AÖF Sertifikası Hakkında Bilgiler

AÖF Sertifikası ile İş Güvenliği Uzmanı Olmak

 

Açık Öğretim Sertifikası

AÖF sertifikaları üniversite birimine bağlı olarak çeşitli alanlara ayrılmaktadır. Tipik olarak bir AÖF sertifikası Muhasebe, Pazarlama, Girişimcilik, Finans, Sekreterlik, Eğitim ve Yönetim alanlarında verilebilir. Sertifikalar uzaktan eğitim bünyesinde alınır. Birçok sınav online yani web üzerinden gerçekleştiriliyor.

E-sertifika olarak da bilinen AÖF sertifikasına en az lise diploması sahibi olan adaylarca başvurulabilir. O kurumun internet üzerinden açılan derslerinin ve sınavlarının geçilmesi ile e-sertifika almak mümkün. Uzaktan eğitim yöntemi halihazırda çalışmakta olan girişimci adaylar için kolaylık sağlıyor ve sektördeki rekabet olanaklarını kısıtlamıyor. Bu sertifika en çok iş kurma ve yönetme alanlarında faaliyet göstermek isteyen bireylerin odağında olmaktadır.

AÖF Sertifikası ile İş Güvenliği Uzmanı Olmak
e-Sertifika ile iş güvenliği uzmanlığı

AÖF ile İş Güvenliği Uzmanı Olmak

  • Son yılların yükselen meslekleri arasında olan iş güvenliği uzmanlığı yoğun istihdamın görüldüğü, popülaritesi artan bir meslek kolu olarak karşımıza çıkıyor.
  • Özellikle yükselen işsizlik oranıyla beraber genç mezunlar iş güvenliği uzmanı olmak için Açık Öğretim Sertifikası almanın yollarını arıyor.
  • İş güvenliği uzmanı olmak ayrı bir sertifika programına girmeyi ele almaktadır.
  • Üniversite mezunları iş güvenliği uzmanı olabilir. Bu kişiler işletmelerde işverenler için iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri sağlayarak eğitimlerine devam ederler.

AÖF oldukça esnek seçenekler sunuyor. Üniversiteye devam eden ancak bir yandan çalışmaya başlayanlar eğitim hayatlarına devam edebilmek için AÖF’yi seçebiliyor. İş güvenliği uzmanlığı için e-sertifika programları bulunmaktadır. Bu program az sayıda üniversite tarafından destekleniyor ancak AÖF ile iş güvenliği uzmanlığı e-sertifikası almak isteyenler küçük bir başvuru ücreti ödüyor. Sınavda başarısız olunduğu takdirde ise tipik olarak yarı fiyatına tekrar giriş ücreti alınabiliyor.

İş Güvenliği e-Sertifika Sınavı

AÖF ile e-sertifika programına katılanlar için eğitim süresi bir dönem kadar sürer. Dönem bitiminde adaylar teorik sınava girer. Eğitim online olarak sürse de sınavlar belirli binalar da yapılıyor ve tek oturumda tamamlanmış oluyor. Adaylar AÖF sertifikasına başvururken sınava girmek istedikleri şehirleri belirtirler. Tipik olarak beş şehrin belirtilmesi gerekiyor. Sınavı geçenler İSG-Katip sistemine kaydolmaya hazır hale gelirler. Kayıtlar internet üzerinden tamamlanıyor. Sınav sonuçları ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen iş sağlığı ve güvenliği AÖF e-Sertifika programı üyeleri ayrı olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı web sitesine gidebilirler.

İlk Yardım Müdahaleleri

AÖF İle İş Güvenliği Sertifikası Almak

Eğer en az lise veya dengi okuldan mezunsanız, meslek yüksek okulları veya Açık Öğretim Fakültesi’nin önlisans programlarından dikey geçiş yapma şansınız varsa, örgün öğretimde öğrenci olup açık öğretime yatay geçiş yapabiliyorsanız veya herhangi bir yüksek öğretimden mezunsanız ve ikinci üniversite okumak istiyorsanız AÖF ile iş güvenliği sertifikası alabilirsiniz. Açıköğretim okumakta olan İktisat, İşletme fakültesi öğrencileri ise mezun olana dek başvuru yapamamaktadırlar. İş Sağlığı ve Güvenliği Açıköğretim programı ücreti 2021 yılı için 395 TL olarak belirlenmiştir. Yurt dışında bir okuldan mezunsanız veya yabancı uyrukluysanız ANADOLUYÖS sistemi üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu bağlantı üzerinden AÖF İş Güvenliği Sertifikası programına başvuru yapabilirsiniz: https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/nasil-ogrenci-olabilirim/anadoluyos

Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?

En Popüler Hizmet Bölgeleri Listesi

Adalar İş Güvenliği
Adalar OSGB
Anadolu Yakası OSGB
Arnavutköy OSGB
Ataşehir İş Güvenliği
Avcılar OSGB
Avrupa Yakası OSGB
Bağcılar İş Güvenliği
Bahçelievler İş Güvenliği
Bahçelievler OSGB
Bakırköy OSGB
Bayılma Nedenleri
Beylikdüzü İş Güvenliği
Beyoğlu OSGB
Büyükçekmece OSGB
Çatalca OSGB
Çekmeköy İş Güvenliği
Çekmeköy OSGB
En İyi İSG Firmaları
En İyi İş Yeri Hekimi Hizmeti
En İyi OSGB Firmaları
En Yakın OSGB
Esenler İş Güvenliği
Esenler OSGB
Esenyurt İş Güvenliği
Eyüpsultan İş Güvenliği
Eyüpsultan OSGB
Fatih İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa OSGB
Güngören İş Güvenliği
Güngören OSGB
İSG İstanbul
İstanbul İş Güvenliği
İstanbul OSGB Firmaları
İstanbul OSGB Pendik
Kadıköy İş Güvenliği
Kadıköy OSGB Firmaları
Kağıthane OSGB
Kartal İş Güvenliği
Kartal OSGB
Küçükçekmece İş Güvenliği
Maltepe İş Güvenliği
OSGB Ataşehir
OSGB Bağcılar
OSGB Başakşehir
OSGB Bayrampaşa
OSGB Beşiktaş
OSGB Beykoz
OSGB Beylikdüzü
OSGB Esenyurt
OSGB Fatih
OSGB Firmaları
OSGB Firmaları İstanbul
OSGB Firmaları İstanbul Anadolu
OSGB Firmaları İstanbul Avrupa
OSGB Firması
OSGB Hadımköy
OSGB İstanbul
OSGB İstanbul Ümraniye
OSGB Kadıköy
OSGB Kartal
OSGB Küçükçekmece
OSGB Maltepe
OSGB Merter
OSGB Sancaktepe
OSGB Tuzla
OSGB Ücreti Ne Kadar?
OSGB Ümraniye
OSGB Üsküdar
OSGB Yetki Belgesi Ücreti
OSGB Zeytinburnu
Pendik İş Güvenliği
Sarıyer OSGB
Silivri OSGB
Sultanbeyli İş Güvenliği
Sultanbeyli OSGB
Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi
Sultangazi OSGB
Şile OSGB
Şişli OSGB
Tuzla İş Güvenliği
Ümraniye İş Güvenliği
Üsküdar İş Güvenliği
Zeytinburnu İş Güvenliği
İş Güvenlik Malzemeleri

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar