Esenler İş Güvenliği

Esenler OSGB

Esenler OSGB

Esenler OSGB denildiğinde ilk hatırlanan firmalar arasında yer alan Kale OSGB’de ortaklarımız olarak gördüğümüz iş yerlerine gelişmiş ortak sağlık ve güvenlik hizmetleri sunmaktayız. Hizmetlerimiz, küresel standartları karşılayan ve evrensel uygulanabilirliği olan çalışmaları ele alır. Bu anlamda Esenler’de bir OSGB ile çalışmak isteyenler Kale OSGB’den ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000 veya ISO 45001 standartlarında hizmet almış olurlar.

Esenler’de OSGB Hizmeti

Esenler OSGB noktasında birçok farklı marka ile karşılaşmak mümkün. Ancak Kale OSGB tüm bu firmalar arasında daha tecrübeli isimler arasında yer alıyor. İşlerinde deneyimli ve profesyonel iş güvenliği uzmanlarımız ve iş yeri hekimlerimizle tüm Esenler işletmelerine OSGB servisleri sunuyoruz. Bir OSGB önce çalıştığı iş yerinin güvenlik düzeyini tespit etmektedir. Yapılan işin tehlike sınıfının ölçülmesi, o tehlike sınıfına göre işletmeye iş yeri güvenlik uzmanı, iş yeri hekimi ve hekim yardımcısı gibi uzmanların atanmasını sağlar.

Esenler OSGB
Esenler’de gelişmiş OSGB hizmetleri

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Faydaları

Yapılan araştırmalar iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının dünyada iş kazaları ve işçi ölümlerinde en üst noktalarda yer alan Türkiye’de çok önemli kazançlar sağladığını gözler önüne sermiştir. Çalışanların bilinçlendirilmesi, iş yeri çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve iş yerlerinin tehlike sınıflarına göre İSGB kurulması veya OSGB hizmeti alınması son 15 yıla bakıldığında yüzde 40’a varan iş kazası azalması sonucunu ortaya çıkarmıştır. Yapılan istatistiklere göre yaşanan iş kazalarının yüzde 96’lık kısmını erkekler ve yüzde 4’lük kısmını da kadınlar oluşturuyor. Ayrıca evli olanların yüzde 66 oranda daha fazla iş kazası yaşadığı, bekarlarda ise bu oranın yüzde 34 olduğundan bahsedebilmek mümkün. İş kazası yaşayanların yaş aralığı da daha çok 25 ile 35 yaş arasında olduğu gözlemleniyor. Yani buradan da iş sağlığı ve güvenliği eğitimi bilincinin tekrarlanan eğitimlerle daha iyi oturduğu ve yaş ilerlemesine rağmen iş kazalarında azalma sağladığı bulgusu netleşiyor. İş kazalarının yüzde 10’unu KKD kullanım eksikliği, yüzde 26’sını bakımsız teçhizat, yüzde 17’sini de düzensiz çalışma şartları oluşturuyor.

Anadolu Yakası OSGB

15+ Yıllık Tecrübe

OSGB önemlidir: Bu birimler bir iş yerindeki iş kazalarının ve meslek hastalıklarının en aza indirilmesine yardımcı oluyor. Bu da söz konusu şirket için daha öngörülebilir iş planı ve karlılık düzeyi anlamına gelmektedir. Esenler OSGB firmaları arasında Kale OSGB olarak iş güvenliğinize dair açıkları kapatıyoruz. İş güvenliği uzmanımız ile işletmenizin tehlike düzeyini belirledikten sonra tarafınıza birer güvenlik uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli atıyoruz. Buna göre bir iş yeri çok tehlikeli, tehlikeli ya da az tehlikeli sınıfında olabilir. Personellerin çalışma saatleri standart süreler üzerinden belirlenmektedir.

Esenler’de İSG Servisleri

Bir OSGB, Esenler işletmeleri dahil çalıştığı herhangi bir işletmede aşağıdaki etmenleri ele almaktan sorumlu durumda:

  • İş yerindeki tehlikeli kimyasalların tespiti
  • İş yerindeki fiziksel tehlikelerin ölçümü
  • İş yerindeki biyolojik etmenlerin ortaya çıkarılması
  • İş yerindeki psikolojik serpintilerin ölçümü
  • Çalışanları ergonomik sorunlardan uzak tutma yöntemleri
  • İşçilerin ve işletme misafirlerinin potansiyel kaza geçirme ihtimallerinin azaltılması

OSGB’nin Avantajları

Esenler’de deneyimli bir OSGB ile çalışarak minimum aşağıdaki avantajları elde edersiniz:

  • Deneyimli bir OSGB ile çalışarak “evraklarım nerede” sorununa kesin olarak son verirsiniz.
  • Bakanlık onaylı güncel iş güvenliği yazılımları ile çalışmanın avantajını yakalarsınız.
  • İş yerinizi şeffaf ve çağı yakalayan bir vizyonla yönetme şansı elde edersiniz.
  • 7/24 aktif çağrı merkezimiz ile karşınızda daima ilgili bir muhatap bulursunuz.

Siz de Esenler OSGB hizmetleri için profesyonel bir isimle yol almak istiyorsanız, şimdi bizi arayın!

OSGB Avantajları Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar