Ataşehir İş Güvenliği

Ataşehir İş Güvenliği

İstanbul’un en yeni ilçelerinden olan Ataşehir orta nüfuslu bir bölge olması ile öne çıkıyor. Kale OSGB olarak 15 yıllık iş güvenliği sektörü tecrübemiz ile Ataşehir’de çok sayıda işletmeye iş güvenliği ve iş sağlığı hizmetleri veriyoruz. Verdiğimiz OSGB (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) hizmetleri ile iş yerinizde gerekli iş güvenliği kültürünün oluşmasını sağlıyor ve bizzat istihdamını gerçekleştirdiğimiz işinde tecrübeli iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimlerimiz ile Ataşehir lokasyonlu işletmeniz için yasal risk değerlendirmesi ve de risk analizi süreçlerini birinci elden yürütüyoruz. Bahsi geçen risk analizi incelemeleri bir işletmenin faaliyet süresi içerisinde bir kez değil birden fazla kez sürekli olarak yerine getirilen oldukça önemli bir OSGB işlemidir. Sözü edilen bu işlemler Ataşehir iş yerinizin ihtiyaçlarına en uygun ve en isabetli güvenlik tedbirlerinin alınmasına izin verir ve bu sayede iş güvenliğinizi önemli ölçüde yükseltir.

ataşehir osgb
Ataşehir iş güvenliğinde Kale OSGB

Marka İmajınız Sarsılmasın

İlk kez 2012 yılında oy birliğiyle kabul edilen 6331 sayılı iş güvenliği ve sağlığı kanunu ile tüm İstanbul semtleri (Ataşehir buna dahil olmak üzere) yasal olarak belirlenmiş bir takım çalışan güvenliği prosedürlerini doğru bir şekilde yerine getirmek ile sorumlu oldular. İşlerinde uzman, profesyonel personeller tarafından tespiti yapılan potansiyel tehlike unsurlarının gerekli tedbirler ile ortadan kaldırılması bunun ilk ve de belki de en önemli adımını oluşturuyor.

Kale OSGB olarak Ataşehir işyerinizin ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış iş güvenliği planları hazırlıyor ve bu planların yerine getirilmesi sürecini birinci elden yönetiyoruz. İş güvenliği bir şirkette kârlılığın en temel araçları arasındadır. Zira iş güvenliği tedbirleri hem çalışanlarınızı korur hem de şirketinizin müşterilerine karşı olan sorumluluklarını verilen zaman çerçevesi içerisinde yerine getirmesini sağlar. Bir işletmede güvenli çalışma ortamının sağlanmış olması markanızın imajını da doğrudan etkileyen bir konu olmaktadır.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Nedir?

Süreklilik Kârlılık Getirir

İş güvenliği elbette yalnızca işverenin yükümlülüğünde değildir. Bu süreçte çalışan katılımı da oldukça önemlidir ve profesyonel güvenlik uzmanlarımızla Kale OSGB olarak çalışanlarınıza bu konuda eğitimler vermeyi vaat ediyoruz. Ataşehir işyerinizde olduğu gibi tüm işletmelerde bir OSGB’nin amacı iş kazalarını azaltmak, şirketleri karşılaşabilecekleri beklenmedik işçi tazminatlarından korumak ve uzun vadede sürekliliği ve genel kârlılığı artırmaktır. Devletçe yetkilendirilmiş iş güvenliği müfettişleri kuruluşunuzu denetime geldiklerinde markanızın bu denetimlerden “0” ceza puanı ile ayrılacağını garanti ediyoruz.

OSGB Hizmeti Almalı mısınız?

İş Sağlığı ve Güvenliği yönetmeliği gereğince büyüklükleri ne olursa olsun tüm işletmelerin güvenli bir çalışma ortamı sağlamaları gerekir. Bunu sağlamak için de OSGB’lerden hizmet almak şarttır. Fakat ciddi anlamda büyük oluşumların OSGB’ler yerine doğrudan iş sağlığı güvenliği birimi kurarak çalışması daha doğru olabilir. Normal şartlarda OSGB’ler kurumlar için güvenli çalışma ortamının geliştirilmesini ve uygulanmasını denetleme, işçilerin iş sağlığı ve güvenliği konusundaki eğitimi ve denetleme, çalışanların acil durumda ne yapacaklarını bilmeleri konusunda eğitimi ve güvende kalmalarını sağlayacak uyarı ve ikazların konumlandırılması üzerinde kısa vadeli çalışmalar gerçekleştirirler. Uzun vadede elbette işyeri hacmi ve işkolu faaliyetine göre ayrıca tehlike sınıfına göre alınan hizmetler de çeşitlenebilmektedir.

OSGB Avantajları Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar