OSGB Bayrampaşa

OSGB Bayrampaşa

 

OSGB Bayrampaşa

Bayrampaşa’da OSGB hizmeti almak isteyen şirket ve firmalara 7/24 destek sağlıyoruz. Bayrampaşa iş yerlerine sunduğumuz zengin OSGB (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) servisleri arasında iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi ataması, patlamadan korunma dokümanı, acil durum planı, yangın güvenliği ve temel iş güvenliği eğitimi ve yüksekte çalışma eğitimi bulunuyor. Bakanlıkça yetkilendirilmiş bir OSGB olarak, tüm servislerimiz 6331 sayılı iş güvenliği kanununda açıklandığı gibi yerine getirilmekte ve denetlenmektedir.

Temel iş güvenliği eğitiminde Bayrampaşa iş yeri personelinizin iş yerindeki tehlike kaynakları, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, yasal mevzuatlar, uyarı ikazları ve işaretleri ya da tehlikeli davranışlar ve durumlar gibi noktalarda bilinç ve bilgi sahibiolmasını sağlıyoruz. İş sağlığı ve güvenliğinin amacının anlaşılması tüm şirket ve firma çalışanları için oldukça önemlidir. Bayrampaşa işletmenizin sürdürülebilirliği ve iş verimliliği için şimdi Kale OSGB ile çalışmaya başlayabilirsiniz!

esenyurt osgb
Bayrampaşa’ta en iyi OSGB firması ile çalışın

Bayrampaşa’da En İyi OSGB Hizmetleri

Türkiye’nin kabalık ilçelerinden biri olan Bayrampaşa’da alışılmış bir işletmenin ihtiyaç duyabileceği en temel ve yaygın OSGB çözümlerinden, daha gelişmiş tehlike sınıfındaki üst düzey Bayrampaşa işletmelerinin aradığı OSGB çözümlerine kadar oldukça geniş bir yelpazede her şirket ve firmanın ihtiyaçlarına çözümler sunuyoruz. Bunlardan bazılarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkün:

  • Bayrampaşa iş yerinde risk analizi ve risk değerlendirmesi çalışmalarını yerine getiriyoruz,
  • İş yerinizde kullanılan makine ve cihazlara yönelik periyodik kontroller gerçekleştiriyoruz,
  • Bayrampaşa şirketinize birer iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli atıyoruz,
  • Toz ve gürültü merkezli ortam ölçümlerini ele alıyoruz,
  • Bayrampaşa iş yerinize iş güvenliği eğitimi veya yüksekte çalışma gibi pek çok eğitimin verilmesini sağlıyoruz,
  • Teknolojik hava araçları yardımıyla Bayrampaşa firmanızın çalışma alanını havadan görüntülüyor ve inceliyoruz,
  • Şirketiniz için gerekli acil eylem planlarını hazırlıyoruz.
Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

OSGB’nin Görevleri

Bayrampaşa şirketinizdeki en önemli tehlikeleri tanımlamak, analiz etmek üzere toksik madde örnekleri toplamak veya devlet tarafından açıklanmış sağlık ve güvenlik standartlarına ve düzenlemelerine tam uygunluk için Bayrampaşa şirketinizin sahip olduğu ekipman ve uygulamaları incelemek ve bunları değerlendirmek en önemli OSGB hizmetleri arasındadır.

Kale OSGB gibi işinde fazlasıyla tecrübeli, profesyonel OSGB’ler Bayrampaşa iş yerleri için çalışanları tehlikeli çalışma koşullarından korumaya yardımcı olacak süreç ve prosedürleri tasarlarlar ve uygularlar. Nedenlerini ve gelecekte nasıl önlenebileceğini öğrenmek amacıyla yaşanmış geçmiş kaza raporlarını araştırır ve acil durum hazırlığı gibi konularda eğitimler verirler. Siz de hemen şimdi Kale OSGB ile çalışmaya başlamak için bizi arayabilirsiniz!

Organize Sanayi Bölgesi İçin OSGB

OSGB’ler tarafından sağlanan iş sağlığı ve güvenliği hizmeti, iş yerinin tehlike sınıfına göre kapsamlı hale gelmektedir. Bayrampaşa’da bulunan organize sanayi bölgesinde iş sağlığı ve güvenliği standartlarına göre çok tehlikeli, tehlikeli ve az tehlikeli sınıfta birçok iş yeri yer almaktadır. Bahsi geçen iş yerlerinin tehlike sınıfını, yani ne derecede bir OSGB hizmeti alacağını belirleyen ise işyerine ait NACE (altılı faaliyet) kodudur. Yönetmeliğe göre 50’den az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta bulunan işletmelerin 31.12.2023 tarihine kadar OSGB hizmeti alması şart değildir ancak yine de bazı temel iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının yaptırılması gerekmektedir. En az bir çalışanı bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli iş yerleri ise iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile iş yeri hekimi çalıştırmak zorundadır. Çok tehlikeli sınıfta çalışan sayısı 10’un altında ise iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile iş yeri hekimi çalıştırmak yeterlidir ancak sayı 10’un üzerine çıktığında diğer sağlık personelinin de görevlendirilmesi gerekiyor. Bunun dışında iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının da A, B ve C olmak üzere sınıfları bulunmaktadır. A sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları çok tehlikeli sınıftaki işletmelere, B sınıfı tehlikeli işletmelere ve C sınıfı da az tehlikeli işletmelere bakmaktadır.

İş Güvenlik Malzemeleri

Tespit ve Öneri Defteri Nedir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar