uygulanması,
 • İş ekipmanlarının güvenli kullanımı,
 • Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları ve yasal mevzuat ile ilgili bilgiler,
 • İş yerinde güvenli ortam sistemleri kurma,
 • Kişisel koruyucu alet kullanımı,
 • Ekranlı ekipmanlarla çalışma,
 • Uyarı işaretleri,
 • Kimyasal, fiziksel ve biyolojik maddelerle ortaya çıkan riskler,
 • Hijyen ve düzen,
 • Yangın olayı ve yangından korunma,
 • Termal konfor şartları,
 • Ergonomi,
 • Elektriğin tehlikeleri, riskleri ve önlemleri,
 • İlk yardım ve kurtarma.

Turizm, Konaklama ve Gıda Sektöründe İş Güvenliği

İstanbul’un Adalar bölgesi turizm, konaklama ve gıda sektöründe iş güvenliği çalışmaları yapılması gereken birçok işletmeye sahiptir. Özellikle çalışma şartları zayıf olan birtakım işletmelerde çalışanlarda kesilme, yırtılma, yanma, haşlanma tarzı kazalar veya kas-iskelet sistemi, psikolojik temelli rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Bunun dışında turizm, konaklama ve gıda sektörlerinin tümünde hijyene dair çok özel çalışmaların yapılması gerekmektedir. Kale OSGB olarak tecrübelerimiz arasında turizm, konaklama ve gıda sektöründe hizmet verdiğimiz birçok işletme de yer almaktadır. Her ne kadar İstanbul gibi büyük bir merkezin içinde yer alsa da Adalar bölgesi aciliyet gerektiren birçok durumda tam anlamıyla büyükşehir düzeyinde imkanlara sahip değildir. Dolayısıyla önce can ve sonrasında da mal güvenliğine yönelik önlemlerin Adalar bölgesinde daha fazla önem ve özenle sağlanması gereklidir. Kale OSGB olarak Adalar’da iş Sağlığı ve Güvenliği hizmeti ihtiyacı bulunan işletmeler için öncelikle kapsamlı risk değerlendirmesi çalışmaları gerçekleştirip, acil önlem alınması gereken şartları düzeltiyoruz ve iyileştirilen çalışma şartları ile hem çalışan hem işveren memnuniyetine odaklanıyoruz.

OSGB Kartal

Adalar OSGB

Adalar’da OSGB hedefiyle çalıştığımız iş yerlerinde iş güvenliği kültürü inşa ediyoruz. Bunu güvenlik uzmanlarımız, iş yeri hekimlerimiz ve diğer sağlık personellerimiz ile sağlıyoruz. Tüm süreç risk değerlendirmesi ve risk analizi ile başlamaktadır. Risk değerlendirmesi düzenli olarak yapılan bir işlem olduğundan Adalar gibi noktalardaki işletmeler ile yıl boyu yakından çalışıyoruz.

Adalar’daki iş yerleri gibi bir iş yerindeki sağlık ve güvenlik doğrudan işverenin sorumluluğundadır. Ancak her işveren gerekli sağlık ve güvenlik unsurlarını bilmeyebilir, bilinçli olmayabilir. İşte bu noktada Kale OSGB gibi 2005 yılından bu yana işletme sağlığı ve güvenliği alanında hizmet veren markalar öne çıkmaktadır. Kale OSGB olarak müşterilerimizi ortaklarımız olarak görüyor ve onlarla sıkı sıkıya çalışıyoruz.

Tehlike Önleyici Tedbirler

Bir ortak sağlık ve güvenlik biriminin amacı çalıştığı iş yerindeki potansiyel tehlike unsurlarını tespit etmek ve bunları önleyici tedbirler almaktır. Kale OSGB olarak hizmet verdiğimiz Adalar iş yerlerinde markaların iş çevrelerini daha güvenli hale getirmek için çalışıyoruz. Uygulamaya koyduğumuz kaza önleme düzenlemeleri iş akışınızın sekteye uğramasını engellemek için varlar. Bu önlemler patlayıcıdan korunma dokümanından mesleki hijyene kadar uzanan geniş bir listeyi ele alır.

Kale OSGB olarak Adalar iş yerlerinde işletme sağlığını teşvik edici ve geliştirici uygulamaları hayata geçiriyoruz. Bu çabalar ancak etkin ve sistematik bir şekilde uygulandığında gerçek olmaktadır. Aynı zamanda çalışanlarınıza güvenlik ve sağlık bilincini artıran eğitimler de veriyoruz. Tüm bu çabalar Adalar şirketinize mikroekonomik ve makroekonomik düzeyde tasarruf sağlıyor.

İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar