türkiye en büyük osgb

İş Sağlığı ve İş Güvenliği

 

İş Sağlığı ve İş Güvenliği

İş sağlığı ve iş güvenliği günümüz Türkiye’sinde iş sektöründeki en önemli konu başlıkları arasında yer alıyor. Sahada 15 yıllık tecrübesiyle bilinen Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Kale OSGB olarak İstanbullu işletmelere sağlık ve güvenlik performanslarını daha iyi hale getirmelerinde birinci elden yardımcı oluyor ve onlara izlemeleri gereken yolları gösteriyoruz.

Zira bugün uluslararası mecralarda bilindiği üzere sağlık ve güvenlik noktalarında önceden sahip olduğu tüm eksikleri kapatmış olan bir iş yeri artık daha üretken hale gelmiş ve uzun vadede daha iyi tasarruflar yapmaya başlamıştır. Bu iş yerleri hizmet verdikleri toplumların yaşam kalitesini önemli oranda iyileştirirler. İstanbullu işletmeler için daha sağlıklı ve daha güvenli çalışma ortamlarının meydana gelmesini sağlamak için bir takım yeni ve etkili yaklaşımları uygulamaya geçiriyoruz.

İş Sağlığı ve İş Güvenliği
İSG’ye dair püf noktalar

Çalışanlarınızı Teşvik Edin

  • Çalıştığımız işletmelerin sağlık ve güvenlik seviyelerini yükselterek iş maliyetlerini mümkün olduğu sürece azaltmalarını sağlıyoruz.
  • Ortaklarımıza iş yeri yaralanmalarını önlemeleri için fırsatlar sunuyor ve bu kaza önleyici araçlara daha kolay yatırım yapmalarının önünü açıyoruz.
  • İş yeri çalışanlarınızın sağlık ve güvenlik düzeyini iyileştirici teşvikler sağlamanız için yollar gösteriyoruz.

Yaralanma Önleme ve Zarar Azaltma

İş yerinizi çalışanlarınız için daha güvenli hale getirmek istediğinizi biliyoruz, ancak kimi zaman gerekli ve en doğru düzenleme ve değişikliklerin yapılması için işinde profesyonel bir ele ihtiyacınız olabilir. Kale OSGB gibi işinde 20 yıla yaklaşan bir iş sağlığı ve iş güvenliği tecrübesine sahip Ortak Sağlık ve Güvenlik firmaları ile çalışmak işte bu noktada daha önemli hale geliyor. Buradan yola çıkarak, iş yerinde yaralanma önleme sübvansiyonları ve de zarar azaltma eylem planı gibi yenilikçi fikirlerle karşınıza çıkıyoruz. İş sağlığı ve güvenliği yönetmeliklerine tam uygunluk gözeterek işletmenizin yasalar önünde eksiksiz olmasını sağlıyoruz.

50'den Az Çalışanı Olan Az Tehlikeli İş Yerleri

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri

Çalışanların düzenli olarak iş sağlığı ve güvenliği eğitimi almaları 6331 sayısı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre bir zorunluluktur. Kale OSGB olarak eğitim programlarının hazırlanması, eğitimlerde kullanılacak araç ve gereçlerin temini, çalışanların işgücünü aksatmadan eğitimlere dahil olması ve eğitimlerin sonunda katılımcılara katılım belgesi düzenleme işlemleri gibi hizmetleri sunmaktayız. İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri çalışanların iş yeri içinde daha bilinçli hareket etmesini, acil durumlarda nasıl davranılması gerektiğini ve olası tehlikelerin nasıl önlenebileceğini Genel Konular, Sağlık Konuları ve Teknik Konular gibi birçok ana başlıkta ifade etmeye çalışmaktadır. Genel Konular çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, çalışanların hak ve sorumlulukları, iş yeri temizliği ve düzeni, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan hukuki sonuçlar gibi başlıkları içermektedir. Sağlık konularında ise meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıklardan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri ve ilkyardım başlıkları çalışanlara aktarılır. Teknik Konular ise iş yerinin faaliyet alanı ve tehlike sınıfına göre özel olarak işlenmekte olup bünyemizdeki iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personellerinin ortaklaşa çalışması sonrasında ortaya çıkartılır.

Sağlığı ve Güvenliği Denetleyici Unsurlar

Kale OSGB ile çalışarak iş yeriniz için bir iş yeri hekimi, bir iş yeri hemşiresi ve en az onlar kadar önemli iş güvenliği uzmanına sahip olursunuz. İş yeri hekimi işletmenizde gerçekleştirdiği düzenli sağlık kontrolleri ile çalışanlarınızın daima işe hazır ve çalışmaya gönüllü olduğundan emin olur. Bunun yanında iş yeri hemşiresi çalışma ortamlarında anketler düzenleyebilir ve personellerinizin en çok hangi sağlık iyileştirmelerine ihtiyacı olduğunu kolaylıkla ortaya çıkarabilir. İş güvenliği uzmanı çalışanlarınızı tehlikeli ortam koşullarından korur ve yaralanmaları azaltır.

İş Güvenliği Eğitim Sertifikası Nedir?

İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar