İş Güvenliği Firmaları

İş Güvenliği Firmaları

 

İş Güvenliği Firmaları

2013 yılından bu yana iş sağlığı ve güvenliği sektöründe hizmet veren ve en tecrübeli iş güvenliği firmaları arasında yer alan Kale OSGB ile iş yeri personel sayınız kaç olursa olsun 7/24 Ortak Sağlık ve Güvenlik hizmetleri alabilir, firmanızı potansiyel iş kazalarından, çalışan sağlık problemlerinden koruyabilirsiniz. 6331 sayılı son kanun ile tüm şirketlerin iş güvenliği firmaları ile çalışmaları zorunlu hale getirilmiştir.

Çalışma Bakanlığı yeni yasa ile çalışan güvenlik regülasyonlarını sıkılaştırdı ve hem işletme hem de personel için daha sağlık bir iş ortamının oluşturulmasını şart koştu. Personellerinizin gerekli güvenlik bilincine sahip olduğundan emin olmak işverenler için zorlu olabilir. Kale OSGB gibi iş güvenliği firmaları burada devreye giriyor ve işletmelere yol haritası, planlama ve istihdam konularında tam destek veriyor.

İş Güvenliği Firmaları
İş güvenliği firmalarının özellikleri

İşçi Kazalarının Önlenmesi

Belirli yönetmelikler, kanun ve tebliğler ışığında belirlenen kurallar izlenerek yerine getirilen iş yeri yönetimi zamanla iş güvenliği ve sağlığı kavramını ortaya çıkardı. İş güvenliği firmaları bu yasaları en profesyonel yollarla ele alan, bakanlıkça yetki sahibi uzman birimlerdir. İş güvenliği firmaları iş yerindeki kazaları veya yeterince güvenli olmayan iş ortamı sebebiyle personelin sağlığına zarar gelmesini önleme sorumluluğuna sahipler. Bununla birlikte işletmenin daha iyi korunmasını da sağlamış olurlar.

Personelin iş kazası yaşamasını engellemek adına hazırlanan iş güvenliği kavramı içerisinde daha farklı bir kavram olarak iş sağlığını da barındırır. Bir işin yerine getirilmesi esnasında çevredeki olumsuz koşulları ve riskleri azaltmak üzere görev alan ve de potansiyel sağlık problemlerinin önüne geçecek tedbirleri uygulamaya koyan birimlere iş sağlığı birimleri deniyor. İş güvenliği firmaları çoğu zaman bu alanda da çalışma yapar.

İş Yerinde Güvenli Ortam

İş güvenliği firmaları, işletmede daha güvenli bir çalışma ortamın meydana getirilmesi, işletme yaralanmalarının önüne geçilmesi ve mesleki sağlık sorunlarına engel olunması için çalışırlar. Aynı zamanda insanların ve de işletmenin güvenliğinin sağlanması adına bir takım iş güvenliği ve sağlığı kanunlarına karşı birinci elden sorumlu olurlar. Bunlar pazarlama, üretim, yönetim, depolama, mühendislik, nakliye, masa başı ya da temizlik gibi birbirinden farklı alanlarda iş yapan bütün çalışanlar ve onları yöneten işletme sahibi kişiler dahil olmak üzere herkesi ilgilendiren iş güvenliği uygulamaları olarak karşımıza çıkıyor.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Nedir?

Bir işletmedeki söz konusu potansiyel riskler yalnızca o işletmenin üretim bandından sorumlu risk alanlarını değil diğer tüm departmanlarda çalışmalar yapan her personeli etkileyebilen durumlara yol açabilir. Buradan hareketle İş güvenliği firmaları yasalar dahilindeki güvenlik prosedürlerini izlerken, o iş yerinin içindeki A’dan Z’ye her bir kişiyi değerlendirmeye dahil ederler.

İş Güvenliği Firmalarının Görevleri

İş güvenliği firmalarının görevleri çok çeşitlidir ancak genelleştirmek gerekirse iş güvenliği uzmanlığı hizmeti sağlanması, iş yeri hekimi görevlendirilmesi, iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin yapılması, rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilmesi, risk analizi gerçekleştirilmesi ve acil durum eylem planları hazırlanması şeklinde sıralanabilir. İş yerlerinin tehlike sınıfına, personel sayısına ve faaliyet alanına göre OSGB firmaları iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak adına daha farklı yöntemlerle hareket edebilmektedir ancak genel yapının bu şekilde düşünülmesi gerekir. İş sağlığı ve güvenliği için OSGB hizmeti alındığında iş yeri bünyesinde iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli istihdam edilme zorunluluğu ortadan kalkar ve hizmetin elde edilmesi daha uygun maliyetle gerçekleşir. İş yerindeki tüm personelin sosyal ve güvenlik hakları OSGB’ye devredileceği için hali hazırda bu işlerin takibiyle meşgul olanlardan iş gücü kazancı elde edilmesi de bir avantajdır. İş yerlerinin OSGB ile çalışması iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personelinin koordineli bir şekilde çalışması adına da önemlidir. Böylece tüm faaliyetler daha organize şekilde gerçekleştirilir ve daha hızlı sonuç alınır.

OSGB Avantajları Nelerdir?

En Popüler Hizmet Bölgeleri Listesi

Adalar İş Güvenliği
Adalar OSGB
Anadolu Yakası OSGB
Arnavutköy OSGB
Ataşehir İş Güvenliği
Avcılar OSGB
Avrupa Yakası OSGB
Bağcılar İş Güvenliği
Bahçelievler İş Güvenliği
Bahçelievler OSGB
Bakırköy OSGB
Bayılma Nedenleri
Beylikdüzü İş Güvenliği
Beyoğlu OSGB
Büyükçekmece OSGB
Çatalca OSGB
Çekmeköy İş Güvenliği
Çekmeköy OSGB
En İyi İSG Firmaları
En İyi İş Yeri Hekimi Hizmeti
En İyi OSGB Firmaları
En Yakın OSGB
Esenler İş Güvenliği
Esenler OSGB
Esenyurt İş Güvenliği
Eyüpsultan İş Güvenliği
Eyüpsultan OSGB
Fatih İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa OSGB
Güngören İş Güvenliği
Güngören OSGB
İSG İstanbul
İstanbul İş Güvenliği
İstanbul OSGB Firmaları
İstanbul OSGB Pendik
Kadıköy İş Güvenliği
Kadıköy OSGB Firmaları
Kağıthane OSGB
Kartal İş Güvenliği
Kartal OSGB
Küçükçekmece İş Güvenliği
Maltepe İş Güvenliği
OSGB Ataşehir
OSGB Bağcılar
OSGB Başakşehir
OSGB Bayrampaşa
OSGB Beşiktaş
OSGB Beykoz
OSGB Beylikdüzü
OSGB Esenyurt
OSGB Fatih
OSGB Firmaları
OSGB Firmaları İstanbul
OSGB Firmaları İstanbul Anadolu
OSGB Firmaları İstanbul Avrupa
OSGB Firması
OSGB Hadımköy
OSGB İstanbul
OSGB İstanbul Ümraniye
OSGB Kadıköy
OSGB Kartal
OSGB Küçükçekmece
OSGB Maltepe
OSGB Merter
OSGB Sancaktepe
OSGB Tuzla
OSGB Ücreti Ne Kadar?
OSGB Ümraniye
OSGB Üsküdar
OSGB Yetki Belgesi Ücreti
OSGB Zeytinburnu
Pendik İş Güvenliği
Sarıyer OSGB
Silivri OSGB
Sultanbeyli İş Güvenliği
Sultanbeyli OSGB
Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi
Sultangazi OSGB
Şile OSGB
Şişli OSGB
Tuzla İş Güvenliği
Ümraniye İş Güvenliği
Üsküdar İş Güvenliği
Zeytinburnu İş Güvenliği
OSGB Kartal

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar