OSGB Nedir?

OSGB Ne Demektir?

 

OSGB Ne Demektir?

OSGB, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi ifadesinin kısaltmasıdır. Şirketlere insan kaynağı sağlayan danışmanlık firmalarıdır. Alanında profesyonel kaynakların ellerindeki bilgi birikimini işletmelere aktarması yoluyla işletmelerde iş güvenliğini ve iş sağlığını artırmayı amaçlayan bir hizmettir. OSGB ile iş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimi hizmetleri sunuluyor.

Çok Disiplinli Bir Alan

Yaygın olarak iş sağlığı ve güvenliği (İSG) birimi olarak da bilinen OSGB’ler çalışanların iş sağlığı, güvenliği ve refahı ile ilgilenen çok disiplinli bir alandır. OSGB, çalışan nüfustaki hastalık ve yaralanma eğilimlerini inceleyen ve bunları önlemek için stratejiler ve düzenlemeler geliştiren ve de uygulayan bir birim olarak görev alır. Kapsamı, toksikoloji ve epidemiyolojiden ergonomi ve kazadan korunmaya kadar geniş bir yelpazedeki uzmanlık alanlarını ele almaktadır.

osgb nedir
OSGB işletmenize iş güvenliği uzmanı istihdam eder

Tarihsel Olarak OSGB

Tarihsel olarak bakıldığında iş sağlığı ve güvenliği girişimlerinin odağı fabrika çalışanları gibi el işçiliği ile ilgili meslekler oldu. Ancak bu alan şimdi tüm ülkelerdeki bütün meslekleri kapsıyor. Çalışma ortamlarının (şantiyelerden ofis binalarına kadar) yaralanmaları önleyecek şekilde yeniden düzenlenmesinin yanı sıra, fiziksel veya zihinsel hastalıklara yol açabilecek kısa ve uzun vadeli tehlikeleri sınırlandırmak OSGB’lerin görevidir.

6331 İş Güvenliği Kanunu

Bilindiği üzere 6331 sayılı 2012 iş kanununa göre artık Türkiye’de tüm işverenler iş güvenliği ve iş sağlığı noktalarında üstlerine düşen güvenlik önlemlerini yerine getirmekle yükümlü oldular. Kale OSGB bu noktada işletmenize gerekli iş yeri hekimini, sağlık personelini ve iş güvenliği uzmanını atamaktadır. Şirketimiz istihdamını sağladığı hekim ve güvenlik uzmanlarını yakından izlemekte, müşterileri ile yakın ilişki içerisinde kalmaktadır.

Arnavutköy OSGB

Yetkilendirilmiş OSGB

  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafında yetkilendirilen Kale OSGB gibi servisler bu noktada ön plana çıkıyor.
  • Kale OSGB tüm işletmelere yerine getirmeleri gereken iş güvenliği ve sağlığı yükümlülükleri noktasında gerekli desteği sağlıyor.
  • Kale OSGB ile çalışarak işletmenizin kanun önünde eksiksiz durumda olacağından emin olabilirsiniz.
  • Şirketinize özel olarak geliştirdiğimiz iş güvenliği ve iş sağlığı çözümleri ile marka imajınızı koruyoruz.
  • İş güvenliği müfettişleri işletmenizi denetime geldiğinde teftişlerden “0” ceza puanı ile ayrılmanızı sağlıyoruz.

Tecrübe ve Referans

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) seçiminde en önemli iki temel kriter tecrübe ve referanstır. Çalışacağınız OSGB’nin kesinlikle birden fazla referansı olmasına ve alanında tecrübe sahibi olduğunu gösteren zengin bir geçmişe sahip olduğundan emin olun. Elbette girişimci özellikli yeni OSGB’ler ile çalışırken bunlarla karşılaşmayabilirsiniz ancak sektörde isim sahibi markalaşmış bir şirketi yönetiyorsanız her zaman Kale OSGB gibi bu sektörde 15 yıla yakın tecrübesi olan isimlerle bir araya gelmeniz kısa ve uzun vadede firmanız için daha olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar