AÖF Sertifikası Hakkında Bilgiler

AÖF Sertifikası ile İş Güvenliği Uzmanı Olmak

 

Açık Öğretim Sertifikası

AÖF sertifikaları üniversite birimine bağlı olarak çeşitli alanlara ayrılmaktadır. Tipik olarak bir AÖF sertifikası Muhasebe, Pazarlama, Girişimcilik, Finans, Sekreterlik, Eğitim ve Yönetim alanlarında verilebilir. Sertifikalar uzaktan eğitim bünyesinde alınır. Birçok sınav online yani web üzerinden gerçekleştiriliyor.

E-sertifika olarak da bilinen AÖF sertifikasına en az lise diploması sahibi olan adaylarca başvurulabilir. O kurumun internet üzerinden açılan derslerinin ve sınavlarının geçilmesi ile e-sertifika almak mümkün. Uzaktan eğitim yöntemi halihazırda çalışmakta olan girişimci adaylar için kolaylık sağlıyor ve sektördeki rekabet olanaklarını kısıtlamıyor. Bu sertifika en çok iş kurma ve yönetme alanlarında faaliyet göstermek isteyen bireylerin odağında olmaktadır.

AÖF Sertifikası ile İş Güvenliği Uzmanı Olmak
e-Sertifika ile iş güvenliği uzmanlığı

AÖF ile İş Güvenliği Uzmanı Olmak

  • Son yılların yükselen meslekleri arasında olan iş güvenliği uzmanlığı yoğun istihdamın görüldüğü, popülaritesi artan bir meslek kolu olarak karşımıza çıkıyor.
  • Özellikle yükselen işsizlik oranıyla beraber genç mezunlar iş güvenliği uzmanı olmak için Açık Öğretim Sertifikası almanın yollarını arıyor.
  • İş güvenliği uzmanı olmak ayrı bir sertifika programına girmeyi ele almaktadır.
  • Üniversite mezunları iş güvenliği uzmanı olabilir. Bu kişiler işletmelerde işverenler için iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri sağlayarak eğitimlerine devam ederler.

AÖF oldukça esnek seçenekler sunuyor. Üniversiteye devam eden ancak bir yandan çalışmaya başlayanlar eğitim hayatlarına devam edebilmek için AÖF’yi seçebiliyor. İş güvenliği uzmanlığı için e-sertifika programları bulunmaktadır. Bu program az sayıda üniversite tarafından destekleniyor ancak AÖF ile iş güvenliği uzmanlığı e-sertifikası almak isteyenler küçük bir başvuru ücreti ödüyor. Sınavda başarısız olunduğu takdirde ise tipik olarak yarı fiyatına tekrar giriş ücreti alınabiliyor.

İSG-Katip Nedir? Giriş ve Onay Süreci

İş Güvenliği e-Sertifika Sınavı

AÖF ile e-sertifika programına katılanlar için eğitim süresi bir dönem kadar sürer. Dönem bitiminde adaylar teorik sınava girer. Eğitim online olarak sürse de sınavlar belirli binalar da yapılıyor ve tek oturumda tamamlanmış oluyor. Adaylar AÖF sertifikasına başvururken sınava girmek istedikleri şehirleri belirtirler. Tipik olarak beş şehrin belirtilmesi gerekiyor. Sınavı geçenler İSG-Katip sistemine kaydolmaya hazır hale gelirler. Kayıtlar internet üzerinden tamamlanıyor. Sınav sonuçları ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen iş sağlığı ve güvenliği AÖF e-Sertifika programı üyeleri ayrı olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı web sitesine gidebilirler.

AÖF İle İş Güvenliği Sertifikası Almak

Eğer en az lise veya dengi okuldan mezunsanız, meslek yüksek okulları veya Açık Öğretim Fakültesi’nin önlisans programlarından dikey geçiş yapma şansınız varsa, örgün öğretimde öğrenci olup açık öğretime yatay geçiş yapabiliyorsanız veya herhangi bir yüksek öğretimden mezunsanız ve ikinci üniversite okumak istiyorsanız AÖF ile iş güvenliği sertifikası alabilirsiniz. Açıköğretim okumakta olan İktisat, İşletme fakültesi öğrencileri ise mezun olana dek başvuru yapamamaktadırlar. İş Sağlığı ve Güvenliği Açıköğretim programı ücreti 2021 yılı için 395 TL olarak belirlenmiştir. Yurt dışında bir okuldan mezunsanız veya yabancı uyrukluysanız ANADOLUYÖS sistemi üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu bağlantı üzerinden AÖF İş Güvenliği Sertifikası programına başvuru yapabilirsiniz: https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/nasil-ogrenci-olabilirim/anadoluyos

Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar