En Yakın OSGB Merkezi

En Yakın OSGB Merkezi

En Yakın OSGB Merkezi

En yakın OSGB merkezi neresi, bu en yakın merkeze OSGB hizmeti almak için nasıl erişebilirim merak edenler için yol gösterici olmasını planladığımız bir yazı hazırladık. Kale OSGB olarak 2005 yılından bu yana gerek iş güvenliği gerekse iş sağlığı alanlarında faaliyet gösteriyoruz. Şirketimiz, kendisine en yakın OSGB merkezinden hizmet almak isteyen birçok işletmeye iş sağlığı ve güvenliği noktalarında yol göstermektedir. Siz de Kale OSGB’nin danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Adresimiz: İOSB Mah. İŞDÖK San. Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat: 2 No: 10, Başakşehir / İSTANBUL
 • Telefon numaramız: 0212 485 80 80
 • Email adresimiz: info@kaleosgb.com

En Yakın OSGB Merkezi

En Yakın OSGB ile Çalışmanın Avantajı

Tecrübeli ve profesyonel bir OSGB ile çalışmanın avantajları sınırsızdır. Kendinize en yakın OSGB merkezi ile çalışmanın avantajları ise daha da yüksektir. Kale OSGB, Başakşehir’deki merkezi konumuyla neredeyse tüm İstanbul noktalarına yakındır.

 • En yakın OSGB merkezi ile çalışmanız OSGB ihtiyaçlarınıza daha kolay ve daha hızlı şekilde çözüm bulmanızı sağlar.
 • OSGB’ler çalışanlarınızın sağlığını korumak adına onların işlerini daha ergonomik bir ortamda yerine getirmelerini sağlar ve bu amaçla çeşitli düzenlemeler yapar.
 • Personelinizin kaza ve yaralanma riskinden endişe etmemesi ve sağlıklı kalması için kaza önleyici tedbirler uygulamaya koyar ve onların verimliliklerini artırır.
 • Daha iyi düzeyde iş akışı hem uzun hem de kısa vadede markanız için daha öngörülebilir kazançlar anlamına gelir.
 • Artan sağlık ve güvenlik önlemleri firmanızın daha kısa bir zaman çerçevesinde daha fazla müşteriye ulaşmasına olanak tanır.

Sunduğumuz Hizmetler

Kale OSGB’de müşterilerimizi ortaklarımız olarak görüyor ve onlarla daima en yakından ilgileniyoruz. Sunduğumuz hizmetlerimiz arasında iş yerinizde iş güvenliği kültürünün inşa edilmesine destek olan çeşitli personel eğitimlerinden, acil bir durumda çalışanlarınızın nasıl hareket edeceğini açıklayan acil durum eylem planı gibi çok çeşitli kavramlar ve konu başlıkları bulunmaktadır.

Tetanoz ve Tetanoz Aşısı

Tarafınıza atanan iş güvenliği personeli, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli işlerinde tecrübe sahibi, profesyonel birimlerden oluşuyor. Bunlar iş yerinizde aşağıdaki Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) çalışmalarını yerine getirmek üzere eğitim almış kimselerdir:

 • İş yerindeki tehlikeli kimyasalların tespit edilmesi için araştırma yapılması,
 • İş yerindeki fiziksel tehlikelerin ölçümü için çalışılması,
 • İş yerindeki biyolojik etmenlerin belirlenmesi için araştırma yürütülmesi,
 • Psikolojik serpintilerin araştırılması için önlemler alınması,
 • Çalışanların ergonomik sorunlarının giderilmesi ya da azaltılması için uygulamalar ve düzenlemeler yapılması,
 • Hem çalışanların hem de söz konusu iş yerinde bulunan diğerlerinin kazaya uğrama ihtimallerinin en aza indirilmesi
 • Mobil sağlık taraması, işe dönüş raporu, risk analizi, risk değerlendirmesi, personel eğitimleri ve daha fazlası.

OSGB’nin Başlıca Görevleri

OSGB’leri dışarıdan alınan bir hizmet olarak görmemek gerekir. Tam aksine OSGB’ler iş yeri ile koordineli şekilde çalışarak hem işvereni, hem de çalışanları sadece günümüz için değil ilerleyen tarihler için de koruma altına alır. OSGB’ler iş yerinde düzenli şekilde yapılması gereken birçok sorumlu üstlenerek randımanlı çalışma bilincini artırarak iş yerini karlılığa geçirir, aynı zamanda çalışanlar için daha güvenli bir ortam hazırlayarak bireysel verimi yükseltir. Tüm bunlar manevi ve tabii maddi karlılık anlamı taşımaktadır. OSGB’ler tüm personellere işe girişte ve iş süresince sağlık muayeneleri gerçekleştirir ve varsa mesleki hastalıkların durumunun takibini yapar. İş yerlerinde devamlı saha gözetimi gerçekleştirerek uyarı tabelası konumlandırması, ortam şartlarını ölçümleyerek gerekli düzeltmelerin yapılması, risk değerlendirmesi ve acil durum eylem planları hazırlanması ve yıllık değerlendirme raporu hazırlanması gibi tüm sorumluluklar OSGB’lerin görevleri arasındadır. İş yerinin büyüklüğü ve tehlike sınıfına göre OSGB bünyesinde iş sağlığı ve güvenliği uzmanına ek olarak diğer sağlık personeli de bulunabilmektedir. Ayrıca görev yapacak OSGB personeli sayısı çalışan sayısı ile de değişebilmektedir.

İlk Yardım Eğitimi Yönetmeliği

OSGB Avantajları Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar