İSG Temel Eğitim

İSG Temel Eğitim

Temel İş Güvenliği Eğitimi bir iş yeri içerisindeki işlerin güvenli ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlarken çalışanlar için hem sağlık açısından hem de güvenlikleri açısından en uygun ortamın ve koşulların sağlanması açısından verilen eğitimdir. Bununla beraber temel İSG eğitimi kapsamında bir iş yeri içerisinde var olan riskler ile meydana gelebilecek çeşitli tehlikelerden, çalışanların sağlığına zarar verebilecek çok sayıda durumdan korunmaları ve bunların önüne geçebilmek için çeşitli tedbirleri almayı sağlar. Aynı zamanda daha iyi şartlar ile ihtiyaç duyulan iş ortamını ve hem de çalışma koşulları oluşturmak amacı ile yapılan sistematik ve disiplinli bir eğitim çalışmaları olarak karşımıza çıkar.

İSG Temel Eğitim

İSG Temel Eğitimi İle Sağlık Konusunda Bilgi Düzeyini Arttırmak

Temel İSG eğitimi ile iş yerindeki çalışanlara uygulanması gereken genel iş güvenliği kurallarını öğretmek ve meydana gelebilecek iş kazalarından nasıl korunacaklarını anlatmak, alınacak tüm tedbirler hakkında da bilgi sahibi etmek amaçlanır. Temel İSG eğitimi temelinde çalışanların daha sağlıklı, güvenli ve verimli bir iş ortamında çalışmalarını hedefleyen önemli bir eğitimdir. Bu eğitim ile beraber İş güvenliği ve sağlığı kavramının daha iyi bir şekilde ve doğru net bilgiler ile iş yeri çalışanlarının güvenlik ve sağlık konusunda bilgi düzeyini arttırmak ve bilgilerini pekiştirmek amaçlanır.

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi aslında yasal zorunluluğu olan bir eğitim olmanın yanı sıra çalışanların bilinçlenmesi adına kesinlikle çok önemli bir ihtiyaca hitap eden eğitim olarak karşımıza çıkar. İş yerlerinde sıkça karşılaşılan meslek hastalıkları ve iş kazaları gibi olumsuz sonuçların önüne geçmek ve riskleri fark ederek erkenden gerekli tüm tedbirleri almak adına oldukça gerekli bir eğitim olması ile de dikkat çeker.

Temel İSG Eğitimi

Tespit ve Öneri Defteri Nedir ?

Temel İSG Eğitimi Kaç Saattir?

Temel İSG eğitimi iş yerinin mensup olduğu tehlike sınıfına göre değişkenlik gösterir ve bu konu ilgili yasalar tarafından çeşitli süreler belirlenmiştir. Zorunlu koşulan eğitim süresi çok tehlikeli sınıftaki iş yerleri için 16 saat, tehlikeli sınıftaki iş yerleri için 12 saat ve az tehlikeli sınıftaki iş yerleri için de en az 8 saat süreyle olmak koşulu ile belirlenmiştir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Soruları

İş sağlığı ve güvenliği sınavına hazırlanırken gelmesi muhtemel bazı sorulara da önceden çalışmakta fayda vardır. Bu sorular genelde iş sağlığı ve güvenliği eğitimini tam olarak kavramanız durumunda çok rahatlıkla ve zaman harcamadan çözebileceğiniz şekildedir. İş sağlığı ve güvenliğinin amacı nedir, iş sağlığı ve güvenliğinin tarafları kimlerdir, yangın aşağıda belirtilen hallerden hangisinde meydana gelir, patlama olabilmesi için aşağıdaki şartlardan hangisi gerçekleşmelidir, aşağıda tanımlanan kazalardan hangisi 506 sayılı SSK kanununun 11. maddesine göre bir iş kazası sayılır, aşağıdakilerden hangisi elektrik kazalarından korunmak için alınabilecek tedbirlerden değildir, iş sağlığı ve güvenliği konusunda devletin görevleri nelerdir, iş yerlerinde işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda işçilerin görev ve sorumlulukları aşağıdakilerden hangileridir, aşağıdaki gürültü düzeylerinden hangisinde kulaklık kullanılması mecburi değildir, aşağıda tane büyüklükleri verilen tozlardan hangileri solunabilir ve akciğerlerde tutulabilen olan gruptandır, aşağıdaki belirtilen hallerin hangisinde iş kazası olma ihtimali vardır, yüksek gerilimli bir elektriğe çarpılan kişiye aşağıdaki hususlardan hangisi tatbik edilmez gibi sorulara hakim olunması sınavlardaki başarının artmasında önem taşımaktadır.

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar