Fatih İş Güvenliği

Fatih İş Güvenliği

Fatih İş Güvenliği

İstanbul’un orta nüfuslu ilçelerinden Fatih, Kale OSGB’nin yoğun iş güvenliği hizmetleri sunduğu noktalardan biridir. Konu iş güvenliği olduğunda Fatih ilçesinde bilmeniz gereken birçok faktör bulunuyor. Yazımızda bu unsurlara değindik. Kale OSGB, 2005 yılından bu yana iş güvenliği alanında hizmetler veren tecrübeli bir şirket olarak öne çıkmaktadır.

Önemli Noktalar

15 yılı aşan tecrübesiyle Kale OSGB, Fatih de dahil olmak üzere tüm İstanbul ilçelerine gelişmiş iş güvenliği hizmetleri sunmaktadır. İş güvenliği birkaç farklı aşamalardan oluşuyor. Bu amaçla, Kale OSGB’de işlerinde deneyim sahibi, profesyonel iş güvenliği uzmanlarımız ve iş yeri hekimlerimiz ile şirketinizde gerekli iş güvenliği önlemlerine sahip olmanızı sağlıyoruz. Bu prosedürler hızlı ve etkili risk analizi ve risk değerlendirmesi işlemlerinin yanı sıra gerekli olduğunda yüksekte çalışma veya ilk yardım eğitimleri ile sağlanmaktadır.

Fatih İş Güvenliği
Fatih iş güvenliğinin aşamaları nedir?

Güvenli Fatih İş Yerleri

Devlet kontrollü iş sağlığı ve güvenliği denetimleri her şirket için önem arz eden bir konudur. Bu denetimler zamansız yapıldığından Fatih şirketinizin iş güvenliği tarafındaki açıklarını en kısa süre içinde kapatmanız markanız için önem taşır. Şirketimiz, iş güvenliği tarafında sunduğu hizmetlerle Fatih iş yerlerinin denetimlerden ceza almadan ayrılmasını sağlar. Bunu işlerinde deneyimli uzmanlarımız tarafından hazırlanan şirketinize özel iş güvenliği programları ile sağlıyoruz.

İş Güvenliğinin Yararları

İş güvenliğinin her Fatih şirketi için vazgeçilmez bir gereklilik olmasının yanı sıra, iş güvenliğine önem vermenin uzun ve kısa vadede başka avantajları da bulunuyor. Bunların birkaçına değinmek gerekirse:

  • Fatih işletmenizde, çalışanlarınız çeşitli güvenlik ekipmanlarını nasıl daha iyi kullanacaklarını öğrenir.
  • Çalışanlarınız ve tüm şirket üyeleriniz acil durumlarda nasıl planlı şekilde hareket edeceklerini bilir.
  • İş güvenliği beraberinde şirketiniz için uygun bir iş güvenliği kültürünün oluşmasını sağlar.
  • Şirketiniz uzmanlarımızca kimyasal, fiziksel, radyolojik ve biyolojik tehlikelere karşı değerlendirilir.
İş Güvenliğinde 10 Altın Kural

İş Güvenliği Önlemleri

Risk analizi, Fatih şirketinizde potansiyel bir tehlikenin gerçekleşme ihtimalinin anlaşılmasını sağlıyor ve bu tehlikeden doğabilecek hasarların tespitine izin veriyor. Riskler ele alınırken önemlilik sırasını göz önünde bulunduruyoruz ve önce en acil eylemlere geçiyoruz. Tedbirlerin yanı sıra, bir şirkette iş güvenliğinin anahtarları arasında kazaların işaretçilerini görebilmek ve bu işaretçiler arasındaki bağlantıları kurabilmek vardır.

Fatih’te yürüttüğümüz tüm iş güvenliği önlemleri ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000 veya ISO 45001 ve benzeri standartlara uygun, evrensel kanıtlanabilirliği olan çalışmalardır. Kale OSGB ile çalışarak Fatih iş yerinizi şeffaf ve çağı yakalayan bir vizyonla yönetme şansı bulursunuz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Yükümlülükler

İş sağlığı ve güvenliği hizmeti genel anlamda hem işveren, hem de işçi için çalışma şartlarını iyileştirerek her iki tarafı da koruma altına alır. Daha da önemlisi sadece içerisinde bulunan zaman dilimi için değil, ilerleyen zamanlar için de karşılıklı birer kazanç değeri taşır. İş sağlığı ve güvenliği hizmeti alınması ile birlikte tüm çalışanlar işe giriş aşaması ve çalışma dönemi boyunca belirli aralıklarla sağlık muayenelerinden geçilir ve varsa mesleki hastalık veya başlangıç aşamasındaki bulguların tespiti yapılır. Bu da özellikle tehlikeli ve çok tehlikeli sınıftaki iş yerlerini, koşullarını sürekli olarak iyileştirdiğini belgeleme yoluyla geçmişe yönelik yaptırım ve tazminatlarla uğraşmaktan kurtarır. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre işveren risklerden kaçınmalı, risklerin tümünü analiz etmeli, iş yerini ekipmanlar ve teknik gelişmelerle geliştirerek üretimi daha kolay hale getirmeli, tehlikeli olanı daha az tehlikeli veya tehlikesiz olanla değiştirmeli, çalışanlara uygun talimatları ve eğitimleri vermelidir. Kale OSGB gibi profesyonel kuruluşlardan alınan iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri maddi ve manevi anlamda karlılık olarak kendisini gösterecektir.

Pendik İş Güvenliği

OSGB Avantajları Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar