ataşehir osgb

OSGB Ataşehir

 

OSGB Ataşehir

Kale OSGB olarak Ataşehir OSGB hizmeti almak isteyen semt işyerlerine 7/24 iş güvenliği desteği hizmeti sağlıyoruz. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) kuruluşları Haziran 2012’de kabul edilen Çalışma Bakanlığı mevzuatı ile ilk kez resmiyet kazandılar. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri iş yerlerine iş sağlığı  ve güvenliği konularında planlama ve düzenleme hizmetleri vermektedir. Kale OSGB olarak tüm Ataşehir’li işverenlere yasal olarak yerine getirmeleri gereken tüm temel hizmetleri sağlıyoruz. Bu hizmetlerden bazıları şöyle sıralanıyor:

  • İş yerinde iş güvenliği kültürünün oluşturulması,
  • Ataşehir iş yerine iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve (gerekliyse) diğer sağlık personeli atanması,
  • Risk analizi ve risk değerlendirmesi gibi OSGB çalışmalarının yerine getirilmesi,
  • Tehlike önleyici tedbirlerin alınması ve tedbirlerin uygulanışının denetlenmesi,
  • Ataşehir iş yerindeki personeller için ergonomik bir çalışma ortamının sağlanması
  • İşletme körlüğü, acil durum eylem planı, dijital evrakların hazırlanması ve bilgi yönetim sistemleri gibi konularda danışmanlık verilmesi.
ataşehir osgb
Profesyonel Ataşehir OSGB hizmetleri

Ataşehir’de Güvenlik Bilinci

Ataşehir’de bir firmadan OSGB hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken konuların başında kanunen tanınmış ve hizmet verilebilirliği onaylanmış doğru OSGB’leri seçmek geliyor. İşinde fazlasıyla tecrübeli Kale OSGB bu OSGB’ler arasındadır. Deneyimli sağlık personellerimiz ve profesyonel iş güvenliği uzmanlarımız ile hem çalışanlarınızın güvenlik ve sağlık bilincini artırıyor hem de onları çevrelerindeki potansiyel tehlikelere karşı koruyoruz. Bu tehlikeler iş verimliliğinizi sekteye uğratan unsurlar olmaktadır.

Sorumluluklarınızı Hafifletin

Kale OSGB Ataşehir işyerlerinde sağlık ve güvenliğin tüm yönleriyle ilgilenir ve tehlikelerin birincil şekilde önlenmesine odaklanır. Amacı işle ilgili faaliyetlerden doğan kazaları ve bu kazaların insanlar üzerindeki etkilerini azaltmaktır. İş sağlığı ve güvenliği alanında yapılan araştırmalar, iş yerinde güvenlik ve refahın iş bilinci ve kârlılık ile doğru orantılı olduğunu göstermiştir. İşverenlerin iş güvenliği ve işçi sağlığı konusunda birçok birincil sorumluluğu bulunuyor. Öncelikli olarak risk değerlendirmeleri yapmak ve iş süreçlerini emniyetli bir şekilde organize etmekten sorumlular.

OSGB Avantajları

Ataşehir İş Yerinizi Kale OSGB’ye Teslim Edin

2005 yılından bu yana sektörde iş güvenliği hizmetleri veren firmamızla çalışarak bu tür sorumluluklarınızı hafifletme şansı buluyorsunuz. Dünyada hükümetler, bu anlamda işverenlerin iş yeri güvenliğini etkili bir şekilde yönetmeleri adına esnek çözümler sunan OSGB’leri uygulamaya koymuştur. Bir işveren olarak Ataşehir iş yerinizdeki güvenlik ve sağlık bilincini tümüyle sağlamanız mümkün olmayabilir. Ancak Kale OSGB sizlere bu eksiklikleri yönetmeliklere uygun şekilde gidermeyi vaat ediyoruz.

OSGB Maliyetleri

OSGB hizmeti dışarıdan alınan bir hizmet gibi düşünülmelidir. Yani OSGB’de görevli olan iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve varsa diğer sağlık personeli giderleri şirketiniz tarafından karşılanmamaktadır. Ayrıca OSGB personelinin kullanacağı ekipmanlar için de ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. OSGB firması sadece iş yerinizde yapılması gereken iş sağlığı ve güvenliği uygunlukları için size plan ve program çıkartmaktadır. İSGB biriminde ise kadrolu şekilde çalıştırmanız gereken tehlike sınıfına uygun iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve gerekiyorsa diğer sağlık personeli olmalıdır. Tüm bunların dışında İSGB birimi için iş yeri içerisinde özel bir alan oluşturulması da gereklidir ve bu alan herkesin görebileceği şekilde giriş katında yer almalıdır. Mevzuat gereği İSGB’de 8’er m²’den az olmamak şartıyla iş güvenliği uzmanı odası ile iş yeri hekimi odası yer almalı, bunların dışında 12 m²’den az olmamak koşulu ile de ilk yardım ve acil durum müdahale odası olmalıdır. Tüm bu odaların birbiriyle yakın olmaları da zorunludur. Tüm bunların dışında İSGB birimi için bulundurulması gereken malzemeler de vardır. Uygun işletmelerde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin daha makul bütçelerle karşılanabilmesi için OSGB hizmeti almaları gerekmektedir.

Risk Analizi Nedir? Risk Analizi Nasıl Yapılır?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

Çalışanların Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Korunması

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar