İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

Beyoğlu OSGB

Beyoğlu OSGB hizmeti almak isteyen müşterilerimize profesyonel iş sağlığı ve güvenliği personellerimiz ile gelişmiş İSG servisleri sunuyoruz. İş değişikliği gibi alanlarda gerekli olan mobil sağlık taramasından iş yeri risk değerlendirmesine kadar Kale OSGB olarak birçok İSG ihtiyacını yerine getiriyoruz. İş güvenliği uzmanımız, iş yeri hekimimiz ve diğer sağlık personelimiz iş yerinizde ergonomik bir çalışma ortamı oluşturmayı amaçlayarak çalışanlarınızın sağlığının bozulmasını engeller. Aynı zamanda gerekli güvenlik önlemleri ile iş yeri yaralanmalarının önüne geçmeye çalışır.

15 Yılı Aşan Tecrübe

  1. Tüm Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) hizmetleri iş yerinizde uzun ve kısa vadede sağlık düzeyini yükseltmek, işletme körlüğü gibi alanlarda işverene destek olmak, iş kazalarını azaltmak ve tehlike önleyici tedbirlerle markanızını itibarını zedeleyebilecek durumları ortadan kaldırmak için varlar.
  2. Siz de Beyoğlu işletmeniz için tecrübeli bir OSGB birimi ile çalışarak iş yerinizin az tehlikeli ya da çok tehlikeli olup olmadığına göre gerekli iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine sahip olmaya başlayabilirsiniz.
  3. 2005 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren bir marka olarak Kale OSGB, iş sağlığı ve güvenliğinin uygulanmasında çalışan katılımının önemine inanır.
  4. Bunlar risk değerlendirmesi ve risk analizi çalışmalarından personel eğitimine kadar uzanan geniş çabaları kapsamaktadır.

OSGB’nin Avantajı

Beyoğlu OSGB

Bir OSGB ile çalışmanın sağladığı avantajlar sınırsızdır. Güvenlik tedbiri amacıyla hayata geçirilen tehlike önleyici uygulamalar Beyoğlu işletmenize mikroekonomik ve makroekonomik tasarruflar sağlıyor. Çalışanlarınıza sunduğumuz bilinçlendirici özellikli iş güvenliği ve sağlığı eğitimlerinde iş yerinizde temel iş güvenliği kültürünün oluşmasını sağlar. 6331 sayılı kanun çerçevesinde ele alınan patlamadan korunma ya da acil durum eylem planı gibi hazırlıklar en güncel kanun maddeleri takip edilerek hayata geçiriliyor ve güncelleniyor. Beyoğlu markanızın çatısı altında bulunan tüm personellerin tehlikeden korunmasını sağlayan iş yeri süreçleri ve prosedürleri tasarlıyoruz.

OSGB Açmak Karlı mı?

Beyoğlu OSGB İçin Şimdi Arayın

Gıda mühendisliği danışmanlığından, temel iş güvenliğinin püf noktaları ve yüksekte çalışma eğitimlerine kadar Kale OSGB’de Beyoğlu iş yerlerine çeşitli kollarda hizmetler veriyoruz. Tüm servislerimiz  ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000 veya ISO 45001 standartları göz önüne alınarak sunulmaktadır. Kalite sistemleri kurulumu, risk hesaplamaları, yasal gerekliliklerle uyumlu İSG yöntemleri ve daha fazlası için şimdi bizi arayın. Her OSGB’de olduğu gibi bir Beyoğlu şirketindeki İSG süreci düzenli aralıklarla tekrar edilmesi gereken risk değerlendirmesi ile başlar ve ilk yardım eğitimine kadar sürer.

OSGB İle Çalışmama Cezası

6331 no’lu İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince tüm işletmelerde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sağlanması gerekmektedir. Yalnızca 50’den az çalışanı bulunan az tehlikeli sınıftaki işletmeler için OSGB hizmeti alma zorunluluğu 31.12.2023 tarihine kadar ertelenmiştir ancak yine de temel bazı iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının yapılması zorunlu kılınmıştır. Eğer herhangi bir OSGB ile çalışmıyorsanız veya 2024 başı itibariyle 50’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıftaki işletmelerde OSGB desteği alınmıyorsa MADDE 4 – İşverenin genel yükümlülüğü 26/1-a ceza maddesi ve 4/1-a kanun maddesinde sözü edilen fiil “İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili tedbir almamak, organizasyonu yapmamak, gerekli araç ve gereçleri sağlamamak, sağlık ve güvenlik tedbirlerini değişen şartlara uygun hale getirmemek ve mevcut durumun iyileştirilmesi için çalışmalar yapmamak.”a göre 6966 TL ile 20898 TL arasında idari para cezasına çarptırılabilirsiniz. İhlal süresince işverene her ay kesilen bu cezalar işyerinin çalışan sayısı ve tehlike sınıflarına göre yüzdelik oranlarda değişebilmekte ve her sene yeniden değerlenerek artmaktadır.

Acil Durum Nedir? Tahliye Tatbikatı Nasıl Olmalıdır?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

OSGB Hakkında Merak Edilenler

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar