Gaziosmanpaşa OSGB

Gaziosmanpaşa OSGB

Gaziosmanpaşa OSGB

İstanbul büyükşehir ilimizin en yoğun nüfuslu semtlerinden biri olan Gaziosmanpaşa’da Kale OSGB olarak her iş yerinin gereksinim duyacağı en temel ve yaygın OSGB hizmetlerinden, özellikle tehlikeli sınıfındaki işletmelerin aradığı daha gelişmiş çözümlere kadar kapsamı geniş çeşitli OSGB çalışmaları yürütüyoruz. Siz de Gaziosmanpaşa’da OSGB şirketi arıyorsanız, verdiğimiz birçok hizmetin detayları aşağıda yer aldığı gibi sıralanmaktadır:

  • Drone olarak bilinen bir takım modern hava araçlarıyla Gaziosmanpaşa işletmenizin mevcut iş yeri alanını havadan görüntülüyor ve iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarına dair kontroller sağlıyoruz.
  • Gaziosmanpaşa şirketinizde yararlanmakta olduğunuz makine ve cihazlara için periyodik kontroller yapıyor ve sağlıklı şekilde çalışıp çalışmadıklarını denetlemiş oluyoruz.
  • Yasal düzenlemelere göre gerekliliği görüldüğü takdirde bir iş güvenliği uzmanı ve bir iş yeri hekiminin yanı sıra tarafınıza ayrıca diğer sağlık personeli atıyoruz.
  • Firmanızın çalışma koşullarına bağlı olarak bir de aydınlatma ve gürültüyü merkez alan çevre ölçümleri yapıyoruz.
  • Firmanızdaki çalışanlarınız için temel iş güvenliği eğitimi gibi kapsamı genişletilmiş OSGB eğitimleri sunuyoruz.
  • Risk analizi ve risk değerlendirmesi uygulamalarını yürütüyoruz.
  • Gaziosmanpaşa şirketiniz için özel acil eylem planları tasarlıyoruz ve bu eylem planlarının uygulamaya konulmasını bizzat yönetiyoruz.

OSGB Hizmeti Ne Demektir?

OSGB kısaltmasının anlamı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi şeklindedir. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince bazı istisnalar dışında tüm kamu ve özel kuruşların iş sağlığı ve güvenliği hizmeti alması gerekmektedir. OSGB’ler birden fazla kuruma hizmet verebilen ortak bir yapıyı temsil etmektedir. Daha büyük ölçekli işletmelerin ise kendi bünyesinde iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve gerekliyse diğer sağlık personelinden oluşan İSGB (İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi) kurması gerekir. Gaziosmanpaşa gibi ileri düzey ve birçok tehlike sınıfında iş yeri bulunduran bir semtte OSGB hizmeti almak için Kale OSGB ile iletişime geçebilirsiniz. 50’den az çalışana sahip az tehlikeli sınıftaki işletmelerin iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile iş yeri hekimi çalıştırma zorunluluğu 31.12.2023’e kadar ertelenmiş olsa da yine de tüm işletmelerin bazı iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini almaları ve çalışma şartlarını iyileştirmeleri gerekmektedir. Bu geçiş sürecinde uzman kadrosuyla Gaziosmanpaşa’da profesyonel OSGB hizmeti veren Kale OSGB ile çalışabilirsiniz. Tehlikeli ve çok tehlikeli iş yerleri için iş sağlığı ve güvenliği hizmeti almak için de Kale OSGB’nin A sınıfı iş sağlığı güvenliği uzmanı ile B sınıfı iş sağlığı güvenliği uzmanı personelleri ile ilerleyebilirsiniz.

Eyüpsultan OSGB

Güngören OSGB

Gaziosmanpaşa’da Sunduğumuz OSGB Hizmetleri

OSGB hizmetlerinin kapsamı daima geniştir. Gaziosmanpaşa işletmenizdeki potansiyel tehlikeleri belirlemek, potansiyel toksik madde örnekleri toplamak veya devletçe açıklanan kurumsal sağlık ve güvenlik standartlarına ve düzenlemelerine olan uygunluğu ölçmek yaptığımız çalışmalar arasındadır.

Gaziosmanpaşa işletmenizde kullanmakta olduğunuz ekipmanları ve düzenli olarak yerine getirdiğiniz uygulamaların kapsamını inceliyoruz ve bunların sağlık ve tehlike düzeyini belirliyoruz. Bu değerlendirmeler bir OSGB’nin en temel ve standart görevleri arasındadır.

Kale OSGB olarak ayrıca Gaziosmanpaşa’da çalışmakta olduğumuz tüm iş yerleri için tehlikeli çalışma koşullarını ortadan kaldıran iş yeri süreçleri ve prosedürleri tasarlıyoruz ve bunlarla hem personel hem de yöneticileriniz ve de iş verenlerinizi potansiyel kazalardan, yaralanmalardan ve buna benzer tehlikelerden koruyoruz. Bu uygulamanın temelinde önceden yaşanmış kazaları incelemek, nedenlerini tespit etmek ve nasıl önlenebileceklerini belirlemek vardır. Bunun için kaza raporlarınızı inceliyoruz.

OSGB Avantajları Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar