Kağıthane OSGB

Kağıthane OSGB

Kağıthane OSGB

Kağıthane OSGB denildiğinde hatırlanan ilk firmalar arasında yer alan Kale OSGB’de tüm iş yerlerine gelişmiş ortak sağlık ve güvenlik hizmetleri veriyoruz. Sağladığımız tüm iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri küresel standartları olan ve de evrensel uygulanabilirliği bulunan çalışmalardır. Kağıthane‘de bir OSGB ile çalışmak isteyenler Kale OSGB’den ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000 veya ISO 45001 gibi standartlar üzerinden servis alırlar.

Kağıthane OSGB

Kağıthane’ye Sunduğumuz OSGB Hizmetleri

Kağıthane iş yerlerine OSGB hizmetleri verirken şu faktörleri gözden geçirmekteyiz:

 • Genel iş sağlığı ve güvenliği kuralları
 • İş kazaları ve meslek hastalıklarının sebepleri ve riskler,
 • İş ekipmanlarının kullanımı,
 • Kaza, yaralanma ve hastalıktan korunma teknikleri,
 • Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları ve yasal mevzuat ile ilgili bilgiler,
 • İş yerinde güvenli ortam sistemlerinin kurulumu,
 • Kişisel koruyucu aletler,
 • Ekranlı ekipmanlar,
 • Uyarı işaretlerinin anlamları,
 • Kimyasal, fiziksel ve biyolojik maddelere dair riskler,
 • Hijyen ve ergonomik düzen,
 • Yangından korunma yolları,
 • Termal konforun şartları,
 • Ergonominin sağlanması,
 • Elektriğin tehlikeleri, riskleri ve önlemleri,
 • İlk yardım ve kurtarma eğitimleri.

2020 Yılı İş Kazası ve Meslek Hastalıkları İstatistikleri

SGK tarafından yayınlanan 2020 yılı iş kazası ve meslek hastalıkları istatistiklerine göre 2019 yılında toplamda 384.262 iş kazası meydana gelmiştir. 2019 yılında bu rakamın 422.463 olduğu düşünülürse iş kazalarında yüzde 10’a varan bir azalma kaydedildiğini söylemek mümkün. 2020 yılında ilk kez meslek hastalığı konan kişi sayısı 908 olmuş ve 2019 yılındaki 1088 kişilik rakama göre yine bir azalma eğilimi görülmüştür. Kaydedilen bir diğer veri ise 2020 yılında iş kazaları sonucu ölen kişi sayısının 1236 olmasıdır. 2019 yılında 1147 olan iş kazaları sonucu ölüm sayısı yaklaşık yüzde 7 kadar artış göstermektedir. 2020 yılı meslek hastalıklarına bağlı ölüm sayısı ise 5 olarak ifade edilmektedir. 2020 yılında inşaat iş kolunda 347, kara taşımacılığı ve boru taşımacılığı iş kolunda 209 ve madencilik iş kolunda 66 ölümlü iş kazası yaşanmıştır. İllere göre dağılımda en çok iş kazası ve ölüm yaşanan il İstanbul olmuştur. İstanbul’da 2020 yılında toplam 93.465 iş kazası yaşanmış ve 188 çalışan hayatını kaybetmiştir. İstanbul’u takip eden İzmir’de ise 30.946 iş kazası ve 95 ölüm, başkent Ankara’da 25.621 iş kazası ve 103 ölüm meydana gelmiştir.

OSGB Ataşehir

Kağıthane’de OSGB ile Çalışmak

Kağıthane OSGB servisi almak isteyen iş yerlerinde öncelikle bir iş güvenliği kültürü inşa ediyoruz. Bunu başarmak için güvenlik uzmanlarımız, iş yeri hekimlerimiz ve diğer sağlık personellerimiz ile ekip bilinciyle hareket ediyoruz. Tüm OSGB incelemeleri önce risk değerlendirmesi ve risk analizi ile başlamaktadır. Risk değerlendirmesi belirli aralıklarla yapılan bir çalışma olduğundan Kağıthane gibi semtlerdeki iş yerleri ile bağlarımızı yıl boyunca sıkı tutmaktayız.

Kağıthane lokasyonlu iş yerlerindeki sağlık ve güvenlik çalışmaları her şeyden önce işverenin sorumluluğunda olur. Ancak her işveren üzerine düşen sağlık ve güvenlik sorumluluklarını bilmez. İşte bu noktada Kale OSGB gibi 2005 yılından bugüne şirket sağlığı ve güvenliği alanında OSGB çalışmaları yürüten isimler ön plana gelir. Kale OSGB’de tüm Kağıthane müşterilerimiz bizim birer ortaklarımızdır.

Şimdi Bizi Arayın

Kağıthane’de OSGB ile çalışmak isteyen iş yerlerinde görev alan ortak sağlık ve güvenlik biriminin amacı iş yerindeki potansiyel tehlike unsurlarını ortadan kaldırmak ve önleyici çalışmalar yapmaktır. Kale OSGB olarak hizmet verdiğimiz her yerde markaların iş koşullarını en güvenli hale getiriyoruz. Uygulamaya geçirdiğimiz kaza önleme tedbirleri iş akışınızın bozulmasını önler. Bu önlemlerin arasında patlayıcıdan korunma dokümanı hazırlamak veya mesleki hijyene önem vermek gibi detaylı başlıklar var.

Kale OSGB’de Kağıthane şirketlerinin işletme sağlığını teşvik edici ve geliştirici çalışmalar yapıyoruz. OSGB çalışmaları etkin ve sistematik olarak uygulanırsa etkili olur. Bu sistematiğin inşasında çalışanlarınıza güvenlik ve sağlık eğitimleri sunuyoruz. Bir OSGB ile çalışmak Kağıthane şirketinize mikroekonomik ve de makroekonomik tasarruflar sunar.

İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar