İş Sağlığı ve Güvenliği Firmaları

İş Sağlığı ve Güvenliği Firmaları

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Firmaları

İş sağlığı ve güvenliği firmaları arasında yer alan Kale OSGB 15 yıla yakın saha tecrübesine sahip en köklü sağlık ve güvenlik birimi firmalarından biridir. Konu iş sağlığı ve güvenliği olduğunda Kale OSGB olarak tüm İstanbul ilçelerine destek veriyoruz. Hizmetlerimiz arasında risk analizi, iş yeri hekimliği, iş güvenliği uzmanlığı, yüksekte çalışma eğitimi, acil durum kaçış planı gibi birbirinden önemli konular bulunmaktadır.

Patlamadan korunma dökümanı, mobil sağlık hizmetleri ve diğer iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri şirketimizin tüm İSG hizmeti almak isteyen firmalara sunduğu servislerden yalnızca birkaçıdır. İstanbul’da pek çok iş sağlığı ve güvenliği firmaları yer aldığını söylemek mümkün. Ancak önemli olan her zaman en iyisi ve en tecrübelisi ile çalışmaya gayret etmektir. İş yeri gözetim ve denetim sistemlerinin kurulmasından personelleriniz için daha güvenli bir iş ortamının oluşturulmasına kadar pek çok konuda profesyonel uzman desteği almak için şimdi bizi, Kale OSGB’yi arayabilirsiniz!

İş Sağlığı ve Güvenliği Firmaları
İş sağlığı ve güvenliği firmalarının özellikleri

İSG Firmalarının Görevleri

İSG yönetmeliği gereği işverenler, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla, iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı olarak yeterli donanıma sahip kişileri görevlendirmekle sorumlu oldular. 10 veya daha fazla personeli olan işletmelerde ayrıca sağlık personeli görevlendirilmesi de gerekli oldu. Bu kişiler şirketteki çalışanlar arasında seçilebilirken eğer, iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmeliği kapsamında belirtilen koşulları karşılayan bir çalışan yoksa, o halde işverenin iş güvenliği firmalarından kurumsal hizmetler alması şart koşuldu. İş sağlığı ve güvenliği firmaları tam olarak burada devreye giriyor.

  • İş sağlığı ve güvenliği firmaları tarafından sunulan hizmetler sayesinde artık bir iş yeri için sürekli olarak çeşitli sistemleri kontrol edecek ve iş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulamaya koyacak yeni personel görevlendirilmesi yapılmaya başlandı.
  • Bu iş sağlığı ve güvenliği personelleri; iş sağlığı kurallarının yerine getirilmesi, iş yeri risklerinin azaltılması, güvenli ve sağlıklı bir işletme ortamının meydana getirilmesi için yasal olarak görevlendirildiler.
  • İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yasal olarak vermekle yetkili olan ortak sağlık ve güvenlik birimi firmalarında en az 1 adet iş yeri hekimi, en az 1 adet iş güvenliği uzmanı ve sağlık personeli bulunmaktadır.
  • Bu kurumlarda tam süreli olarak çalışan personeller, eğitim kurumlarında eğitici olarak veya başka bir kurumda uzman unvanı ile görev almaz.
İş Güvenliği Şirketleri

İş sağlığı ve güvenliği firmaları ile çalışarak siz de şirketinizin iş güvenliği yasaları önünde eksiksiz olmasını sağlayabilir ve işçi yaralanmalarını azaltarak üretim verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Deneyimli Bir OSGB’nin Önemi

Kale OSGB olarak 15 yılı aşkın bir deneyimle hizmet sunmaktayız. İş sağlığı ve güvenliği sektöründe deneyim oldukça önemlidir; çünkü böylece olasılıkların tespiti daha fazla öngörü ile gerçekleştirilir. Eğer OSGB kadrosundaki personellerin deneyimi yeterli düzeyde değilse denetim mekanizması zayıf kalabilir ve iş yeri-iş güvenliği firması arasındaki iletişim gitgide zayıflayabilir. Kale OSGB kadrosundaki personeller deneyimin yanı sıra, hizmet verdiği birçok farklı sektörde de uzmanlık kazanmıştır. Genelde 50’den az çalışana sahip az tehlikeli sınıftaki işletmeler 31.12.2023 muafiyet tarihinden sonra iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarına başlamak istiyorlar ancak bizler Kale OSGB olarak bu tarihe sizi önceden hazırlayarak iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının avantajlarından daha erkenden faydalanmanızı sağlıyoruz. Yapılan araştırmalar iş sağlığı ve güvenliğinin bireysel verimlilik ve iş yeri karlılığı yönünden olumlu etkilerini gözler önüne sermiştir. Kale OSGB gibi deneyimli bir OSGB firması, bakış açısı olarak büyük bir bilgi birikimine sahiptir. OSGB yöneticilerinin işbirliği içerisindeki firma yöneticileri ile iletişime geçmesi ve karşılıklı isteklerin düzenli olarak konuşulması, iki tarafın da kazançlı çıkacağı bir hizmet anlayışı için oldukça önemlidir. Bu ve benzer nedenlerle OSGB firmalarında deneyime bakılmalıdır.

OSGB Avantajları Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar