OSGB İstanbul

OSGB İstanbul

 

OSGB İstanbul

OSGB İstanbul firmaları işletmelere İş Sağlığı ve Güvenliği danışmanlığı hizmeti verir. OSGB İstanbul dahilinde hizmet veren Kale OSGB bu danışmanlık hizmetini iş yeri hekimi, iş yeri güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personelleri gibi alanında teknik ve uzman yeterliliğe sahip çalışanlar istihdam ederek yerine getirir. İstanbul’da OSGB hizmeti almak isteyen tüm işletmelere 7/24 hızlı ve güvenilir destek sağlıyoruz. Çalışmalarımız T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen şartlar çerçevesinde yapılmakta ve yürütülmektedir. Bu noktada bilinmesi gereken bazı önemli başlıklar var. 6331 sayılı iş güvenliği ve kanununun getirdiği yükümlülükler bunlar arasında. Gelişmiş bilgi yönetim sistemleri dijital evrakları uygulamaya koyarak defter sorununu ortadan kaldırıyor.

İstanbul İş Kazası İstatistikleri

SGK tarafından henüz 2021 yılı iş kazası ve meslek hastalıkları istatistikleri yayınlanmamıştır. Elde olan verilere göre 2020 yılında Türkiye’de toplam yaşanan iş kazası sayısı 384.262’dir. Bu rakamın 93.465’lik kısmını İstanbul’da yaşanan iş kazaları oluşturmaktadır. Yani nüfus orantısına benzer bir şekilde neredeyse yaşanan her dört iş kazasından biri İstanbul’da meydana gelmektedir ve bu nedenden ötürü İstanbul’daki iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerinin çok daha özenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. İstanbul’u 30.946 iş kazası ile İzmir, 25621 iş kazası ile Ankara ve 25925 iş kazası ile Kocaeli takip etmektedir. İlk beşte yer alan son il ise özellikle otomotiv endüstrisi ile ön plana çıkan Bursa’dır. Bursa’da 2020 yılı içerisinde 20.369 iş kazası yaşanmıştır. 2020 yılı ölümlü iş kazası sayısı Türkiye genelinde 1236’dır ve bu sayı 2019’a göre yüzde 7 oranında artmıştır. İstanbul’daki ölümlü iş kazası sayısı 95, Ankara’da 103, Kocaeli’nde 44 ve Bursa’da da 49 olarak 2020 kayıtlarına geçmiştir. Bu durum elbette sektörlere göre değişiklik göstermektedir. 2020’de en fazla iş kazası yaşanan sektör inşaat olmuştur. Kara taşımacılığı ve boru taşımacılığı iş kolunda 209, madencilikte de 66 ölümlü iş kazası meydana gelmiştir.

Büyükçekmece OSGB
İlk Yardım Güncelleme Eğitimi
İstanbul işletmelerine OSGB’nin tüm temel ve gelişmiş hizmetlerini sunuyoruz

Yasal Yükümlülükler

İstanbul OSGB servisleri tipik olarak risk analizi, iş güvenliği eğitimi, acil durum eylem planı, işletme çevresinin düzenlenmesi gibi detaylı ve kritik adımları kapsar. Bu önemli adımlar işletmenizi Çalışma Bakanlığı tarafında belirtilen şartlar ile tam uyumlu hale getirir. Sadece Çalışma Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş İstanbul OSGB’leri ile çalışmak özen ve önem gösterilmesi gereken bir konu. Kale OSGB olarak 14 yıldır bu alanda hizmetler veriyor ve ortaklarımızın her türlü ihtiyacına anında çözümler geliştiriyoruz. Şirketinizin yasal yükümlülükleri yerine getirdiğinden emin oluyor ve gelişmesini ve ivmelenmesini hızlandırıyoruz. Uzun ve kısa vadede firmanızın işleyişini etkileyebilecek tüm sağlık sorunlarını ortadan kaldırıyoruz.

Ergonomik Çalışma Ortamı

  • Çalışanlara sunduğumuz ergonomik çalışma ortamı iş yerinde işçi yaralanmalarını önlüyor, şirketiniz için beklenmedik maliyetlerin ve iş akışının aksaması durumlarının ortaya çıkmasını engelliyoruz.
  • İşçi yaralanmaları tazminatlar ile sonuçlanabilen hem işveren hem de personel için istenmeyen durumlardır. Uluslararası standartlardan yardım alarak iş güvenliği ve sağlığı adına iyileştirmek ve düzenlemeler yapıyor, iş yerinizi herkes için daha güvenilir bir yer haline getiriyoruz.
  • Meslek hastalıkları, işletme körlüğü, acil durum kaçış planı ve dijital evraklar Kale OSGB’nin İstanbul işletmelerinde ele aldığı başlıca konular arasındadır.
  • İş güvenliği karşılıklı bir çaba olup gerektiğinde personellerinize OSGB’nin temel eğitimlerini verebiliyoruz.

İstanbul’da İş Sektörü

İstanbul bilindiği üzere en çok inşaat sektörüyle göz önünde bulunuyor. OSGB’ye en çok ihtiyaç duyan işletmeler ise yine bu sektörde yer alıyor. İnşaat sektörü uzun zamandır kabul edilemez derecede yüksek yaralanma ve ölüm oranlarına sahipti. İstanbul’da yapı ve inşaat sektörünün yüksek oranda parçalı ve riskli operasyonel doğası her yıl onlarca inşaat işçisinin ölümüne neden oluyor. İnşaatlardaki ölüm oranı diğer sektörlere kıyasla üç kattan fazla. Yine diğer sektörlere kıyasla en az yüzde 50 oranında daha çok yaralanma yaşanıyor. OSGB İstanbul için sadece bu yönüyle dahi büyük bir öncelik durumunda. OSGB’nin temel amacı İstanbul’da risk değerlendirmesi ve analizleri yaparak işverenin sorumluluğunda olan iş kazalarını azaltmak, işçi sağlığının bozulmasını önlemektir.

Isı Güvenliği

OSGB Avantajları Nelerdir?

OSGB Nedir? OSGB’de Kimler Çalışır ve Verdiği Hizmetler Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar