OSGB Firması

OSGB Firması

 

OSGB Firması

OSGB her ne kadar ilk defa 2012 yılında kabul edilen yeni bir kanun ile resmi hale getirilmiş olsa da, Kale OSGB olarak uzun yıllardır iş güvenliği sektöründe faaliyetler gösteriyoruz. Bu anlamda İstanbul ve çevresinde OSGB firması arayan ve işinde fazlasıyla tecrübeli iyi bir OSGB firmasından hizmet almak isteyenler için en kapsamlı OSGB (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) servisleri ve olanaklarına sahibiz. Bizler için ortaklarımızdan farksız olan çalıştığımız firmalarla düzenli aralıklarla toplantılar gerçekleştiriyor ve onları OSGB cephesindeki gelişmeler ve yenilikler hakkında bilgilendirerek şirketlerinin tüm OSGB mevzuatlarını tam manasıyla karşıladığından emin oluyoruz. 15 yıla yakın sektör tecrübesine sahip bir OSGB firması olarak çalıştığımız tüm firmalar bugüne kadar iş sağlığı ve iş güvenliği denetimlerinden sıfır ceza puanı ile ayrılmıştır. Güvenlik uzmanlarımız ve sağlık personellerimiz çalışanlarınızı güvenlik ve sağlık unsurlarına dair tüm pratik bilgiler konusunda bilinçlendirir ve iş yerinizin sürekliliğinin sekteye uğramasına izin vermez.

OSGB Firması
En iyi ve en tecrübeli OSGB firması

OSGB Firmasının Görevleri Nelerdir?

  • Kale OSGB gibi bir OSGB firması yerine getirilen bir işin yan ürünü olarak oluşabilecek olumsuz fiziki çevre koşulları ve bu koşullardan etkilenen personellerin sağlık durumları gibi geniş kapsamlı konuları ele alan, mesleki risk faktörlerini ortadan kaldırmak için çalışan birimlerdir.
  • Bir OSGB firması bu anlamda işletmede gerçekleştirilen çalışmalardan etkilenen (doğrudan ya da dolaylı) herkesin güvenliğini ve sağlığını garanti etmek zorundadır.
  • Şirkette yapılan çalışmaların bir sonucu olarak meydana gelen potansiyel tehlikeler personellerin sağlığına zarar verebilir. Onlara daha insani bir çalışma çevresi hazırlamak hem işçilerinizi hem de markanızın üretim kapasitesini etkileyen girişimler arasındadır.
OSGB'de Ara Dinlenme Süresi Hakkında Bilgiler

Yüksek İş Sağlığı Yüksek Üretim Hacmi

Buradan hareketle bir OSGB firması personellerin aşırı sıcak, nemli çevrelerde ya da hava kirliliği olan yerlerde iş yapmasını, yetersiz ışıklandırma ve yüksek ses olan ortamlarda görev almasını istemez. Benzer şekilde bedeni sakatlayacak düzeyde aşırı yoğun işler yapmalarını engeller. Bu faktörler sanıldığının aksine üretim hacmini artıran değil düşüren durumlardır.

Eğer personellerin yeterince ara verme olanaklarıyoksa bir OSGB firması bizzat bu konuyla da ilgilenir. Gece işleri ya da vardiyalı görevleri olan personellerden, iş yeri çalışanlarını hem zihinsel hem de fiziksel anlamda zayıf düşüren çalışma şartları, işletme havasının zayıf olması ve bir kişide iş stresi oluşturan tüm diğer faktörler OSGB firmalarının değerlendirmesi altındadır.

OSGB Firmasında Kimler Çalışır?

OSGB’lerde en az bir adet iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli tam zamanlı olarak görev yapmalıdır. İş sağlığı ve güvenliği uzmanının sınıfı, hizmet alacak olan firmanın faaliyetlerine uygun olmalıdır. C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları az tehlikeli iş yerlerine, B sınıfı iş sağlığı güvenliği uzmanları tehlikeli iş yerlerine ve A sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları da çok tehlikeli iş yerlerine bakabilmektedir. Süresi 31.12.2023’e uzatılan kanun doğrultusunda iş sağlığı ve güvenliği uzmanları bir üst sınıfa da bakabilme yetkisine sahip olmuştur ancak bu sürenin sonunda her iş yerinin kendisine uygun sınıfta iş sağlığı ve güvenliği uzmanı çalıştıran OSGB’ler ile ilerlemesi gerekecektir. Kale OSGB olarak birçok iş ortağımıza A sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, B sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı sağlamaktayız. İş sağlığı ve güvenliği sınıflarının anlamı bu noktada merak edilmektedir. İş sağlığı ve güvenliği uzmanları mevcut sınıflarında belirli bir yıl mesleki deneyim kazandıktan sonra ilgili sınava girerek sınıflarını yükseltebilmektedir. C’den önce B’ye, B’den sonra A’ya geçiş yapılabilmektedir.

İş Güvenliği ve Ramak Kala

OSGB Avantajları Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar