Bursa OSGB Sağlık Raporu

Bursa OSGB Sağlık Raporu

İş sağlığı ve güvenliği kapsamında iş başvurusu sürecinde ya da normalde mevcut olarak devam edilen iş yerlerinde de periyodik olarak alınması gerekli olan sağlık raporları karşımıza çıkmaktadır. Bu sağlık raporları tam da bu noktada İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile beraber, işverenlerin ya da iş yeri sahiplerinin bünyesindeki çalışanları için o iş yerinde karşı karşıya kalabilecekleri çeşitli sağlık ve güvenlik risklerini tespit etmektedir. Riskleri tespit edip, dikkate almaları konusunda ve çalışanlarını da sağlık açısından korumak ve gözetmek amacıyla OSGB ‘den işverenler hizmet talebinde bulunabilirler. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi bu anlamda iş yerleri için ihtiyaç duyulan hizmeti ve danışmanlığı sağlayan işletmelerdir.

Bursa OSGB Sağlık Raporu

Bursa Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi birtakım iş yerleri için iş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet vermek üzere kurulmuş olan ve aynı zamanda da bu sebeple iş sağlığı ve güvenliği konusunda ihtiyaç duyulan donanıma ve bünyelerinde alanında donanımlı ve eğitimli personellere sahip olan birimlerdir diyebiliriz. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi şirketleri bünyelerinde bulundurdukları hekimler ile çeşitli işlem ve muayeneleri gerçekleştirip ihtiyaç halinde sağlık raporu da düzenleyip vermektedirler.

Bursa’da Sanayi Faaliyetleri

Türkiye’nin ihracat kapasitesinin yüzde 10’una yakın kısmını üstlenen Bursa, özellikle otomotiv endüstrisi, tekstil ve hammaddeleri, hazır giyim ve konfeksiyon, makine ve aksamları, çelik, kimyevi maddeler ve mamulleri, demir ve demir dışı metaller, iklimlendirme sanayi, elektrik-elektronik, madencilik ürünleri, su ürünleri ve hayvancılık mamulleri, yaş meyve ve sebze, halı, zeytin ve zeytinyağı alanında geniş bir sanayi faaliyet alanına sahiptir. 2020 rakamlarına göre 203 ülkeye ihracat gerçekleştiren Bursa’dan satın alım yapan 10 ülkeden 8’ini Avrupa ülkeleri oluşturdu. Sektörel bazda ise en fazla ihracatın otomotiv endüstrisinde yapıldığı belirtiliyor. Az tehlikeli sınıftan başlayarak tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta birçok iş kolu barındıran Bursa sanayisi iş sağlığı ve güvenliğinin önemsenmesi gereken merkezler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Sanayi üretimleri ve çeşitlilik sebebiyle son zamanlarda yüksek rakamlarda iş kazaları da gündemde olan Bursa’da iş sağlığı güvenliği üzerine işletmeler özelinde çalışmalar aralıksız şekilde sürdürülüyor. 31 Aralık 2023’te yürürlüğe girmesi beklenen 50’den az çalışana sahip az tehlikeli iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile iş yeri hekimi bulundurma zorunluluğu ile bu rakamların daha da düşmesi beklenmektedir.

Avcılar OSGB

İSG Katip Nedir ?

İşe Başlayacağı Zaman  Alması Gereken Sağlık Raporu

Aynı zamanda bir çalışan adayı ilk defa işe başlayacağı zaman başlamadan önce alması gereken sağlık raporunu iş yerinin içerisinde yer aldığı tehlike sınıfına, yapacağı işin niteliklerine ya da yer aldığı sektöre göre değişiklik gösterdiğini de belirtmeliyiz. Bu sebeple kişi işe ilk defa başlayacaksa ve o iş yeri de bir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi’nden hizmet alıyorsa iş yeri kişiden işe alım aşamasında isteyeceği diğer evraklar ile beraber sağlık raporu konusunda da o kişiye yönlendirme yapmalıdır. Aynı zamanda kişi normalde işine devam ettiği süreçte de zaman zaman farklı sebeplerden dolayı aynı iş yeri yine sağlık raporu ihtiyacı duyabilir. Bununla beraber iş yerinin anlaşmalı olduğu Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi var ise anlaşmalı olunan OSGB ile sağlık raporu talep edilebilmektedir. Eğer iş yerinin anlaşmalı olduğu bir OSGB firması yoksa başka bir kurumdan da sağlık raporu alınabilir.

En Popüler Hizmet Bölgeleri Listesi

Adalar İş Güvenliği
Adalar OSGB
Anadolu Yakası OSGB
Arnavutköy OSGB
Ataşehir İş Güvenliği
Avcılar OSGB
Avrupa Yakası OSGB
Bağcılar İş Güvenliği
Bahçelievler İş Güvenliği
Bahçelievler OSGB
Bakırköy OSGB
Bayılma Nedenleri
Beylikdüzü İş Güvenliği
Beyoğlu OSGB
Büyükçekmece OSGB
Çatalca OSGB
Çekmeköy İş Güvenliği
Çekmeköy OSGB
En İyi İSG Firmaları
En İyi İş Yeri Hekimi Hizmeti
En İyi OSGB Firmaları
En Yakın OSGB
Esenler İş Güvenliği
Esenler OSGB
Esenyurt İş Güvenliği
Eyüpsultan İş Güvenliği
Eyüpsultan OSGB
Fatih İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa OSGB
Güngören İş Güvenliği
Güngören OSGB
İSG İstanbul
İstanbul İş Güvenliği
İstanbul OSGB Firmaları
İstanbul OSGB Pendik
Kadıköy İş Güvenliği
Kadıköy OSGB Firmaları
Kağıthane OSGB
Kartal İş Güvenliği
Kartal OSGB
Küçükçekmece İş Güvenliği
Maltepe İş Güvenliği
OSGB Ataşehir
OSGB Bağcılar
OSGB Başakşehir
OSGB Bayrampaşa
OSGB Beşiktaş
OSGB Beykoz
OSGB Beylikdüzü
OSGB Esenyurt
OSGB Fatih
OSGB Firmaları
OSGB Firmaları İstanbul
OSGB Firmaları İstanbul Anadolu
OSGB Firmaları İstanbul Avrupa
OSGB Firması
OSGB Hadımköy
OSGB İstanbul
OSGB İstanbul Ümraniye
OSGB Kadıköy
OSGB Kartal
OSGB Küçükçekmece
OSGB Maltepe
OSGB Merter
OSGB Sancaktepe
OSGB Tuzla
OSGB Ücreti Ne Kadar?
OSGB Ümraniye
OSGB Üsküdar
OSGB Yetki Belgesi Ücreti
OSGB Zeytinburnu
Pendik İş Güvenliği
Sarıyer OSGB
Silivri OSGB
Sultanbeyli İş Güvenliği
Sultanbeyli OSGB
Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi
Sultangazi OSGB
Şile OSGB
Şişli OSGB
Tuzla İş Güvenliği
Ümraniye İş Güvenliği
Üsküdar İş Güvenliği
Zeytinburnu İş Güvenliği
Ofislerde İş Güvenliği Nasıl Sağlanır?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar