OSGB Küçükçekmece

Küçükçekmece İş Güvenliği

Küçükçekmece İş Güvenliği

Küçükçekmece’de iş güvenliği hizmeti almak isteyen iş yerlerine 7/24 destek sağlıyoruz. Küçükçekmece iş yerlerine sağladığımız çeşitli OSGB servisleri arasında iş güvenliği uzmanı ile iş yeri hekimi ataması, patlamadan korunma dokümanı, acil durum planı, yangın güvenliği ve temel iş güvenliği eğitimi ve yüksekte çalışma eğitimi gibi hizmetlerin verilmesi var. Bakanlıkça yetkilendirilmiş bir OSGB olduğumuzdan bütün Küçükçekmece iş güvenliği hizmetlerimiz 6331 sayılı iş güvenliği kanunu kapsamında hayata geçirilmektedir ve aynı zamanda denetlenmektedir.

Bilinmesi Gerekenler

Sunduğumuz iş güvenliği eğitimi ile Küçükçekmece iş yeri personelinizin başlıca tehlike kaynakları, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, yasal mevzuatlar, uyarı ikazları ve işaretleri veya tehlikeli davranışlar ve durumlar gibi noktalarda bilinçlenmesini sağlıyoruz. İş güvenliği çalışmaları ile ulaşılması hedeflenen konuların daha iyi idrak edilmesi için Küçükçekmece çalışanlarınıza eğitim veriyoruz. Küçükçekmece işletmenizin sürdürülebilirliği ve de iş verimliliğini iyileştirmek için bugün Kale OSGB ile anlaşın!

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunundan Muafiyet

Normal şartlarda İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu bir kişinin bile çalıştığı tüm iş yerlerini kapsıyor fakat 50’den az çalışana sahip olan az tehlikeli sınıftaki iş yerlerinin iş sağlığı ve güvenliği hizmetini alma zorunluluğu 31.12.2023 tarihine ertelenen kanunun yürürlüğe girmesiyle başlayacak. Kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte 50’den az çalışana sahip az tehlikeli sınıftaki iş yerlerinin iş sağlığı ve güvenliği uzmanı çalıştırması veya OSGB hizmeti alması gerekiyor; ancak yine de tarih öncesinde gerekli durumlarda bir iş sağlığı güvenliği uzmanı veya bir OSGB firması üzerinden zorunlu olmayarak isteğe bağlı destek alınabiliyor. Diğer tehlike sınıfları için de 10 veya daha fazla personel çalıştırma durumunda iş sağlığı ve güvenliği uzmanı zorunlu hale getiriliyor. Yasa gereği kendi hesabına mal ve hizmet üretimi yapanlar, Türk Silahlı Kuvvetleri, genel kolluk kuvvetleri, Milli İstihbarat Teşkilatı faaliyetleri için çalışanlar, afet ve acil durum birimlerinin müdahale faaliyetleri, hükümlü ve tutuklulara yönelik infaz faaliyetleri iş sağlığı ve güvenliği kurallarının kapsamı dışında tutulmuştur. İyileştirme kapsamında yapılan iş yurdu ve bunun dışında eğitim, güvenlik ve meslek edindirme faaliyetleri de iş sağlığı ve güvenliği kanunundan muaf tutuluyor.

ILO Nedir?
Küçükçekmece İş Güvenliği
Küçükçekmece iş yerlerine iş güvenliği hizmetleri

Küçükçekmece’de Gelişmiş İş Güvenliği Hizmetleri

İstanbul’un yoğun nüfuslu ilçelerinden Küçükçekmece’de her iş yerinin ihtiyaç duyabileceği en temel ve genel iş güvenliği çözümlerinden, daha üst düzey tehlike sınıfındaki işletmelerin aradığı iş güvenliği çalışmalarına kadar epeyce geniş bir yelpazede her koldan şirketin ihtiyaçlarına uygun çözümler hazırlıyoruz. Bunlardan bazıları aşağıda yer aldığı gibi sıralanır:

  • Küçükçekmece iş yerine özel risk analizi ve risk değerlendirmesi çalışmalarının yürütülmesi,
  • İş yerinizde faaliyette olan makine ve cihazlara uygun periyodik kontroller yapılması,
  • Küçükçekmece şirketinize uygun iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personelinin atanması,
  • Toz ve gürültü temelli çevre ölçümlerinin yapılması,
  • Küçükçekmece şirketinize iş güvenliği ya da yüksekte çalışma gibi çeşitli eğitimlerin verilmesi,
  • Son teknoloji hava araçları aracılığıyla Küçükçekmece şirketinizin iş alanının havadan incelenmesi ve ölçümü
  • Her iş yerinin ihtiyaç duyduğu acil eylem planlarının sunulması.

Size Nasıl Ulaşabilirim?

Küçükçekmece iş yerinizdeki en başlıca tehlikeleri tespit ve analiz etmek üzere toksik madde örnekleri almak veya devlet tarafından duyurulan sağlık ve güvenlik standartlarına ve düzenlemelerine tam uygunluk sağlamak amacıyla Küçükçekmece firmanızın sahip olduğu ekipman ve uygulamaları incelemek ve bunları ölçümlemek en başlıca iş güvenliği çalışmalarından biridir.

Kale OSGB gibi sektörde fazlasıyla tecrübeli, profesyonel OSGB’ler Küçükçekmece iş yerlerindeki personelleri tehlikeli iş koşullarından korumaya yardımcı olacak program ve prosedürler hazırlar ve de uygularlar. Aynı zamanda sebeplerini ve ileride nasıl önlenebileceğini öğrenmek hedefiyle, yaşanmış önceki kaza raporlarını inceler ve acil durum hazırlığı gibi başlıklarda eğitimler sunarlar. Siz de hemen şimdi Kale OSGB ile çalışmaya başlamak için telefon numaramız üzerinden bizleri arayabilirsiniz!

Tespit ve Öneri Defteri Nedir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

Biyolojik Risk Etmenleri Nelerdir?

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar