OSGB Nereden Alınır?

OSGB Nereden Alınır?

OSGB nereden alınır? 2005 yılından bu yana iş sağlığı ve güvenliği sektöründe faaliyet gösteren bir firma olarak bu soruya cevap vermeyi istedik. OSGB nereden alınır tarafında altını çizebileceğimiz ilk nokta “en tecrübeli yerden” olacaktır. Tecrübe ve referans, bir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) için en önde gelen faktörler arasında yer alıyor. Bu nedenle müşterilerimize daima Kale OSGB gibi sektörde 15 yılı aşan deneyime sahip isimlere yönelmelerini tavsiye ediyoruz.

OSGB Nereden Alınır?
OSGB nereden alınır yanıtlayalım.

Bir OSGB, iş yaptığı işletmeyle iç içe ve yakın olmalıdır. Kale OSGB olarak Başakşehir’deki merkezi konumumuz ile tüm İstanbul iş yerlerine 7/24 hızlı yanıt süresi ve gelişmiş müşteri desteği vaat ediyoruz. Ortaklarımız olarak gördüğümüz işletmelere ihtiyaçlarına en uygun iş güvenliği ve iş sağlığı çözümlerini hazırlıyor ve yine çalışmalarımızın en iyi sonucu vermesi için bu çözümlerin uygulanışını yakından takip ediyoruz.

Şimdi OSGB Hizmeti Alın

Şirketinize atadığımız iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi gibi personeller tıpkı Kale OSGB gibi alanlarında fazlasıyla tecrübe sahibi, profesyonel çalışanlardan oluşmaktadır. Bugün 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu gereği tüm İstanbul semtlerindeki işletmeler, iş güvenliği ve sağlığı noktalarında belirli mevzuatları yerine getirmekle yükümlü oldular. Bu yükümlülüklerin bizzat işveren tarafından takibinin potansiyel zorluklarını biliyor ve bu nedenle OSGB nereden alınır merak edenler için bakanlıkça yetkilendirilmiş bir OSGB olan Kale OSGB olarak iş yerlerinizin bu ihtiyaçlarına çözüm oluyoruz.

2022 İSG İdari Para Cezaları

2022 iş sağlığı ve güvenliği idari para cezaları yeniden değerlendi ve yine 10’dan az çalışanı olan iş yerleri, 10-49 arası çalışanı olan iş yerleri ve 50’den fazla çalışanı olan iş yerleri olacak şekilde üç basamaklı olarak uygulanıyor. Her bir basamak da iş yeri tehlike sınıfına göre kendi içerisinde az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olarak sınıflandırılıyor.  Buna göre “İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili tedbir almamak, organizasyonu yapmamak, gerekli araç ve gereçleri sağlamamak, sağlık ve güvenlik tedbirlerini değişen şartlara uygun hale getirmemek ve mevcut durumun iyileştirilmesi için çalışmalar yapmamak” maddesine dair uygulanan ceza 10’dan az çalışana sahip iş yerleri için az tehlikeli iş yerleri için 6966 TL, 50’den fazla çalışana sahip olan çok tehlikeli iş yerleri için de 20898 TL olarak uygulanacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 6331 Sayılı İSG Kanununa Göre 2022 Yılında Uygulanacak İdari Para Cezaları tablosuna https://www.csgb.gov.tr/media/87906/ipc_2022.xls bağlantısı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Tabloya göre 2022 yılında uygulanacak en yüksek miktarlı İSG idari para cezası MADDE 29 – Güvenlik raporu veya büyük kaza önleme politika belgesi 26/1-n ceza maddesi Durdurulan iş yerinde faaliyete devam etmek fiiliyle 50’den fazla çalışanı olan çok tehlikeli işletmeler için belirlenen 837.393 TL’lik tutar oldu. Üstelik ihlalin devam ettiği süre boyunca ceza her ay tekrarlanıyor.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Nedir?

Sunduğumuz OSGB Servisleri

Şimdi OSGB hizmeti almaya başlamak için KaleOSGB.com.tr web sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilir ve aynı zamanda dilerseniz 0212 485 80 80 telefon numaramız üzerinden Başakşehir şirketimize telefon açabilirsiniz. Bugün ortaklarımıza sunduğumuz iş güvenliği ve sağlığı çözümleri arasında risk değerlendirmesi ve risk analizi gibi iş kazalarını hızlıca azaltan en temel çözümlerden, acil durum planı ve işe dönüş sağlık kontrolü gibi daha gelişmiş çözümlere kadar uzanan bir liste yer almaktadır.  Tüm bunlar ile OSGB nereden alınır merak eden herkes için daha güvenli bir iş ortamını mümkün kılmış oluyoruz.

Kale OSGB;

  • Yaşam boyu öğrenmenin teşvik edilmesi de dahil olmak üzere şirketinizin istihdam edilebilirliğini korur ve de güçlendirir.
  • Firmanızın belirlediği genel sağlık hedeflerini destekler.
  • Sosyal sigorta giderlerinizi rahatlatır ve şirketinizin rakip firmalarla rekabet gücünü yükseltir.

İSG Katip Nedir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar