En İyi İş Yeri Hekimi Hizmeti

En İyi İş Yeri Hekimi Hizmeti

 

En İyi İş Yeri Hekimi Hizmeti

İş yeri hekimi ve güvenlik uzmanı, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birim’lerinin iş yerlerine istihdamını sağladığı iki önemli meslek dalıdır. Bunlar arasında iş yeri hekiminin görevi iş yeri çalışanları için eğitim, rehberlik, danışmanlık ve sağlık gözetimi sunma ve diğer sağlık konularında personellere yardımcı olmaktır. Firmamız bu anlamda tüm firmalara en iyi iş yeri hekimi hizmetini sağlıyor.

6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği yasası ile tüm iş güvenliği şirketlerinin görevleri mevzuatlarla genişletildi. Bu anlamda iş verenlere de sorumluluklar yüklendi. İş verenlerin işletmelerinde iş yeri hekimi bulundurma veya düzenli aralıklarla bir iş yeri hekimi ile çalışması şart koşuldu. Bu anlamda en iyi iş yeri hekimi hizmetini almak için sektörün liderlerinden yardım almak işinizi kolaylaştırır. 15 yıla yakın tecrübemizle sizlere bu olanağı sağlıyoruz.

En iyi iş yeri hekimi
En iyi iş yeri hekimi hizmeti için Kale OSGB ile çalışın!

İş Yeri Hekimi’nin Görevleri

Kale OSGB’de aşağıdaki en iyi iş yeri hekimi hizmetlerini veriyoruz:

 • İşletmenin iş sağlığını değerlendirmek ve uygunluğuna dair form hazırlamak
 • Hazırlanan formdan yola çıkarak ihtiyaç duyulan raporlamaları ve bilgilendirmeleri yerine getirmek
 • İşletme sahiplerine iş sağlığına dair rehberlik ve de danışmanlık sunmak
 • İstihdam edilecek personelin çalışması için sağlık değerlendirmesini yapmak
 • İşçilerin işe başlangıç ve periyodik sağlık muayenelerini tamamlamak
 • İşçilere sağlığa dair genel başlıklar konusunda eğitim sağlamak
 • İşin yerine getiriliş biçimindeki ergonomik ve psikososyal riskleri belirlemek, personel ile işletme arasındaki uyumu gözetmek
 • İş sağlığı ve güvenliği kurulu çalışmalarının içinde olmak
 • İşletmedeki gözetim ve denetim sistemi faaliyetlerinin içinde olmak
 • Kantin, yemekhane, yatakhane, kreş ve emzirme odaları, soyunma odaları, duş ve tuvaletlerin bakımı ve temizliğine dair ihtiyaç duyulan denetimleri sağlamak
 • İşletmedeki iş hijyeni faaliyetlerini sağlık yönünden araştırmak ve kontrol etmek
 • İşletmede yapılacak risk değerlendirmesi çalışmalarına katılmak
 • İş yerinde risk değerlendirilmesi yapmak
 • Mevzuatlara uygun önleyici sağlık muayenelerini gerçekleştirmek
 • İş kazasından sonra işe başlayacak olan kazazedenin sağlık gözetimini yerine getirmek
 • Özel politika gerektiren gruplardaki çalışanların sağlık gözetimini yürütmek
 • Gece vardiyaları dâhil çalışanların sağlık gözetimini sağlamak
 • İş yerinde mevcut hijyen koşullarını değerlendirmek
 • İş sağlığına dair her sene bir çalışma ve eğitim planı sunmak
 • Yıllık değerlendirme raporu sunmak
OSGB Firmaları İstanbul Anadolu

İş yeri hekimlerinin görevleri, yetki ve yükümlülükleri ilk kez 28713 sayılı ve 20.07.2013 tarihli İş yeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik’te belirlendi.

İş Yeri Hekimi Hizmet Süresi

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre iş yeri hekiminin hizmet süreleri işyerlerinin tehlike sınıfları ve çalışan sayılarına göre sınırlandırılmıştır. Bu bağlamda az tehlikeli sınıfta bulunan bir işletmede 2000 çalışana kadar tam zamanlı bir iş yeri hekimi bulundurulması gerekmektedir. Sayı 2000’i aştığında ise ek bir iş yeri hekimi bulundurulmalı ve hesaplama 2000’in katlarına göre gerçekleştirilmelidir. Tehlikeli sınıfta ise her 1000 çalışana kadar tam zamanlı bir iş yeri hekiminin bulunması gerekmektedir. Yine 1000’in katları doğrultusunda iş yeri hekimi bulundurulmalıdır. Çok tehlikeli sınıfta ise sayı 750 olarak belirlenmiştir. OSGB yapısında ise İSGB’den farklı olarak iş yeri hekimleri çalışan başına belirli dakikalarda görev yapmaktadır. Buna göre az tehlikeli bir iş yerinde çalışan başına 5 dakika, tehlikeli bir işletmede çalışan başına 10 dakika ve çok tehlikeli bir işletmede çalışan başına 15 dakika işyeri hekimi zorunlu görev süresi vardır. Diğer sağlık personeli bulundurma zorunluluğu ise çok tehlikeli sınıfta bulunan ve 10’dan fazla çalışanı bulunan iş yerleri için geçerlidir. Diğer sağlık personellerinin de çalışma süreleri iş yerinde bulunan personel sayısına göre değişiklik göstermektedir.

OSGB Avantajları Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar