Kartal İş Güvenliği

Kartal İş Güvenliği

Kartal İş Güvenliği

Kale OSGB, 2005 yılından bu yana sektörde hizmet veren bir iş sağlığı ve güvenliği firması olarak öne çıkar. Kartal’da iş güvenliği hizmeti almak isteyen firmalara 7/24 destek sunuyoruz. Kartal iş güvenliği şirketinize bir iş güvenliği uzmanı ve iş  yeri hekimi ataması, patlamadan korunma dokümanı ve acil durum planı hazırlanması, yangın güvenliği ve temel iş güvenliği eğitimi ve yüksekte çalışma eğitimi gibi çalışmalarla hayata geçirilir. Kale OSGB bakanlıkça yetkilendirilmiştir ve tüm iş güvenliği çalışmaları güncel 6331 iş güvenliği yasaları ile uyum içindedir.

Hızlı ve Güvenilir İş Güvenliği Çalışmaları

Kartal iş güvenliği çalışmalarında iş yerinizdeki mevcut tehlike kaynakları, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, yasal mevzuatlar, uyarı ikazları ve işaretleri ya da tehlikeli davranışlar ve durumlar gibi noktalarda alakalı çalışmalar yapılır ve çalışanlarınızın bu konuda bilinçlendirildiğinden emin olunur. Birçok iş kazası basit faktörlerin göz ardı edilmesinden kaynaklanır. Kale OSGB olarak Kartal iş güvenliğinde tüm iş güvenliği faktörlerini kolektif açıyla ele alıyoruz.

Bilinmesi Gerekenler

İstanbul’un yoğun nüfuslu ilçelerinden Kartal’da her işletmenin ihtiyaç duyabileceği bazı ortak iş güvenliği çözümleri ve çalışmaları vardır. Kale OSGB olarak bu iş güvenliği çalışmalarını Kartal işletmenizin az tehlikeli, tehlikeli veya çok tehlikeli olup olmadığını göz önünde bulundurarak değerlendiriyoruz. Bu noktada yürüttüğümüz bazı yaygın Kartal iş güvenliği çalışmaları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Çalışma Adımları

  • Kartal işletmesinde risk analizi, risk değerlendirmesi çalışmaları yapmak,
  • İşletmedeki makine ve cihazlara yönelik periyodik kontroller yürütmek,
  • Kartal firmanıza iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personelinin yönlendirilmesi,
  • Toz ve gürültü odaklı ortam ölçümlerinin yapılması,
  • Kartal işletmesinde iş güvenliği eğitimi veya yüksekte çalışma eğitimi gibi gerekli eğitimlerin verilmesi,
  • Acil eylem planlarının hayata geçirilmesi.
İş Güvenliği Merdiven Standartları Nasıl Sağlanmalıdır?

İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Periyodik Kontrolün Önemi

Kale OSGB’nin hizmet verdiği bölgelerden biri olan Kartal’da yer alan az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıftaki işletmelerin tümü için periyodik kontrol çalışmaları büyük önem arz etmektedir. Periyodik kontroller iş yerinin faaliyet alanı ve tehlike sınıfına göre değişiklikler gösterebilmektedir; gerçek anlamda bir periyodik kontrol için de iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile beraber mühendis, teknik eğitmen ve teknikerlerin yer aldığı bir heyetle değerlendirme yapılması gerekir. İş ekipmanları kategorisinde değerlendirilebilecek olan forklift, yürüyen bant, vinç, istif makinesi veya yapı iskelelerinin, tehlikeli sıvı içeren tankların, depoların, basınçlı hava tanklarının, LPG tüplerinin, buhar ve kalorifer kazanlarının, elektrik açısından ele alınması gereken havalandırma tesisatı, yangın söndürme cihazları, hortum, topraklama ekipmanları ve diğer tüm elektrik tesisatları periyodik kontrol için iş sağlığı ve güvenliği uzmanının listesinde yer almalıdır. Kapsamlı bir iş sağlığı ve güvenliği çalışması yalnızca çalışanların eğitilmesi ve ortamdaki çalışma koşullarının iyileştirilmesi ile yeterli olmamaktadır. Kullanılan teçhizat ve ekipmanın periyodik bakım görmesinin, eskime veya yıpranma kaynaklı arızaların meydana getirebileceği iş kazalarını azalttığı bilinmektedir.

Tespit ve Öneri Defteri Nedir?

İş Yeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı’nın Görevleri Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar