OSGB Yönetmelik Nedir? Kimler OSGB Yönetebilir?

Eyüpsultan İş Güvenliği

Eyüpsultan İş Güvenliği

Kale OSGB olarak Eyüpsultan iş yerlerine Eyüpsultan iş güvenliği servisleri sağlıyoruz. Hizmetlerimiz iş yeri analizleri, güvenlik raporlamaları, risk analizi ve risk değerlendirmesi yöntemlerini ele almaktadır. Amacımız iş yerinizin OSGB mevzuatlarıyla en uyumlu noktaya ulaşmasını sağlamaktır. Kale OSGB olarak benimsediğimiz proaktif iş sağlığı ve güvenliği yaklaşımı ile Eyüpsultan iş güvenliği tarafında iş yeri güvenliğinizi ve iş akışınızdaki sürekliliği en üst düzeye çıkarıyoruz.

Bakanlıkça Yetkilendirilmiş OSGB

Eyüpsultan İş Güvenliği

Eyüpsultan iş güvenliği tarafında en başta dikkat edilmesi gereken konulardan biri çalışılacak olan OSGB’nin Kale OSGB gibi bakanlıkça yetkilendirilmiş olmasına önem vermektir. Aksi halde alınan iş güvenliği hizmetlerinin ve yapılan tüm çalışmaların bakanlık gözetiminde geçerliliği ve karşılığı olmayacaktır. Bu anlamda Kale OSGB olarak 15 yıl gibi uzun bir süredir sektörde yer alıyoruz ve Eyüpsultan iş yerlerine deneyimli iş yeri hekimi ve güvenlik uzmanlarımızı istihdam ediyoruz.

Verdiğimiz Hizmetler

Eyüpsultan, İstanbul’un yoğun nüfuslu semtlerinden biridir ve çok sayıda farklı sektörden işletmeye ve iş yerine sahiptir. Kale OSGB olarak Eyüpsultan işletmelerine ve iş yerlerine en temel ve yaygın OSGB çözümlerini sunarak işe başlıyor ve markanın tehlike sınıfına göre ihtiyaç duyulabilecek daha gelişmiş çözümlere doğru yol aldığımız detaylı bir planı takip ediyoruz. İçlerinden bazıları aşağıdaki gibi sıralanır:

  • Drone benzeri cihazlarla Eyüpsultan firmanızın çalışma alanını havadan görüntüleme ve denetimini sağlama.
  • Firmanızda kullanılan makine ve cihazlara yönelik periyodik kontrollerin yapılması,
  • Eyüpsultan iş yerine iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli istihdam etme,
  • Aydınlatma ve gürültü odaklı ortam ölçümleri yapma,
  • Eyüpsultan iş yerinize temel iş güvenliği eğitimi gibi geniş kapsamlı eğitimler verme,
  • Risk analizi ve risk değerlendirmesi çalışmaları yapma,
  • Firmanız için gerekli acil eylem planlarını uygulamaya koyma
Sarıyer OSGB

OSGB’nin Görevleri Nelerdir?

Bir firmadaki tehlikeleri tanımlamak, analiz için potansiyel toksik madde örnekleri almak veya devletçe belirlenen kurumsal sağlık ve güvenlik standartlarına ve düzenlemelerine uygunluğu denetlemek Kale OSGB gibi iş güvenliği hizmeti firmalarının ana görevidir. Aynı zamanda Eyüpsultan firmanızdaki iş yeri ortamını, ekipman ve uygulamalarını incelemek ve değerlendirmek bunlar arasındadır. Çalışan ve de yöneticileri tehlikeli çalışma koşullarından koruyan iş süreçleri ve prosedürleri tasarlarız ve eğitimler veririz.

Eyüpsultan İş Sağlığı ve Güvenliği Yıl Sonu Değerlendirme Raporu

Tüm bölgelerde olduğu gibi Eyüpsultan bölgesi için de iş sağlığı ve güvenliği yıl sonu değerlendirme raporu hazırlanması ve sunulması gerekmektedir. İş sağlığı ve güvenliği yıl sonu değerlendirme raporu iş sağlığı ve güvenliği uzmanı tarafından doldurulmalıdır. Doldurma işlemi için aylık düzende yapılan çalışma ve raporların incelenmesi gerekmektedir. Risk analizleri, iş kazalarından korunmak için alınan önlemler, çalışanlara verilen iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, yaşanmışsa iş kazaları ve ramak kala olayları, çalışanların sağlık raporları ve diğer tüm bilgilerin iş sağlığı ve güvenliği yıl sonu değerlendirme raporuna dahil edilmesi gerekir. Ek olarak ilk yardımcı eğitimlerinin verilmesi, yangınla mücadele eğitimlerinin gerçekleştirilmesi, acil durum planlarının yapılması ve tatbikatlarının uygulanması, iş yeri çalışma koşulları için yapılan ölçüm ve iyileştirmelerin de değerlendirme raporunda evrakları ile birlikte saklanması gerekmektedir. Elbette yapılan ölçümler ve raporlar işyeri, işin tehlike sınıfı ve işin niteliği ile değişiklik gösterebilmektedir ancak alınacak önlemlerle daha iyi bir çalışma ortamı sağlamak işyerinin asli görevlerinden birisidir. Önlem ve iyileştirmeler sayesinde çalışanların veriminin artacağı da unutulmamalıdır.

Tespit ve Öneri Defteri Nedir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

İnşaatlarda İş Güvenliği

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar