bakırköy osgb

İş Güvenliği Nedir ve Önemi

 

İş Güvenliği

İşletmelerde iş güvenliği yasalar aracılığıyla düzenlenmektedir. Bu düzenlemeler İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gibi çeşitli yasalarla belirleniyor. Yasanın amacı işyerinde yapılan çalışmanın güvenli ve sağlıklı olmasını sağlamak ve işyerinde iş güvenliğini sekteye uğratabilecek meselelerin birliktelik içinde ele alınmasını sağlamaktır. Uygulamada, bu yasalar işverenleri yapılan işin risklerini değerlendirmek, çalışanları işlerini yapma konusunda doğru şekilde yönlendirmek, iş sağlığı bakımı sunmak ve çalışanların çalışma kapasitesini desteklemeyi ele alıyor.

Plazalarda İş Güvenliği
İş güvenliğinin tanımı ve önemi

İş Güvenliğinde Amaç

Hepsinden önemlisi, iş güvenliği çalışmalarının amacı, personellerin işlerini etkin bir şekilde yapabilmelerini sağlamaktır. İş güvenliği işverenler için yük olarak görülebilir, ancak geniş çapta bilindiği gibi güvenlikleri emniyete alınan ve kendilerini tehlikede hissetmeyen çalışanlar işlerinden daha fazla zevk alır ve bunun sonucu olarak daha üretken olurlar. Bunun şüphesiz şirket için önemli yararları bulunuyor. İş güvenliği, çalışan toplumlarda hem şirket hem de çevre için katma değer sağlar. Yasal mevzuatlar ise bunun temelini oluşturur.

İş Güvenliği ile Sağlanan Katma Değer

İş güvenliği önlemleri yalnızca tehlikeli bir durum yaşandıktan sonra göz önüne alınmaz. Şirketin operasyonlarını sorunsuz ve kârlı şekilde yürütmeye devam edebilmesi için personelin refahını gözetmesi gerekir. Bu doğru bir şekilde tahsis edildiğinde, çalışanların refahı için yapılan her bir lira yatırım işletmeye kat ve kat artı şekilde geri döner. Bu da ancak doğru OSGB firmalarıyla çalışıp, iş güvenliği önlemlerini zamanında ele almakla mümkün olur. Kale OSGB gibi sektörün köklü firmaları uzman iş güvenliği personelleri ile size ihtiyacınız olan tüm profesyonel yardımı sunuyor.

İşverenin Yükü Hafifletilir

Kişinin kendi öz inisiyatifiyle çalışması güvenli bir çalışma koşulunun en temel göstergesidir. İş güvenliği uzmanları, işyeri güvenliğine dair yasal sorumluluklarda işverenlere yol gösterir. Bu uzmanlar bir firmada iş güvenliğini en iyi şekilde yerine getirmenin anahtarı olmaktalar. Üretimin gerçekleştiği ortam koşullarını inceleyerek kanunlarla belirlenen asgari çalışma koşulu standartlarına uyulup uyulmadığını denetlerler. Bu uzmanlar devlet tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş olup, alanında deneyimli sertifikalı kişilerden oluşmaktadır.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanının Görevleri

Bir iş yerinde iş sağlığı ve güvenliğini tam olarak sağlayabilmek için sektöre hakim ve alanında deneyim kazanmış, Kale OSGB gibi profesyonel bir OSGB firması ile hareket edilmesi gerekir. Kale OSGB’deki deneyimli iş sağlığı ve güvenliği uzmanları rehberlik yaparak iş yerindeki çalışmaları ve değişiklikleri planlar; organize edilmesi ve uygulanması konusunda işverene öneride bulunur. İş sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili alınması gereken önlemlerin işverenlere yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir. İş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının diğer önemli görevleri arasında eğer yaşanmışsa iş yerinde meydana gelen iş kazası ve meslek hastalıklarının nedenlerini araştırmak, tekrarlanmaması için önlem almak ve önlemler konusunda gerekli çalışmaları yaparak iş yerine öneride bulunmak ilk sırada gelmektedir. Diğer sorumluluklar iş yerinde risk değerlendirmesini yapmak, çalışma ortamının gözetimi ve değerlendirilmesi, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili olarak eğitimlerin gerçekleştirilmesi, varsa meydana gelen zararların derecelerini objektif, bilimsel ve etik yollar ile tespit ederek değerlendirmek şeklindedir. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun amacı hem iş yerini, hem de çalışanları iş hayatının olumsuz etkilerinden korumaktır. İş sağlığı ve güvenliği uzmanları da bu çerçevede hareket eder.

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Nedir?

En Popüler Hizmet Bölgeleri Listesi

Adalar İş Güvenliği
Adalar OSGB
Anadolu Yakası OSGB
Arnavutköy OSGB
Ataşehir İş Güvenliği
Avcılar OSGB
Avrupa Yakası OSGB
Bağcılar İş Güvenliği
Bahçelievler İş Güvenliği
Bahçelievler OSGB
Bakırköy OSGB
Bayılma Nedenleri
Beylikdüzü İş Güvenliği
Beyoğlu OSGB
Büyükçekmece OSGB
Çatalca OSGB
Çekmeköy İş Güvenliği
Çekmeköy OSGB
En İyi İSG Firmaları
En İyi İş Yeri Hekimi Hizmeti
En İyi OSGB Firmaları
En Yakın OSGB
Esenler İş Güvenliği
Esenler OSGB
Esenyurt İş Güvenliği
Eyüpsultan İş Güvenliği
Eyüpsultan OSGB
Fatih İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa OSGB
Güngören İş Güvenliği
Güngören OSGB
İSG İstanbul
İstanbul İş Güvenliği
İstanbul OSGB Firmaları
İstanbul OSGB Pendik
Kadıköy İş Güvenliği
Kadıköy OSGB Firmaları
Kağıthane OSGB
Kartal İş Güvenliği
Kartal OSGB
Küçükçekmece İş Güvenliği
Maltepe İş Güvenliği
OSGB Ataşehir
OSGB Bağcılar
OSGB Başakşehir
OSGB Bayrampaşa
OSGB Beşiktaş
OSGB Beykoz
OSGB Beylikdüzü
OSGB Esenyurt
OSGB Fatih
OSGB Firmaları
OSGB Firmaları İstanbul
OSGB Firmaları İstanbul Anadolu
OSGB Firmaları İstanbul Avrupa
OSGB Firması
OSGB Hadımköy
OSGB İstanbul
OSGB İstanbul Ümraniye
OSGB Kadıköy
OSGB Kartal
OSGB Küçükçekmece
OSGB Maltepe
OSGB Merter
OSGB Sancaktepe
OSGB Tuzla
OSGB Ücreti Ne Kadar?
OSGB Ümraniye
OSGB Üsküdar
OSGB Yetki Belgesi Ücreti
OSGB Zeytinburnu
Pendik İş Güvenliği
Sarıyer OSGB
Silivri OSGB
Sultanbeyli İş Güvenliği
Sultanbeyli OSGB
Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi
Sultangazi OSGB
Şile OSGB
Şişli OSGB
Tuzla İş Güvenliği
Ümraniye İş Güvenliği
Üsküdar İş Güvenliği
Zeytinburnu İş Güvenliği
Hata Ağacı Analizi

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar