Güngören OSGB

İstanbul İş Güvenliği

İstanbul İş Güvenliği

Konu İstanbul iş güvenliği olduğunda 15 yılı aşkın süredir sektörde hizmet veren Kale OSGB ilk akla gelen iş güvenliği çözüm ortakları arasında yer almaktadır. Kale OSGB olarak çalıştığımız iş yeri firmalarını yakından izliyor ve onlara en güncel OSGB (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) mevzuatlarına uygun plan ve yol haritaları sunuyoruz. İstanbul iş güvenliği firmaları arasında yer alan şirketimiz, birbirinden çeşitli, zengin OSGB hizmetleri vermektedir. Kapsamlı iş güvenliği çözümlerimiz ile İstanbul firmanızın sürekliliğini ve iş devinimini koruyor ve geliştiriyoruz.

İstanbul, Türkiye’nin iş güvenliği tarafında en önem verilmesi gereken noktalarından biri. Çalıştığımız ortaklarımız asla hiçbir iş güvenliği denetiminden ceza puanı almamış ve sicilleri daima temiz kalmıştır. Yoğun iş programı altında kimi zaman şirketlerin kendi iş güvenliklerini takip etmeleri ve sahip oldukları eksikliklerini gidermeleri zor olabilir, Kale OSGB gibi işinde tecrübeli ve profesyonel OSGB firmaları bu noktada devreye girerek firmalara 7/24 yakın destek ve görüş sağlıyorlar.

İstanbul İş Güvenliği
İstanbul iş güvenliği adımları

Kale OSGB

  • Markamız işletmelerde İş Sağlığı ve Güvenliği’nin yerine getirilmesi amacıyla çalışmalar yapan sektörün en tecrübeli iş güvenliği firmaları arasında yer alıyor.
  • İstanbul iş güvenliği denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan Kale OSGB’de iş güvenliği konusunda deneyimli, uzman mühendisler ve yine iş sağlığı konusunda deneyimli işyeri hekimleri hizmet vermektedir.
  • Şirketlerde iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin alınması, insan yaşamına verilen değeri gösterir ve bu aynı durum İstanbul iş güvenliği için de geçerlidir.
  • Aynı zamanda işletmede gerçekleşen iş kazaları için gerek yargıda bilirkişi gerekse iş müfettişleri tarafından yürütülen incelemelerde iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yükümlülüklerin yerine getirilmesine bağlı olarak kusur tespiti yapılabilmektedir.
  • Bu da İstanbul iş güvenliği konusunu daha da önemli kılmaktadır.

İstanbul iş güvenliği tarafında bu yükümlülüklerin yerine getirilmesi, şirketinizin yasalar önünde daima iyi bir sicile sahip olmasını sağlar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş müfettişlerinin yapmış oldukları denetimlerde bu kriterler önemli kabul ediliyor. Zira 4857 sayılı iş yasasında doğrudan yer aldığı gibi, iş kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesinde eğer çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri olması gerektiği gibi gerçekleştirilmemişse hem idari para cezaları uygulanabiliyor hem de kusur işverende bulunabiliyor. İstanbul iş güvenliği bu anlamda özenle ve önemle ele alınması gereken bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. 15 yıldır iş güvenliği sektöründe faaliyet gösteren Kale OSGB olarak tam olarak aynı fikri taşıyoruz.

Sarıyer OSGB

İstanbul 2021 İş Sağlığı ve Güvenliği İstatistikleri

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG) verilerine göre Ağustos 2021 ayında 174, yılın ilk sekiz ayında ise toplam 1494 işçi hayatını kaybetmiştir. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun olumlu etkilerine rağmen sayının yüksek oluşu herkes tarafından üzüntüyle karşılanmaktadır. Özellikle kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte iş kazalarında yüzde 41.3 seviyesinde azalma meydana gelmiş, madenlerde binde 88 olan ölümlü iş kazaları oranı binde 35 seviyesinin altına inmeyi başarmıştır. Aylara göre dağılıma göre 2021 Ocak ayında 203, Şubat ayında 142, Mart ayında 144, Nisan ayında 258, Mayıs ayında 239, Haziran ayında 179, Temmuz ayında 155 ve Ağustos ayında 174 çalışan hayatını iş kazaları sonucu kaybetmiştir. 2021 Ağustos rakamlarına bakıldığında 174 ölümlü iş kazasının 18’i en fazla nüfus yoğunluğunun bulunduğu İstanbul’da yaşanmıştır. İzmir, Kahramanmaraş ve Antalya 9’ar ölüm, Gaziantep 6 ölüm, Kocaeli ve Manisa 5’er ölüm kaydı ile iş kazalarının en fazla yaşandığı diğer iller olarak İstanbul’u takip etmektedir. İş koluna göre ölümlü iş kazalarında ise tarım ve orman faaliyetleri yüzde 21, inşaat ve yol çalışmaları yüzde 16, taşımacılık yüzde 11, sağlık yüzde 7 ve diğer iş kolları da yüzde 18’lik ağırlığa sahiptir.

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Nedir?

OSGB Avantajları Nelerdir?

En Popüler Hizmet Bölgeleri Listesi

Adalar İş Güvenliği
Adalar OSGB
Anadolu Yakası OSGB
Arnavutköy OSGB
Ataşehir İş Güvenliği
Avcılar OSGB
Avrupa Yakası OSGB
Bağcılar İş Güvenliği
Bahçelievler İş Güvenliği
Bahçelievler OSGB
Bakırköy OSGB
Bayılma Nedenleri
Beylikdüzü İş Güvenliği
Beyoğlu OSGB
Büyükçekmece OSGB
Çatalca OSGB
Çekmeköy İş Güvenliği
Çekmeköy OSGB
En İyi İSG Firmaları
En İyi İş Yeri Hekimi Hizmeti
En İyi OSGB Firmaları
En Yakın OSGB
Esenler İş Güvenliği
Esenler OSGB
Esenyurt İş Güvenliği
Eyüpsultan İş Güvenliği
Eyüpsultan OSGB
Fatih İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa OSGB
Güngören İş Güvenliği
Güngören OSGB
İSG İstanbul
İstanbul İş Güvenliği
İstanbul OSGB Firmaları
İstanbul OSGB Pendik
Kadıköy İş Güvenliği
Kadıköy OSGB Firmaları
Kağıthane OSGB
Kartal İş Güvenliği
Kartal OSGB
Küçükçekmece İş Güvenliği
Maltepe İş Güvenliği
OSGB Ataşehir
OSGB Bağcılar
OSGB Başakşehir
OSGB Bayrampaşa
OSGB Beşiktaş
OSGB Beykoz
OSGB Beylikdüzü
OSGB Esenyurt
OSGB Fatih
OSGB Firmaları
OSGB Firmaları İstanbul
OSGB Firmaları İstanbul Anadolu
OSGB Firmaları İstanbul Avrupa
OSGB Firması
OSGB Hadımköy
OSGB İstanbul
OSGB İstanbul Ümraniye
OSGB Kadıköy
OSGB Kartal
OSGB Küçükçekmece
OSGB Maltepe
OSGB Merter
OSGB Sancaktepe
OSGB Tuzla
OSGB Ücreti Ne Kadar?
OSGB Ümraniye
OSGB Üsküdar
OSGB Yetki Belgesi Ücreti
OSGB Zeytinburnu
Pendik İş Güvenliği
Sarıyer OSGB
Silivri OSGB
Sultanbeyli İş Güvenliği
Sultanbeyli OSGB
Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi
Sultangazi OSGB
Şile OSGB
Şişli OSGB
Tuzla İş Güvenliği
Ümraniye İş Güvenliği
Üsküdar İş Güvenliği
Zeytinburnu İş Güvenliği
Çalışma Bakanlığı Şikayet

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar