Türkiye'nin en büyük OSGB'lerinden Kale OSGB ile güvendesiniz

Çalışma Bakanlığı İş Güvenliği

 

İş Güvenliği Kanunu

6331 sayılı çalışma bakanlığı kanuna göre tüm işletmelerde minimum iş güvenliğinin sağlanması zorunlu hale getirildi. Kale OSGB İş Sağlığı ve Güvenliği kanunun gerekli gördüğü tüm maddeleri göz önünde bulundurarak iş yerlerine güvenlik uzmanı ve iş yeri hekimi ataması yapmaktadır. Çalışma bakanlığınca yetkilendirilmiş olan Kale OSGB, 2005 yılından bu yana sektörde  en iyi iş güvenliği hizmetlerini veriyor.

2012 yılında yürürlüğe konulan 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ile az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıflarına ayrılan işletmelerin gerekli iş güvenliği prosedürlerini yerine getirmeleri zorunlu kılındı. Buna göre her işletmede belirli sayıda (en az 1) iş yeri güvenliği uzmanı çalıştırılması kararlaştırıldı. Kale OSGB gibi tecrübeli OSGB’ler bu personellerin atanmasından sorumlu hale getirilmiştir.

İş Güvenliğinin Önemi

İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu ile işletmelerde iş güvenliği şüphesiz hiç olmadığı kadar önemli bir konu haline geldi. İşverenler artık şirketlerinde iş güvenliğine ve sağlığına daha çok önem veriyor ve Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri ile çalışarak iş kazalarının olabildiğince sıfırlanmasını sağlıyor. İş güvenliğini önemli kılan faktörlerin başında işçi yaralanmaları gelmektedir. Çalışma Bakanlığı yeni iş güvenliği yönetmeliğini hazırlarken bu gerçeği göz önüne aldı.

Zira çalışan yaralanmaları hem çalışanın kendisi hem de işveren için dramatik sonuçları olabilen durumlardır. Çalışma Bakanlığı uygulamaya koyduğu yeni kanunlarla 2012 yılından bu yana işletmelerde iş kazalarının azalmasını sağlıyor. Kale OSGB gibi firmalar ise buna birinci elden ön ayak olmaktadır. Türkiye’de ve İstanbul’da sayısız işletme olduğu gerçeğinden yola çıkarak Bakanlığın tüm firmalara ihtiyaçları olan güvenlik hizmetlerini sağlaması mümkün değildi. Bu nedenle Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri kurulmuştur.

Çalışma Bakanlığına Göre OSGB

Çalışma Bakanlığı tarafından tanımlanan yeni Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi firmaları Kale OSGB gibi işyerlerinde iş güvenliği ve sağlığından sorumlu firmalardır. Bu firmalar şirketlere dışarıdan harici destek sağlar. İş Sağlığı Birimlerinden farklı olarak aynı anda birden fazla firma ile çalışabilir ve onların ihtiyaçlarına gerçek zamanlı çözümler sunabilirler. Amaçları işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği kültürünü oluşturmak, iş kazalarını azaltmak ve firmaları Çalışma Bakanlığı tarafından belirlenmiş yönetmeliklerle tam uyumlu hale getirmektir. Kale OSGB olarak ortaklarımızın iş güvenliği denetimlerinden “0” ceza puanı ile ayrılmalarını sağlıyoruz.

İş Güvenliğinde İşverenlerin Yükümlülükleri

Deneyimli OSGB Firmaları

20 yıla yakın süredir iş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet veren Kale OSGB, deneyimli OSGB firmaları arasındadır. Kadrosundaki deneyimli iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personelleri ile küçük, orta ve büyük ölçekteki firmalara profesyonel iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sağlayan Kale OSGB çevre danışmanlık hizmeti ve iş yeri analiz ve ölçüm laboratuvarlarını aynı çatı altında sunarak Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyor. Kale OSGB, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uygun şekilde hareket ederek ihtiyaç ve beklentileri tam anlamıyla karşılamayı hedefleyen bir OSGB firması değil, bir çözüm ortağı olma anlayışına sahiptir. Firmamızın hizmet anlayışında iş kazası ve meslek hastalıklarının önüne geçmek için yasal mevzuat ve yeni teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek, şirket içindeki tüm çalışanlarda iş sağlığı ve güvenliği bilincini tesis etmek, iş hacmini sürekli büyüterek iş hayatında örnek bir kuruluş olmak gibi hedefleri bulunmaktadır. Çağrı merkezi ve deneyimli personelleri ile 7 / 24 danışmanlık desteği sunan Kale OSGB, tıpkı kurum içinde organize olmuş bir iş sağlığı ve güvenliği birimi gibi kolayca ulaşıp hizmet alabileceğiniz bir yapılanmaya sahiptir.

Kimler İş Güvenliği Hizmeti Almak Zorunda?

En Popüler Hizmet Bölgeleri Listesi

Adalar İş Güvenliği
Adalar OSGB
Anadolu Yakası OSGB
Arnavutköy OSGB
Ataşehir İş Güvenliği
Avcılar OSGB
Avrupa Yakası OSGB
Bağcılar İş Güvenliği
Bahçelievler İş Güvenliği
Bahçelievler OSGB
Bakırköy OSGB
Bayılma Nedenleri
Beylikdüzü İş Güvenliği
Beyoğlu OSGB
Büyükçekmece OSGB
Çatalca OSGB
Çekmeköy İş Güvenliği
Çekmeköy OSGB
En İyi İSG Firmaları
En İyi İş Yeri Hekimi Hizmeti
En İyi OSGB Firmaları
En Yakın OSGB
Esenler İş Güvenliği
Esenler OSGB
Esenyurt İş Güvenliği
Eyüpsultan İş Güvenliği
Eyüpsultan OSGB
Fatih İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa OSGB
Güngören İş Güvenliği
Güngören OSGB
İSG İstanbul
İstanbul İş Güvenliği
İstanbul OSGB Firmaları
İstanbul OSGB Pendik
Kadıköy İş Güvenliği
Kadıköy OSGB Firmaları
Kağıthane OSGB
Kartal İş Güvenliği
Kartal OSGB
Küçükçekmece İş Güvenliği
Maltepe İş Güvenliği
OSGB Ataşehir
OSGB Bağcılar
OSGB Başakşehir
OSGB Bayrampaşa
OSGB Beşiktaş
OSGB Beykoz
OSGB Beylikdüzü
OSGB Esenyurt
OSGB Fatih
OSGB Firmaları
OSGB Firmaları İstanbul
OSGB Firmaları İstanbul Anadolu
OSGB Firmaları İstanbul Avrupa
OSGB Firması
OSGB Hadımköy
OSGB İstanbul
OSGB İstanbul Ümraniye
OSGB Kadıköy
OSGB Kartal
OSGB Küçükçekmece
OSGB Maltepe
OSGB Merter
OSGB Sancaktepe
OSGB Tuzla
OSGB Ücreti Ne Kadar?
OSGB Ümraniye
OSGB Üsküdar
OSGB Yetki Belgesi Ücreti
OSGB Zeytinburnu
Pendik İş Güvenliği
Sarıyer OSGB
Silivri OSGB
Sultanbeyli İş Güvenliği
Sultanbeyli OSGB
Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi
Sultangazi OSGB
Şile OSGB
Şişli OSGB
Tuzla İş Güvenliği
Ümraniye İş Güvenliği
Üsküdar İş Güvenliği
Zeytinburnu İş Güvenliği
OSGB Firmaları İstanbul Anadolu

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar