OSGB Firmaları İstanbul

OSGB Firmaları İstanbul

 

OSGB Firmaları

İstanbul’da sayısız OSGB firması bulunuyor. İşinde fazlasıyla tecrübeli Kale OSGB bu OSGB’ler arasında yer almaktadır ve bazı yönleriyle onlardan başarılı şekilde sıyrılmaktadır. OSGB’ler, 6331 sayılı iş güvenliği kanununun iş yerleri için zorunlu hale getirdiği güvenlik uzmanı ve iş yeri hekimi ihtiyaçlarını karşılar. Ancak bir OSGB’nin görevi bundan çok daha fazlasını kapsıyor. İstanbul OSGB firmaları arasından size en uygun birimle çalışarak bu kanuni yükümlülükleri kolayca yerine getirebilirsiniz. Devletçe yetkilendirilmiş tüm İstanbul OSGB firmaları hakkında bilgi almak için İSGKatip adresini kullanmak mümkün.

OSGB Firmaları İstanbul
En iyi OSGB firmaları İstanbul

İstanbul OSGB

  • İstanbullu işyerlerine hizmet veren OSGB’ler bu işyerlerinde uygun iş güvenliği kültürünün oluşturulmasından sorumlular.
  • OSGB’ler İstanbul işletmelerine güvenlik uzmanı ve sağlık personeli atarken bu istihdamların kontrolünden de sorumludur.
  • Böylece birimlerin görevlerini olması gerektiği gibi yerine getirdiklerinden emin olurlar.
  • Hizmet verilen iş yeri her ay ya da gerekliyse her gün düzenli olarak ziyaret edilir ve çalışmalar denetlenir.
  • Kale OSGB tüm İstanbul OSGB hizmeti arayan kurumlara bu imkanı sağlıyor.
  • Kurumların iş çevresi yasal mevzuatlara göre yeniden düzenleniyor, ergonomik çalışma ortamı ile işçilerinizin üretim verimliliği en yüksek düzeye ulaşıyor.

İş Kazalarının Azaltılması

İşletmelerde görevlendirilecek personel o işletmedeki çalışan sayısına göre değişmektedir. 10 kişiden az çalışanlı yerlerde 1 personel yeterli görülürken, İstanbul’un genel kalabalık nüfusu da göz önüne alındığında burada çoğu firma genellikle 10’dan fazla çalışana sahip olmaktadır. Çalışan sayısı 50’yi geçtiğinde ise iş yerinin kendi iş güvenliği ve sağlığı birimini oluşturması beklenir. İşletmelerde gerçekleştirdiğimiz risk analizi ve risk değerlendirmesi çalışmalarıyla söz konusu kuruluşun kaç güvenlik uzmanına, kaç hekime ve eğer gerekliyse diğer sağlık personeline ihtiyacı olduğunu belirliyoruz. Bu personellerin nihai amacı iş kazalarını azaltmaktır.

İş Sağlığı Güvenliği ve Plastik Sanayi

İş Kazaları ve Türkiye

Dünyada iş kazalarını önlemek için bir sürü yeni önlem alınıyor ve buna rağmen iş kazaları ile hayatlarını kaybedenlerin sayısı gün be gün artıyor. Avrupa Birliği (AB) resmi istatistik ofisi Eurostat ve SGK’nın verilerine göre Türkiye Avrupa çapında en fazla ölümlü iş kazasının yaşandığı ülke. Avrupa’da iş kazası geçirdikten sonra bir yıl içerisinde yaşamını yitiren kişiler bu kapsamda değerlendiriliyor. 27 üyeli AB ülkelerinde 2018 yılında en fazla iş kazası Almanya’da meydana geldi. Belirtilenlere göre 2018’de 877 bin 501 iş kazası yaşandı ve bunlardan 397’si ölüm ile sonuçlandı. Türkiye’de ise 2018 yılı rakamlarına göre toplam 430 bin 985 iş kazası meydana geldi ve toplam ölüm sayısı 1541. Bu da neredeyse her gün 5 ölümlü iş kazasına işaret ediyor. 2020 raporlarına göre ise Türkiye’de iş kazaları sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 2427’ye yükseldi.

OSGB ile Çalışmanın Önemi

İş kazalarını azaltmak, şirketinizin güvenlik denetimlerinden sıfır ceza puanı ile ayrılmasını sağlamak ve marka imajınızı korumanın yanında OSGB ile çalışmanın diğer birçok önemli faydası bulunuyor. İş kazaları işçilerinizin yaralandığı ve kritik öneme sahip bir personelin işten ayrılmak zorunda kalabildiği durumlar olabilir. Söz konusu personelin yerini doldurmak güç olduğunda iş akışınız bozulabilir. Ayrıca OSGB’ler gibi harici firmalarla çalışmak İstanbul işyerinizde ayrı olarak bir iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimine yer ayırmak zorunda kalmayacağınız anlamına geliyor. Tüm idari sorumluluk ve denetimler OSGB firmasına yüklenir ve sizin tek yapmanız gereken ihtiyacınız olan OSGB hizmetlerini almak olur.

İSGB Tanımı Nedir Ne Anlama Gelir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

Kimler İş Güvenliği Hizmeti Almak Zorunda?

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar