Maltepe İş Güvenliği

Maltepe İş Güvenliği

Maltepe’de başta işverenin sorumluluğunda olan iş güvenliğinin kapsamı oldukça geniştir. Ancak Kale OSGB gibi profesyonel iş sağlığı ve güvenliği servisleri işverene iş güvenliğine dair sorumluluklarında yol gösterici ve yardımcı olur. Her şey bir sağlık ve güvenlik planının hazırlanması ile başlıyor. Güncel yönetmelikler izlenerek hazırlanan bu planda amaç Maltepe iş yerini teorik ve potansiyel olarak en risksiz hale getirmek ve iş kazalarını mümkün olduğunca önlemektir.

Maltepe İş Güvenliği

Maltepe’de İş Güvenliğinin Adımları

  • Maltepe iş güvenliğinin adımları çeşitlidir. İşçilerin periyodik sağlık muayeneleri yapılır, yürütülen çalışmalara bedenen elverişli ve dayanıklı olup olmadıkları kontrol edilir.
  • Kale OSGB gibi OSGB’ler Maltepe iş yerlerine bu çalışmaları yürütecek iş yeri hekimi atamasını sağlar.
  • İş yeri hekimi Maltepe iş yeriniz için hazırlayacağı raporlar ile iş güvenliğine dair başlıca konuları ele alırlar.
  • Aydınlatma, ilk yardım malzemesi, kullanılan asansör ve varsa iskele gibi yapıların kontrolü Maltepe’de iş güvenliği sağlamanın örnek unsurları arasında yer alır.

Maltepe’de OSGB Faaliyetleri

Maltepe’de iş yerleri OSGB hizmeti aldıklarında iş güvenliği ve iş sağlığı açısından birçok alanda faydalanmaya başlarlar. İş güvenliği açısından alınan hizmetler eğitimler, risk değerlendirmeleri, acil durum eylem planları, yıllık çalışma planları, saha gözetimleri, uygunsuzlukların belirlenmesi ve bildirilmesi gibi aşamalardan oluşur. Elbette maddeleri işyerlerinin faaliyet kodu ve tehlike sınıflarına göre değiştirebilmek mümkündür. OSGB hizmeti iş yerindeki sağlık faaliyetlerini de kapsamaktadır. Yeni çalışanların işe giriş muayenelerinin yapılması, mesleki hastalıkların analizi veya olabilecek mesleki hastalıkların engellenmesi adına düzenli olarak sağlık muayenelerinin organize edilmesi, risk analizleri, daha iyi bir çalışma ortamı sağlanması adına koşulların iyileştirilmesi adına yapılacak gürültü, aydınlatma, titreşim, toz, elektromanyetik dalga gibi ölçümlerin yapılması, iş sağlığı eğitimleri gibi akla gelebilecek birçok ayrıntı da OSGB’nin sorumluluğu içerisinde yer almaktadır. OSGB’ler temelde bir iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile iş  yeri hekiminden oluşur ancak çalışan sayısına veya iş yerinin tehlike sınıfına göre diğer sağlık personeli bulunması da gerekebilmektedir. Maltepe’de OSGB faaliyetleri konusunda Kale OSGB’ye güvenebilirsiniz.

İş Yeri Çalışma Alanını Güvenli Kılmak

Detaylı İş Güvenliği Ölçümleri

Maltepe şirketinizde yürüttüğümüz iş güvenliği çalışmalarında kullanılan ekipmanlara kadar detaylı incelemeler gerçekleştiririz. Bu ekipmanlar sektörlerde iş kazalarını ve hastalıkları engelleme adına büyük önem taşıyor. İş kazalarının ve hastalıklarının ülkelere bıraktığı ekonomik maliyet yılda 10-40 milyar dolar boyutunda olmaktadır. Kale OSGB gibi OSGB’ler Maltepe’de verdikleri iş güvenliği hizmetleri ile bu maliyetlerin azaltılmasına yardımcı oluyor.

Bilinmesi Gerekenler

Örneğin, gürültü yönetmeliği göz önüne alınarak iş yerindeki gürültü ölçümlerine dahi dikkat edilir ve işçiler, misafirler ve işverenlerin sağlığı gözetilir. Bunun yanında Maltepe iş yerinde yapılan işin boyutuna uygun olarak koruyucu elbiseler giyildiğinden, örneğin, kaynak işlerinde çapaklardan ve iyonize olmayan mor ötesi ışınımdan (UV radyasyonundan) korunmak için koruyucu gözlükler, maskeler ve kalkanlar kullanıldığından emin olunur.

İş Yeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı’nın Görevleri Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar