İSG Kâtip Sorgulama Nereden Yapılır?

İSG Kâtip Sorgulama Nereden Yapılır?

İSG Kâtip Sorgulama Nereden Yapılır?

İş Sağlığı ve Güvenliği kâtip sisteminin, tarafınızca kullanılabilmesi için e-Devlet üzerinden edinebileceğiniz şifre, mobil imza veya elektronik imza ile TC Kimlik kartı seçeneklerinden birisi ile e-Devlete giriş yapmanız gerekmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetini işyerleri OSGB’ler tarafından almaktadır. OSGB, bu hizmeti vereceği herhangi bir işyeri için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın resmi web sitesinden sözleşme yapılmasını şart olarak koşar. Bu web sitesi hem hizmeti alan, hem de hizmeti veren işletmelerin denetimlerini İSG Kâtip sistemi ile yapmaktadır.

İSG Katip Ne İşe Yarar?

İSG Katip iş sağlığı ve güvenliği alanında aldığınız hizmetlere dair belgelerin ve işyeri ile ilgili kurumsal evrakların saklanması, takip edilmesi gibi işlemleri kolaylaştıran bir yazılımdır. Web üzerinden erişilebilen İSG Katip sistemi iş sağlığı ve güvenliğine dair tüm kamu işletmelerinin birbiri işe eş zamanlı çalışmasını kolaylaştırarak hem işverenlere, hem OSGB’lere, hem de kamuya zaman ve maddi tasarruflar sağlamaktadır. OSGB’de görevli olan işyeri hekimi, diğer sağlık görevlisi ve iş sağlığı ve güvenliği uzmanının İSG Katip sisteminde tanımlı olması gerekir. TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın https://isgkatip.ailevecalisma.gov.tr/Logout.aspx adresinden erişilebilen İSG-Katip hizmetinde İSG-KATİP Giriş’e ek olarak İSG-KATİP Kullanıcı Kılavuzu, Yetkili Firma Listesi, Duyurular görüntülenebiliyor. Ayrıca açılan sayfada bulunan Türkiye haritasında il bazında A sınıfı İSG uzmanlığı, B sınıfı İSG uzmanlığı, C sınıfı İSG uzmanlığı, işyeri hekimliği, diğer sağlık personelliği sayıları görüntülenebiliyor. Tüm bunların dışında bir il seçimi yaparak yetkili firma ve kurumların bir dökümü karşınıza getiriliyor. Firma adı, yetki türü, adres ve telefon bilgilerine doğrudan erişme şansınız bulunuyor.

Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?

İSG profesyonel ve bu işte eğitimci olanlara özel olarak hazırlanmış olan sistem modülünde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü (İSGGM) tarafından yetki verilmiş olan işyeri doktoru, iş güvenliği uzmanı, sağlık personeli ve eğiticiler için hazırlanan ortak ekranlar bulunmaktadır. Bu hazırlanan modül üzerinde kullanıcılar, birbirleri ile yaptıkları tüm anlaşmaları görebilirler. Tüm sözleşme onayları bu sistem modülü üzerinden oluşturulur veya iptal edilir.

Bahçelievler İş Güvenliği

İSG modülü üzerinde aynı zamanda eğitim almak isteyenler için de ders programları bölümü yer almaktadır. İSG alanında profesyonel olanların İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yürütmeleri gereken tüm işlerinin gerçekleşmesi için İSG Kâtip sistem tabanında kayıtlı ve geçerli bir sertifikaya sahip olmaları gerekmektedir.

İSG Profesyonelleri ve Eğiticileri İçin Bazı Sistem Aşamaları Nelerdir ?

  • İSG profesyonel ve eğiticiler, https://isgkatip.ailevecalisma.gov.tr/ adresinden giriş yaparak, İSG Kâtip Giriş butonuna tıklamalıdır.
  • İSG Kâtip Giriş butonuna tıkladıktan sonra, karşınıza bir doğrulama ekranı çıkacaktır. Bu doğrulama ekranından, nasıl giriş yapmak istediğinizi seçebilirsiniz. İster e-Devlet şifrenizle, ister mobil imzayla, isterseniz de elektronik imza veya TC Kimlik Kartınız ile giriş yapabilirsiniz.
  • Gerekli doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra, sistem sizi İSG –KÂTİP giriş ekranına yönlendirecektir.
  • Sizin yönlendirildiğiniz İSG – KÂTİP ekranındaki giriş butonuna tekrar bastığınız zaman, sistem modülü sizi kurum seçmeniz için başka bir ekrana yönlendirecektir.
  • Kurumu seçiniz ekranından, birden daha fazla giriş yetkisi verilmiş olabilir. Kullanıcıya özel olarak tanımlanmış olan herhangi bir sertifika veya farklı bir yetki alanı da burada listelenmektedir.
  • Siz, işlem yapmak istediğiniz yetki türünü seçip, girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer İSG profesyoneli olarak giriş yapıyorsanız, size en uygun yetki türünü seçmeniz gerekmektedir.
  • Giriş işlemleriniz doğru şekli ile tamamlandıktan hemen sonra, kullanıcı yetkiniz ekrana gelmektedir.

En Popüler Hizmet Bölgeleri Listesi

Adalar İş Güvenliği
Adalar OSGB
Anadolu Yakası OSGB
Arnavutköy OSGB
Ataşehir İş Güvenliği
Avcılar OSGB
Avrupa Yakası OSGB
Bağcılar İş Güvenliği
Bahçelievler İş Güvenliği
Bahçelievler OSGB
Bakırköy OSGB
Bayılma Nedenleri
Beylikdüzü İş Güvenliği
Beyoğlu OSGB
Büyükçekmece OSGB
Çatalca OSGB
Çekmeköy İş Güvenliği
Çekmeköy OSGB
En İyi İSG Firmaları
En İyi İş Yeri Hekimi Hizmeti
En İyi OSGB Firmaları
En Yakın OSGB
Esenler İş Güvenliği
Esenler OSGB
Esenyurt İş Güvenliği
Eyüpsultan İş Güvenliği
Eyüpsultan OSGB
Fatih İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa OSGB
Güngören İş Güvenliği
Güngören OSGB
İSG İstanbul
İstanbul İş Güvenliği
İstanbul OSGB Firmaları
İstanbul OSGB Pendik
Kadıköy İş Güvenliği
Kadıköy OSGB Firmaları
Kağıthane OSGB
Kartal İş Güvenliği
Kartal OSGB
Küçükçekmece İş Güvenliği
Maltepe İş Güvenliği
OSGB Ataşehir
OSGB Bağcılar
OSGB Başakşehir
OSGB Bayrampaşa
OSGB Beşiktaş
OSGB Beykoz
OSGB Beylikdüzü
OSGB Esenyurt
OSGB Fatih
OSGB Firmaları
OSGB Firmaları İstanbul
OSGB Firmaları İstanbul Anadolu
OSGB Firmaları İstanbul Avrupa
OSGB Firması
OSGB Hadımköy
OSGB İstanbul
OSGB İstanbul Ümraniye
OSGB Kadıköy
OSGB Kartal
OSGB Küçükçekmece
OSGB Maltepe
OSGB Merter
OSGB Sancaktepe
OSGB Tuzla
OSGB Ücreti Ne Kadar?
OSGB Ümraniye
OSGB Üsküdar
OSGB Yetki Belgesi Ücreti
OSGB Zeytinburnu
Pendik İş Güvenliği
Sarıyer OSGB
Silivri OSGB
Sultanbeyli İş Güvenliği
Sultanbeyli OSGB
Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi
Sultangazi OSGB
Şile OSGB
Şişli OSGB
Tuzla İş Güvenliği
Ümraniye İş Güvenliği
Üsküdar İş Güvenliği
Zeytinburnu İş Güvenliği
İş Güvenliği Uzmanı Dereceleri

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar