Mesleki Eğitim Sertifikası

Mesleki Eğitim Sertifikası

Mesleki Eğitim Sertifikası

İş yerleri açısından büyük bir önem arz eden iş sağlığı ve güvenliği konusu mevcut çalışanlarının güvenliğini sağlamak ve iş kazalarının önüne geçmek amacıyla gün geçtikçe daha da ciddi bir şekilde yaklaşılan bir konu haline gelmiştir. Bununla beraber bu mesleğe mensup kişilere duyulan ihtiyacın artması ve beraberinde de Mesleki Eğitim Sertifikası ile alakalı konuya merak uyanmaya başlamıştır.

Mesleki Eğitim Sertifikası

Mesleki Eğitim Ve İş Sağlığı

İş sağlığı ve güvenliği alanında çalışan kimselerin hem kariyer imkânları, hem de mevcut iş kolunda da istihdamın giderek artış gösterdiği dikkat çekmeye başlamıştır. Dolayısı ile özellikle günümüzde iş sağlığı ve güvenliği konusu gündemdeki yerini önemle korumaya ve beraberinde ve her geçen gün daha fazla kişinin iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmak istemesinden kaynaklı insanların bu meslek ile alakalı merak ettiği şeyler de çoğaldı. İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmak isteyen kişilerin kariyer hayatlarına dair merak ettikleri şeylerin başında da nasıl bir eğitim alacakları ve ne şekilde Mesleki Eğitim Sertifikası sahibi olunacağı konusu olmaktadır.

OSGB Avantajları Nelerdir ?

Mesleki Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

Öncelikle iş güvenliği ve sağlığı uzmanı olmak isteyen kişilerin daha çok iki yıllık ya da dört yıllık üniversite bölümleri ile bu mesleği sürdürdükleri sıkça görülür. Bununla beraber de sertifika sahibi olmak için kişilerin İlk olarak gerekli duyulan mesleki eğitimlere katılması ve gerekli olan tüm dersleri tamamlaması gerekmektedir. Adaylar eğitimleri başarı ile tamamladıktan sonra Mesleki Eğitim Sertifikası almak için İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün belirli tarihlerde düzenlediği İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı’na girmek zorundadırlar. Bu sınavın başarılı sayılması ve sonrasında da Mesleki Eğitim Sertifikası alabilme koşulunu sağlayabilmek adına sınavdan en az 70 ya da 70’in üzerinde bir puan almaları gerekmektedir. Başarılı bir sınav sonucu almış olan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı adayı olan kişi ardından kendisinden istenen gerekli evrakları hazırlayarak ilgili birime teslim etmelidir. Daha sonrasında hem uzmanlık unvanını almaya hem de mesleki eğitim sertifikası almaya hak kazanarak mesleğine başlayabilme imkanını yakalamış olur.

Temel İSG Eğitimi

Mesleki Eğitim Sertifikası Sınavı Başarısız Olursa Ne Olur?

İş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim alanların İş Sağlığı ve Genel Müdürlüğü’nün belirli tarihlerde düzenlediği sınavlara girerek başarılı olmaları gerekmektedir. İş sağlığı ve güvenliği sınavında başarısız olan adayların tekrardan sınava girerek başarılı olmaları gerekmektedir. Bu noktada en çok sorulan sorulardan birisi eğer sınavda başarısız olunursa tekrardan iş sağlığı ve güvenliği eğitiminin alınıp alınmayacağı… Pandemi nedeni ile iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri 2020 ve 2021 yıllarında online olarak gerçekleştirildi ve katılımcılardan devamlılık zorunluluğu istendi. Sınavdan başarısız olarak ayrılmak iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmayı engellememektedir. Sınava başarılı olana dek giriş hakkı bulunmaktadır fakat her bir yeni sınav için İSG sınav giriş ücreti yatırılmak zorundadır. 2021 yılı İSG sınav giriş ücreti ne kadar sorusunun cevabı ise 290 TL’dir ve her yıl bu tutar artış göstermektedir. Sınav girişi öncesinde HES koduna sahip olmanız gerektiğinizi de ayrıca belirtmekte fayda var. İSG sınav tekrarı sınavı başarılı şekilde geçmiş olan kişiler için yapılmamaktadır. Ancak C sınıfı iş güvenliği uzmanlarının B sınıfına geçişinde ve B sınıfı iş güvenliği uzmanlarının A sınıfına geçişinde yeni bir eğitim ve sınav süreci başlatılır. Olası başarısızlık durumlarında yeniden sınav ücreti yatırılarak sınava girilebilir.

En Popüler Hizmet Bölgeleri Listesi

Adalar İş Güvenliği
Adalar OSGB
Anadolu Yakası OSGB
Arnavutköy OSGB
Ataşehir İş Güvenliği
Avcılar OSGB
Avrupa Yakası OSGB
Bağcılar İş Güvenliği
Bahçelievler İş Güvenliği
Bahçelievler OSGB
Bakırköy OSGB
Bayılma Nedenleri
Beylikdüzü İş Güvenliği
Beyoğlu OSGB
Büyükçekmece OSGB
Çatalca OSGB
Çekmeköy İş Güvenliği
Çekmeköy OSGB
En İyi İSG Firmaları
En İyi İş Yeri Hekimi Hizmeti
En İyi OSGB Firmaları
En Yakın OSGB
Esenler İş Güvenliği
Esenler OSGB
Esenyurt İş Güvenliği
Eyüpsultan İş Güvenliği
Eyüpsultan OSGB
Fatih İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa OSGB
Güngören İş Güvenliği
Güngören OSGB
İSG İstanbul
İstanbul İş Güvenliği
İstanbul OSGB Firmaları
İstanbul OSGB Pendik
Kadıköy İş Güvenliği
Kadıköy OSGB Firmaları
Kağıthane OSGB
Kartal İş Güvenliği
Kartal OSGB
Küçükçekmece İş Güvenliği
Maltepe İş Güvenliği
OSGB Ataşehir
OSGB Bağcılar
OSGB Başakşehir
OSGB Bayrampaşa
OSGB Beşiktaş
OSGB Beykoz
OSGB Beylikdüzü
OSGB Esenyurt
OSGB Fatih
OSGB Firmaları
OSGB Firmaları İstanbul
OSGB Firmaları İstanbul Anadolu
OSGB Firmaları İstanbul Avrupa
OSGB Firması
OSGB Hadımköy
OSGB İstanbul
OSGB İstanbul Ümraniye
OSGB Kadıköy
OSGB Kartal
OSGB Küçükçekmece
OSGB Maltepe
OSGB Merter
OSGB Sancaktepe
OSGB Tuzla
OSGB Ücreti Ne Kadar?
OSGB Ümraniye
OSGB Üsküdar
OSGB Yetki Belgesi Ücreti
OSGB Zeytinburnu
Pendik İş Güvenliği
Sarıyer OSGB
Silivri OSGB
Sultanbeyli İş Güvenliği
Sultanbeyli OSGB
Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi
Sultangazi OSGB
Şile OSGB
Şişli OSGB
Tuzla İş Güvenliği
Ümraniye İş Güvenliği
Üsküdar İş Güvenliği
Zeytinburnu İş Güvenliği
Gürültü Ölçümü Yönetmeliği Neden Yapılmalıdır?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar