İş Güvenliği Şirketleri

İş Güvenliği Şirketleri

 

İş Güvenliği Şirketleri

İş güvenliği şirketleri arasında en bilinen isimlerden biri olan Kale OSGB çok uzun yıllardır iş güvenliği sektöründe hizmet veriyor. Şirketiniz için iyi bir iş güvenliği ortağı arıyor ve hekim ve güvenlik uzmanı istihdamlarına ihtiyaç duyuyorsanız doğru yerdesiniz. Kale OSGB’yi seçerek 15 yılı aşkın tecrübemizden yararlanma şansı buluyor, şirketiniz için en iyi ve en kaliteli personel istihdamına sahip oluyorsunuz.

İş kazaları firmanızın gün içerisindeki iş akışını sekteye uğratabilir, firmanızın karlılığını ve sürekliliğini yavaşlatabilir. İş güvenliği şirketleri işte burada devreye giriyor. Hem firmanızı hem de firmanızda çalışan değerli personellerinizi olası potansiyel kazalardan uzak tutarak can ve mal güvenliğinizi koruma altına alıyoruz. Çalışma Bakanlığı’nın 2012’de uygulamaya koyduğu yeni yasa ile tüm işletmelerin iş güvenliği şirketleri ile çalışması zorunlu hale getirilmiş oldu.

İş Güvenliği Şirketleri
İş güvenliği şirketlerinin görevleri nelerdir?

En İyi İSG Hizmetleri

İlk kez 2012 senesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile İSG hizmetlerine dair kurumsal firmaların hizmet verebildiği bir ortam oluşturuldu. Bu firmaların sağlıklı ve yasal bir hizmet verebilmesi için iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliğinde gerekli hizmet şartları belirtildi. İş güvenliği şirketleri ilk kez bu yönetmelik ile kamu önünde yasal yetkili duruma geçmiştir.

Bu kanun maddesi ile İSG servislerinin ortak sağlık ve güvenlik birimi adı verilen şirketlerce yerine getirileceği belirtildi. Bu amaç doğrultusunda iş sağlığı ve güvenliği alanında bulunan kurumsal firmalar iş yerlerine hizmet verebilir hale geldiler. Kale OSGB bu iş güvenliği şirketleri arasında yer alıyor.

İş Güvenliğinin Adımları

Kanun dahilinde işe alımı yapılan iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ya da iş yeri sağlık personeli, iş güvenliği ve sağlığı hizmetlerine birinci elden dahil olarak iş yerinin faydasına olan çalışmalar yapar ve şirket yöneticilerine gerekli tedbir ve raporlamaları sunmakla görevli olur. Bu sayede iş güvenliği şirketinin firmaya istihdamını yaptığını personellerin o işletmeyi daha iyi tanıması ve sorunlarını tespit etmesi sağlanmış olur.

İş Güvenliğinde İşverenlerin Yükümlülükleri

İş güvenliği şirketleri ilgili firmada sağlık ve güvenlik birimi oluşturulabilmesi için gerekli bilgiye ve donanımlara sahip bir personel birimi kurabilir. Bu birim çerçevesinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmeliği uyarınca yapılan tüm çalışmalar bir katip görevlendirilerek kaydedilir ve rapor haline getirilerek sunulur. Bu raporların işlendiği kayıt defterleri aslında birer yasal evrak olarak görülmektedir.

Profesyonel İş Sağlığı ve Güvenliği

Kale OSGB olarak 2005’ten bu yana gerçekleştirdiğimiz iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile işletmelerin nitelikli iş gücünün daha iyi korunmasını, iş gücü kaybı ve iş kazalarına bağlı ekonomik kayıplarının engellenmesini ilke ediniyoruz. Profesyonel kadromuzla değişen kanunlar ve piyasa şartlarına göre iş yerinizi en uygun şekilde planlayarak kanuni zorunlulukların en hızlı şekilde yerine getirilmesini sağlamaktayız. Kale OSGB olarak kendi içimizde geliştirmiş olduğumuz yönetim sistemi ile tüm çalışanlarımızın sahada aktif olarak kontrolünü ve denetimini gerçekleştiriyor ve bu hususlarda çözüm ortağınız olarak her an yanınızda bulunuyoruz. Birçok farklı sektörde uzun yıllar boyunca iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları gerçekleştirmiş olan Kale OSGB, yeni bir sektör olsa bile diğer sektörlerden elde ettiği birikimi iş yerinize en iyi şekilde uyarlayarak hem mevzuat uygunluğunu, hem de daha karlı bir üretim sürecini garanti ediyor. İş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının sürekli olması gerektiği bilinciyle “Kalite asla bir tesadüf değil, daima akıllı bir gayretin sonucudur.” misyonu ile hareket etmekteyiz. Kale OSGB, Çevre Danışmanlık Hizmetleri kapsamında ARÇEV, Çevre ve İş Hijyeni Ölçüm ve Analiz Laboratuvarı, MARMARA ÇEVRE firmaları ile Türkiye’de aynı çatı altında tüm hizmetleri sunabilen ilk işletme olma özelliği taşıyor.

OSGB Avantajları Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

İş Güvenliği Uzmanlığı Nedir?

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar