Esenler İş Güvenliği

Esenler İş Güvenliği

Esenler İş Güvenliği

2005 yılından bu yana Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi alanında hizmet veren Kale OSGB’de Esenler semtine iş güvenliği hizmetleri sunuyoruz. Esenler şirketiniz ister az tehlikeli ister tehlikeli isterse çok tehlikeli kategorisinde bulunsun en güncel yasaları takip ederek Esenler şirketiniz için iş güvenliği programları oluşturuyoruz. Esenler iş yerlerinde yürüttüğümüz iş güvenliği işlemleri ile hem işçileriniz hem de müşterileriniz ve ziyaretçileriniz için daima daha güvenli iş ortamları meydana getiriyoruz. Bu imkanlar ile Esenler markanızın karşılaşabileceği tazminat problemlerine ihtimal vermemiş oluyoruz.

Esenler İş Güvenliği

Esenler’de İş Güvenliğinin Avantajları

Esenler iş yeriniz için Kale OSGB’den iş güvenliği hizmeti almanın çeşitli getirileri vardır. Aşağıda bu avantajlardan bazılarını listeledik.

 • İş yeri hekimlerimiz çalışan adayına çalışabilir/çalışamaz onayı verebilir,
 • Esenler iş yerinizde iş kazaları ve meslek hastalıkları kayıtları tutulur,
 • Risk değerlendirme raporları hazırlanır,
 • Acil durum planları oluşturulur,
 • Esenler şirketiniz için gerekli iş güvenliği koruyucu donanım ve ekipmanları (KKD) belirlenir,
 • Esenler firmanızda iç ortam ölçümleri yapılır,
 • Yangın, tahliye eğitimi ve tatbikatları,
 • Acil durum ekiplerinin organize edilmesi,
 • İşçiler için iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimleri,
 • Yıllık çalışma ve çalışma değerlendirme raporları,
 • İSG talimatları ve prosedürlerinin uygulamaya konulması,
 • Makine ve ekipmanların periyodik bakım ve kontrollerinin yapılması,
 • Periyodik saha denetimleri yapılması.

Esenler’de İş Güvenliği Hizmetinin Önemi

İş güvenliği hizmeti her Esenler iş yeri için alınması zorunlu bir servistir. Bu anlamda iş güvenliğinden kaçınılması gelecekte şirketiniz için ağır para cezaları ile sonuçlanabilir. İş güvenliği önemlidir ve hem çalışanlarınızın sağlığını korur hem de şirketinizin ağır tazminatlar altında boğulmasını önler. Aynı zamanda marka güvenilirliğinizi de korur. Bu görevden kaçınan iş yerleri ay sayısı üzerinden çalışan sayısı kadar para cezası alıyor. Örneğin, 20 çalışanlı bir iş yerinde iş güvenliği çalışmaları yapılmadığı tespit edildiğinde iş yerine çalışan sayısı kadar aylık 9.672 lira ceza kesilir. Kale OSGB gibi sektörün tecrübeli isimleri ile çalışarak bu cezalardan kaçınabilirsiniz.

50’den Az Çalışanı Olan Az Tehlikeli İş Yerleri İçin OSGB

Ne Kadar İş Güvenliği Hizmeti Almalıyım?

Esenler firmanız için ne kadar iş güvenliği hizmeti almanız gerektiğini merak ediyorsanız aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz. İş güvenliği hizmetleri Kale OSGB gibi şirketler tarafından tarafınıza atanan iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi aracılığıyla verilir.

İş yeri güvenlik uzmanı çalışma süresi:

 • Az tehlikeli sınıfta bulunan işletmeler çalışan başına ayda en az 10 dakika iş güvenliği hizmeti almalıdır.
 • Tehlikeli sınıfta bulunan işletmeler çalışan başına ayda en az 10 dakika iş güvenliği hizmeti almalıdır.
 • Çok tehlikeli sınıfta bulunan işletmeler çalışan başına ayda en az 10 dakika iş güvenliği hizmeti almalıdır.

İş yeri hekimi çalışma süresi:

 • Az tehlikeli sınıfta bulunan işletmelerde çalışan başına ayda en az 5 dakika iş yeri hekimi hizmeti almalıdır.
 • Tehlikeli sınıfta bulunan işletmelerde çalışan başına ayda en az 10 dakika iş yeri hekimi hizmeti almalıdır.
 • Çok tehlikeli sınıfta bulunan işletmelerde çalışan başına ayda en az 15 dakika iş yeri hekimi hizmeti almalıdır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sağlamama Cezaları

İş sağlığı ve güvenliği kanunları hem çalışanları, hem de işverenleri günümüz ve gelecek şartları için koruyarak karşılıklı çıkarlarını düşünen evrensel kurallardan oluşmuştur. Dolayısı ile kanunlara hem işverenlerin, hem de çalışanların ciddiyetle yaklaşması ve uyması gerekmektedir. Buna bağlı olarak iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini yerine getirmeyen iş yerlerine çalışan sayısı ve tehlike sınıflarına bağlı olarak aylık para cezaları uygulanmasına karar verilmiştir. 4 no’lu kanun maddesinin 26/1-a ceza maddesine göre “İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili tedbir almamak, organizasyonu yapmamak, gerekli araç ve gereçleri sağlamamak, sağlık ve güvenlik tedbirlerini değişen şartlara uygun hale getirmemek ve mevcut durumun iyileştirilmesi için çalışmalar yapmamak” 10’dan az çalışana sahip olan az tehlikeli sınıftaki iş yerleri için 5115 TL, tehlikeli iş yerleri için 6393 TL ve çok tehlikeli iş yerleri için de 7672 TL olarak uygulanmaktadır. 10-49 arası çalışana sahip işletmelerde ise az tehlikeli sınıfta aylık 5115 TL, tehlikeli sınıfta 7672 TL ve çok tehlikeli sınıfta da 10230 TL değerleri hesaplanmaktadır. 50 üzerindeki çalışanlarda ise az tehlikeli sınıf 7672 TL, tehlikeli sınıf 10230 TL ve çok tehlikeli sınıf 15345 TL aylık cezaya tabi tutulmaktadır.

Kağıthane OSGB

İSG Katip Nedir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar