bakırköy osgb

Bakırköy OSGB

Bakırköy OSGB hizmeti almak isteyen müşterilerimize Kale OSGB’de gelişmiş iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri sunuyoruz. Kale OSGB olarak 15 yılı aşkın süredir İstanbul’da iş sağlığı ve güvenliği alanında faaliyet göstermekteyiz. Orta ölçekli nüfusuyla Bakırköy, OSGB servislerinin önem kazandığı bir nokta. Ortaklarımız olarak gördüğümüz müşterilerimizle çalıştığımız iş yerlerinde sağlam temelli bir iş güvenliği kültürü oluşturuyoruz. Bir iş kültürünün gerçek hayata uygulanabilir olması için hem personel hem de işverenin katılımı oldukça önemlidir.

İş Sağlığı ve Güvenliğini Sağlayın

Bizimle iş yapan her Bakırköy işletmesine OSGB hedeflerinin yerine getirilmesi amacıyla bir iş güvenliği uzmanı, bir iş yeri hekimi ve gerekli olduğu durumlarda ise bir diğer sağlık personeli ya da daha fazlası atanır. Bu personellerin ataması bizzat tarafımızca yapılır ve personellerin çalışma saatlerinden diğer önemli bilgilere kadar detaylar İSG Katip sayfasından çevrimiçi olarak izlenebilir. Personellerimiz hem risk değerlendirmesi ve risk analizi süreçlerinde hem de iş sağlığının iyileştirmesi noktalarında iş birliği içerisinde çalışıyor ve işletmenizdeki yönetim birimine düzenli aralıklarla raporlar sağlıyor. Risk tespit süreci iş yerinizin tehlike düzeyinin belirlenmesini sağlar ve bir kez değil aralıklarla birçok kez yapılmak zorundadır.

Bakırköy OSGB

Bakırköy OSGB

  • Bakırköy OSGB hizmetleri noktasında her işletmede iş kazasına yol açabilecek potansiyel unsurları tespit ediyoruz.
  • Bunlar iş yaralanmalarını önleyerek markanızın iş akışının sekteye uğramasına engel olan unsurlardır.
  • Bu tür kazalarda sorumluluk çoğu zaman doğrudan işverende olduğundan bir işveren olarak Bakırköy işletmenizin ihtiyaç duyduğu sağlık ve güvenlik önlemlerini yerine getirmelisiniz.
  • Ancak bunun için endişe etmenize gerek yok zira Kale OSGB olarak iş sağlığı ve güvenliği noktasında tüm sorumluluğu üstleniyor ve süreci profesyonel şekilde ele alıyoruz.
  • Hem önemli bir yükü üzerinizden alıyor hem de İSG denetimlerinden “0” ceza puanı ile ayrılmanızı sağlıyoruz.
Nitrik Asit (HNO₃) ve İş Ortamında Güvenlik

Neden OSGB ile Çalışmalıyım?

Bir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) ile çalışmak artık her işletmenin sorumluluğu haline geldi. Bakırköy işletmenizin ne kadar büyük ya da küçük olduğundan bağımsız olarak daima bir OSGB ile çalışmalı ve iş güvenliği ve sağlığı noktalarında gerekli tavsiye ve uygulamaları hayata geçirdiğinizden emin olmalısınız.  Kale OSGB olarak 2005 yılından bu yana sektörde kazandığımız tecrübemizi müşterilerimize aktarıyoruz.

  • Çalışanlarınızın güvenliğini sağlar ve markanızın itibarına ve iş potansiyeline zarar verebilecek unsurları ekarte edersiniz.
  • Tüm çalışanlarınız daha ergonomik bir ortamda iş yapmanın verdiği konfor ve uyumla daha verimli ve daha istikrarlı çalışırlar.
  • İş akışınızı bozabilecek durumları erkenden tespit eder ve ortadan kaldırırsınız.
  • Kısa sürede daha fazla müşteriye hizmet verebilirsiniz. Böylece markanız daha öngörülebilir kazançlar elde etmeye başlar.
  • Artan güvenlik ve sağlık koşulları Bakırköy işletmenizde işe alımları ve işe dönüşleri kolaylaştırabilir.

OSGB mi, İSGB mi?

Belirli bir büyüklüğe ulaşmış olan firmalar OSGB mi, İSGB mi; hangisi sorusunun cevabını arıyor. Evet; Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak tanımlanan OSGB’ler farklı kuruluşlara hizmet götürebilir ve iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli olmak üzere en az üç kişiden oluşmalıdır. İSGB’ler ise o işletmeye özgüdür ve kurumun içinde sadece o işletme için çalışan kişilerden oluşur. İSGB’de istihdam etmesi zorunlu olan personeller iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile iş yeri hekimidir fakat bu personeller OSGB’lerdeki gibi ortak kullanımda olmadıkları için istihdam, yol, yemek, sigorta gibi diğer tüm giderler işveren tarafından karşılanmalıdır. Bu nedenle belirli büyüklükteki işletmeler için İSGB daha mantıklı olabilmektedir. Özellikle çok tehlikeli sınıfta faaliyet gösteren işletmelerde yakınlık açısından OSGB’den İSGB’ye geçiş daha mantıklı olabilmektedir. İSGB’ler iş yeri bünyesinde çalışmak zorunda olduğu için kolay görülebilir ve mümkünse iş yerinin giriş katında bir alana konuşlanma yapılmalıdır. Ayrıca muayene ve ofis olarak kullanılması gereken belirli metrekareler ve yine belirli alet-edevatların temini gerçekleştirilmelidir.

İş Güvenliği Uzmanı Kursu

Şimdi Bize Ulaşın

Acil Durum Nedir? Tahliye Tatbikatı Nasıl Olmalıdır?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar