OSGB Merter

OSGB Merter

OSGB Merter

OSGB hizmeti almak isteyen Merter iş yerlerine Kale OSGB olarak 7/24 hızlı ve güvenilir iş sağlığı ve güvenliği desteği veriyoruz. Kale OSGB, Çalışma Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) firması olarak tüm Merter lokasyonlu şirketlere OSGB servisleri sunmaktadır. Sağladığımız tüm hizmetler 6331 sayılı İş Güvenliği kanununda belirtilen en güncel hususları kapsamaktadır. Bu sayede Merter iş yerinizin gerekli tüm iş sağlığı ve güvenliği mevzuatlarını yerine getirdiğinden daima emin oluyoruz.

Merter işletmenize OSGB hizmeti sağlarken bunu tecrübeli iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimlerimizle yapıyoruz. Risk analizi, risk değerlendirmesi, acil durum planı, patlamadan korunma dokümanı, yangın güvenliği ve temel iş güvenliği sağladığımız hizmetlerden yalnızca birkaçıdır. İlgili Merter iş yerlerine yüksekte çalışma eğitimi veriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz analiz ve planlama işlemleri ile şirketinizi, iş akışınızı bozabilecek potansiyel kazalardan korumuş oluyoruz.

OSGB Merter
Merter’de en iyi OSGB şirketleri hangileri?

Merter OSGB Hizmetleri

Kale OSGB olarak daimi hedefimiz, ortaklarımız olarak gördüğümüz Merter firmalarında yalnızca yasal mevzuatları değil aynı zamanda birincil öncelik olarak insan sağlığını koruyan başarılı, etkili ve sürdürülebilir bir iş sağlığı ve güvenliği modeli geliştirmektir. Bu sayede Merter iş yerinde gerekli iş güvenliği ve iş sağlığı kültürünü meydana getirecek gelişmiş bir yönetim sistemi yaklaşımının oluşturulmasına katkıda bulunmuş oluyoruz. Merter iş yerlerine sağladığımız en tipik Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) hizmetleri aşağıda yer aldığı gibi sıralanmaktadır:

  • Merter iş yerine iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli istihdamı,
  • Risk analizi ve risk değerlendirmesi çalışmaları,
  • Merter iş yerinde acil eylem planının tasarlanması,
  • Temel iş güvenliği eğitimi gibi geniş kapsamlı eğitimlerin verilmesi,
  • Makine ve cihazlara yönelik periyodik kontrollerin yapılması,
  • Aydınlatma ve gürültü odaklı ortam ölçümleri gerçekleştirilmesi,
  • Drone gibi modern hava araçlarıyla Merter iş yerinin çalışma alanını havadan görüntüleme ve kontrolü.
B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

Hangi OSGB Hizmetlerini Almalıyım?

Merter iş yerlerine sağladığımız yukarıdaki OSGB hizmetleri tipik olarak her işletmenin ihtiyaç duyduğu örnekler arasındadır. Ortak ölçümleri, ortamdaki aydınlatma, gürültü, toz, vb. faktörleri ele alırken, periyodik kontroller iş makineleri başta olmak üzere, elektrik ve topraklama kontrolleri gibi raporlamaları içerir. Doğru şekilde hazırlanmış risk analizleri olası iş kazalarının engellenmesini sağlayan en temel OSGB hizmetlerinden biridir ve tüm Merter iş yerleri için düzenli aralıklarla yerine getirilmesi zorunlu bir çalışmadır. Siz de Kale OSGB ile çalışmak için şimdi bizi arayın!

Merter İş Yeri Ortam Ölçümleri

İş yeri ortam ölçümü yaptırmak İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 10. maddesine göre işverenler için bir zorunluluktur. Buradaki amaç çalışanları iş yerindeki çalışma ortamının koşullarından, iş yerinde kullanılan maddelerden veya zararlı bazı etkenlerden koruyarak mesleki hastalıkların meydana çıkmasını veya ilerlemesini engellemektir. Ek olarak iyileştirilen çalışma koşulları çalışanlardan daha fazla verim alınabileceği ve işletme açısından daha yüksek karlılık sağlamak için de zemin hazırlamaktadır. İş yeri ortam ölçümleri fiziksel, kimyasal ve biyolojik olarak üç ana başlık altında toplanabilir ve bu alanda uzman Kale OSGB gibi firmalar tarafından yapılmalıdır. Önemli üretim merkezlerinden olan Merter’de iş yeri ortam ölçümleri ortam titreşim ölçümü, termal konfor ölçümü, gürültü ölçümü, toz ölçümü, sıcaklık, hava akım hızlı ve nem ölçümü, aydınlatma ölçümü, elektromanyetik alan ölçümü, silika ölçümü, aerosol ölçümü, uçucu organik bileşik ölçümü, formaldehit, amonyak, hidrojen siyanür ölçümü gibi başlıklarda toplanabilir. Ortam değerlerinin standartlarının üzerinde olması durumunda ise derhal önlem alınmalı ve iyileştirme çalışmaları başlatılmalıdır.

Tespit ve Öneri Defteri Nedir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürü

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar