İş Güvenliği Kanunu Nedir? Hangi Kanunlar Mevcuttur?

En İyi İSG Firmaları

 

En İyi İSG Firmaları

Çalışma Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş bir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi firması olan Kale OSGB en iyi İSG firmaları arasında yer almaktadır. Kale OSGB olarak her türlü tehlike sınıfındaki iş yerlerine iş sağlığı ve güvenliği noktalarında çözüm ortaklığı hizmetleri sunuyoruz. 2005 yılından bu yana faaliyet gösterdiğimiz sektörde İstanbul’un her semtine hizmet götürerek en iyi İSG firmaları arasında yer almaya hak kazandık.

En iyi İSG firmalarından biri olarak hizmet verdiğimiz tüm işletmelere o işletmenin sektör ve çalışma koşullarına bağlı olarak özelleştirilmiş çözümler sağlıyoruz. Firmalara istihdamını yaptığımız iş yeri hekimi ve iş güvenliği personellerimiz yine şirketinizin ya da firmanızın çalışma koşulları düşünülerek belirlenmektedir. En iyi İSG firmaları arasında olmanın ana şartlarından biri de ortaklık kurulan şirketlerin sıfır iş kazasını hedeflemelerini sağlamaktır. Kale OSGB olarak bunu başarıyoruz.

En İyi İSG Firmaları
En iyi İSG firmaları hangileri?

En İyi İSG Firmalarının Görev ve İlgi Alanları

En iyi İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) firmaları iş sağlığını olumsuz etkilediği bilinen aşağıdaki faktörleri ortadan kaldırmayı, düzenlemeyi amaçlar:

 • Gereğinden fazla sıcak ve nemli ortamlarda veya kirli havada çalışmak.
 • Yetersiz ışıklandırma.
 • Fazla gürültü.
 • Bedeni, gözü ve(ya) kulağı yoğun olarak yoran işler.
 • Çalışma tempoları.
 • Ara verme imkanlarının az olması.
 • Gece işi veya vardiya işler.
 • Ağır çalışma şartları.
 • İş yeri atmosferinin kötü olması ve iş stresine sebebiyet verebilecek bütün olumsuz etkenler.

En iyi İSG firmaları yukarıdaki koşulları ele almanın ve proaktif çözümler üretmenin yanında aşağıdaki İSG alanları ile yakından ilgilenir:

 • İş sağlığı ve güvenliği konusunda işverenin yükümlülükleri
 • İş sağlığı ve güvenliği konusunda işçilerin yükümlülükleri
 • İş sağlığı ve güvenliği konusunda devletin yükümlülükleri
 • İş sağlığı ve güvenliği kurulları
 • İş yeri sağlık birimleri ve iş yeri hekimliği
 • Çalışma hayatında çocuk işçilerin korunması
 • Çalışma hayatında kadın işçilerin korunması
İş Sağlığı Güvenliği ve Plastik Sanayi

Bilim Dalı Olarak İş Sağlığı ve Güvenliği

 • En iyi İSG firmaları iş yerlerinde işin yürütülmesi ile ilgili tehlikeleri ve sağlığa zarar verebilecek şartları inceler ve daha insanî bir iş ortamı meydana getirmek için metotlu çalışmalar yapar.
 • Genel anlamda, hem çalışanları korumayı (İş Güvenliği), hem de bütün işletmenin ve üretimin güvenliğini esas alan tedbirler tasarlar.
 • İş yerinde çalışan işçilerin sağlığını ve iş güvenliğini sağlamayı, iş yerinde doğabilecek, iş kazası ve meslek hastalıkları gibi her türlü riske karşı önlemler geliştirir.

İstanbul’daki En İyi OSGB

Kale OSGB, tecrübesi ve hizmet anlayışı ile İstanbul’daki en iyi OSGB olmayı hedeflemektedir. Kale OSGB olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimizde bugüne kadar kimya, tekstil, metal, kurumsal bilgi sistemleri, mimarlık, matbaacılık, test ve ölçüm, elektrik, deri sanayi, yapı, plastik, kişisel gelişim, cam, akaryakıt, belediyecilik ve turizm gibi birçok sektörden edindiğimiz benzersiz bilgiler yer almaktadır. Eğer yeni bir sektörde hizmet vermeyi planlıyorsanız Kale OSGB’nin uzman kadrosunun tecrübeleri ile çok daha hızlı ve profesyonelce iş sağlığı ve güvenliği sağlayabilirsiniz. Kale OSGB özellikle ağır sanayi ve inşaat gibi iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının son derece titiz şekilde gerçekleştirilmesi gereken sektörlerde uzmanlaşmıştır. İstanbul gibi inşaat sektörünün en önemli olduğu merkezlerde Kale OSGB’nin hizmet anlayışı ile sürekli denetlenen ve kusursuz bir iş sağlığı ve güvenliği hizmeti alabilirsiniz. Kale OSGB’nin tüm bunların yanı sıra hizmet sektöründe de turizmden belediyeciliğe kadar birçok alanda deneyimleri bulunmaktadır. İstanbul’da önemli olan özellikle AVM inşaatı için ihtiyaç duyulabilecek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde de yanınızdayız.

OSGB Avantajları Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

Eyüpsultan İş Güvenliği

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar