Adalar İş Güvenliği

Arnavutköy OSGB

Konu iş sağlığı ve güvenliği olduğunda İstanbul’un orta nüfuslu semtlerinden Arnavutköy’de her işletmenin uyması zorunlu olan uygulamaları yerine getirecek bir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) ile çalışması kritik öneme sahiptir. Zira gerek  acil durum eylem planı gibi kaza azaltıcı önlemler gerekse diğer iş sağlığı ve güvenliği standartları noktasında sektördeki tecrübeli isimlerle iş yapmak hem işletmenizin hem de personelleriniz geleceği için büyük önem barındırıyor. Bu standartlar ve önlemler Arnavutköy şirketinizin devlet denetimlerinden “0” ceza puanı ile ayrılmasını sağlamak için vardır.

14 Yılı Aşan Tecrübe

2005 yılından bu yana iş sağlığı ve iş güvenliği sektöründe çalışan bir OSGB olarak Kale OSGB’de tüm Arnavutköy iş yerlerine hızlı ve gelişmiş iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri vaat ediyoruz. Kale OSGB gibi her OSGB çalıştığı iş yerlerine acil durum eylem planları hazırlar, patlamadan korunma dokümanlarını gözden geçirir, iş yerinde ergonomiyi artıran önlemleri uygulamaya koyar, düzenli aralıklarla iş güvenliği raporları sunar, sağlık kontrolleri gerçekleştirir ve söz konusu iş yerinde bir iş güvenliği bilinci ve kültürü oluşturur. Tüm bunlar hem işçilerinizin sağlığı ve güvenliği hem de kendi markanızın gelecekteki itibarı için önem taşıyan konulardır.

Arnavutköy OSGB

Arnavutköy OSGB
Kale OSGB 2005 yılından bu yana sektörde deneyim sahibidir.

OSGB’ler tarafından sunulan tüm iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin bir standardı ve bazı temel gereklilikleri bulunduğundan bu noktada daima Kale OSGB gibi işinde tecrübe sahibi isimlere yönelmek önem taşıyor. Kale OSGB’nin sağladığı Arnavutköy OSGB hizmetleri arasında aşağıda yer alan maddeler ve çok daha fazlası bulunmaktadır. Bu servisler o Arnavutköy işletmesinin boyutundan bağımsız olarak standart şekilde sunulur. Zira konu OSGB olduğunda işletmeniz 3 kişi ya da 100 kişiden de oluşsa bir iş sağlığı ve güvenliği uzmanı işe istişare etmesi kanunen zorunludur.

Avrupa Yakası OSGB

Arnavutköy OSGB Hizmetleri

  • Arnavutköy şirketinize OSGB servisinin bir parçası olarak düzenli aralıklarla iş güvenliği raporları hazırlıyoruz.
  • Şirketin yönetim birimlerine sunduğumuz bu raporlarla hem güvenlik süreçlerini ele alıyor hem de risk yönetimi konularına değiniyoruz.
  • Tüm iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarımızı ISO 45001 sertifikasyonuna göre gerçekleştiriyoruz.
  • Hem yeni çalışanların hem de sonradan işe dönen çalışanların işe alımında standart bir uygulama olan sağlık kontrolü prosedürünü gerçekleştiriyoruz.
  • Görevli olduğumuz Arnavutköy firmanızda kalıcı bir iş kültürü oluşturmak için çalışıyoruz.
  • İş güvenliği işveren kadar söz konusu Arnavutköy iş yerindeki çalışanların da sorumluluğu içerisinde olduğundan çalışanlarınıza güvenlik eğitimleri veriyoruz.

Siz de tecrübeli bir Arnavutköy OSGB firması ile çalışarak 14 yılı aşkın İSG deneyimlerimizden yararlanmak için şimdi bizi arayın.

OSGB’de Kimler Görev Yapar?

OSGB yani açılımı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olan firmalar, birden fazla işletmeye iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları yapacak şekilde kadrolanmışlardır. OSGB’de kimler görev yapar sorusuna en temel olarak iş sağlığı ve güvenliği uzmanı,  iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli (DSP) şeklinde cevap verilebilir. Fakat OSGB’lerde bulunan iş sağlığı ve güvenliği uzmanı sınıfı bu noktada önemlidir; çünkü C sınıfı bir iş sağlığı ve güvenliği uzmanı sadece az tehlikeli sınıftaki iş yerleri için iş sağlığı ve güvenliği hizmeti verebilmektedir. 31.12.2023 tarihine kadar uzatılan kanun ile C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları tehlikeli sınıftaki yani B sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının bakabildiği işletmelerde de görev yapma yetkisine sahiptir. Benzer şekilde B sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları aynı yasa çerçevesinde A sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının bakabildiği çok tehlikeli sınıftaki işletmelerde hizmet verebilecektir. Bu nedenle OSGB’nin tehlikeli ve çok tehlikeli sınıftaki iş yerlerine hizmet verebilmesi için C sınıfı dışında B ve A sınıfı iş sağlığı uzmanları da çalıştırması gerekmektedir. Normalde OSGB açılışı yapabilmek için C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanının olması yeterlidir. Diğer sınıftaki işletmeler için farklı sınıf iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarına ihtiyaç duyulur.

Şile OSGB

İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar