OSGB Hizmeti

OSGB Hizmeti

 

OSGB Hizmeti

İstanbul’da OSGB hizmeti almak isteyen tüm iş yeri ve firmalara en iyi OSGB servisini sağlıyoruz. 2005 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren bir marka olarak Kale OSGB, konu OSGB hizmeti olduğunda en bilinen çözüm ortakları arasında yer almaktadır. Kale OSGB gibi işinde fazlasıyla tecrübeli markalardan OSGB hizmeti alarak sıfır iş kazası, sıfır ceza puanı ve denetlemelerde sıfır ceza geçmişine sahip olursunuz. Bugüne kadar çalıştığımız hiçbir marka bizimle olansözleşmesini iptal etmemiştir.

Kale OSGB olarak tüm OSGB hizmeti almak isteyen şirketlere iş güvenliği ve iş sağlığı uzmanlığımız çerçevesinde yangın eğitimleri, yüksekte çalışma eğitimi, formasyon ve risk analizi, çalışma çevresinin güvenliği ve acil kaçış planı gibi konularda tam destek ve hizmet sağlıyoruz. Tüm eğitim ve denetimler OSGB hizmetine ihtiyaç duyan işletmenize uzman birimlerimiz tarafından sunulmaktadır. Birimlerimiz şirketinizin çalıştığı sektör ve risk seviyesine göre atanır.

OSGB Hizmeti
En iyi OSGB hizmeti nasıl alınır?

Bilim Dalı Olarak OSGB Hizmetinin Tanımı

İş sağlığı ve güvenliği nedir? Yönetmelikler gereği İSG denildiğinde bir işletmedeki çevresel koşulların personellerde sağlık sorunları oluşturmaması ve görevlerini yerine getirdikleri sürede istenmeyen risklerle karşılaşmamaları için tedbirler alan bir bilim dalı olarak karşımıza çıkıyor. OSGB ise İSG dalının benzer bir koludur; bu birimler şirketlere harici olarak hizmet sağlarlar. İş yerinde gerçekleştirilen faaliyetlerden etkilenen herkesin (müşteriler, ziyaretçiler ve personeller) sağlığına ve güvenliğine etki edebilecek faktörleri göz önüne alan hizmet birimleridir. Kale OSGB, Türkiye’nin OSGB hizmeti veren en köklü firmaları arasında yer alıyor.

Kale OSGB gibi birimler yerine getirdikleri profesyonel OSGB hizmetleri sayesinde işçi sağlığına zarar verebilecek aşağıdaki durumları değerlendirirler:

 • İşletme ortamının ferahlığı ve ergonomisi gibi iş stresine yol açacak tüm etkenleri göz önüne almak.
 • Personellerin bedenlerini şiddetli şekilde yoran görevleri incelemek.
 • Çalışma tempolarını yönetmek.
 • Personellere işe ara verme imkanları sağlamak.
 • Gece veya vardiyalı mesailerde yapılan işleri incelemek.
 • Ağır iş koşullarını azaltmak.
 • Aşırı sesli çevreleri indirgemek.
 • Aşırı sıcak ya da nemli ortamlarda veya tozlu havada çalışılmasına izin vermemek.
 • Işık sistemlerinin yeterliliğini incelemek.
Hangi Firmaların OSGB Hizmeti Almaları Gerekir?

İş Sağlığı ve Güvenliğine Dair İlk Kurallar

İş sağlığı ve güvenliğine dair ilk kurallar milattan önce 2000’li yıllarda Hammurabi Kanunları’nda ortaya çıkmıştır. Hammurabi Kanunları’na göre işi yaptıran kişi, işin her türlü olumsuz sonuçlarından sorumlu tutulmuştur. Bunun özellikle Roma ve Mısır uygarlıklarında altın, gümüş ve kurşun madenleri için tanımlandığı bilinmektedir. Milattan önce 384 ile 322 yılları arasında yaşamış olan Aristoteles ise koşucuların hastalıklarından bahsetmiş ve gladyatörler için bir dizi diyet listeleri oluşturmuştur. M.Ö. 484 ile 420 yılları arasında yaşayan Heredotos ise işçilerin yeterli besinle beslenme zorunluluğuna dair bir dizi kurallar getirmiştir. M.Ö. 460 ve 377 arasında yaşayan Hipokrates ise kurşunun zararlı etkileri üzerinde durmuş, felç ve görme bozuklukları ile kurşun arasında araştırmalar gerçekleştirmiştir. Milattan önce rastlanan diğer iş sağlığı ve güvenliği kanunlarında yine kurşunun zehirlenmeye sebep olması, bazı esnaf ve sanatkarların çalışma şekilleri nedeniyle ortaya çıkan vücut görünüm bozuklukları, tehlikeli tozlara maruz kalanların tozdan koruyucu maske kullanmaları şeklindedir. Yani aslında bakıldığında günümüzde geçerli olan iş sağlığı ve güvenliği kanunlarının birçoğunun temeli binlerce yıl önceden atılmış durumdadır.

OSGB Hizmetinin Kapsamı

Tipik bir OSGB hizmeti İSG’ye dair aşağıdaki etkenleri göz önüne alacaktır:

 1. İşverenin yükümlülükleri
 2. İşçilerin yükümlülükleri
 3. Devletin yükümlülükleri
 4. İş sağlığı ve güvenliği yasaları
 5. İş yeri hekimi gibi iş yeri sağlık birimleri
 6. Çocuk işçilerin çalışma yaşamında gözetimi
 7. Kadın işçilerin çalışma yaşamında gözetimi

Siz de şirketiniz için sunduğumuz gelişmiş OSGB hizmetlerinden yararlanmak için şimdi Kale OSGB’yi arayın!

OSGB Avantajları Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar