OSGB Sancaktepe

 

OSGB Sancaktepe

Kale OSGB’nin Ortak Sağlık ve İş Güvenliği hizmeti verdiği İstanbul ilçeleri arasında Sancaktepe de bulunmaktadır. Sancaktepe OSGB hizmetlerimiz iş güvenliği, iş sağlığı, çalışan güvenlik bilinci ve risk analizi gibi birbirinden farklı başlıca Ortak Sağlık ve İş Güvenliği mevzuatlarını kapsamaktadır. Sancaktepe firmanızda gerçekleştirdiğimiz risk değerlendirmesi adımları ile işletmenizin iş verimliliğini aksatacak potansiyel unsurları ortadan kaldırıyoruz.

Kale OSGB olarak Sancaktepe’li işveren firmalara uzman personellerimiz eşliğinde güvenlik ve sağlık danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Bunun için Sancaktepe iş yerinize bakanlığın gerekli gördüğü güvenlik ve sağlık uzmanlarını atıyoruz. Personellerimizin amacı iş yerinizin en istikrarlı şekilde çalışmasını sağlamak, iş kazalarını azaltmak için çevre unsurları denetlemek ve düzenlemek ve acil durumlarda yapılması gerekenleri acil durum planı oluşturarak ortaya koymaktır.

OSGB Sancaktepe
Sancaktepe’de en iyi OSGB hizmetini almak istiyorum

Sancaktepe’de OSGB’nin Önemi

İlk kez 2012 yılında kabul edilen 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununda belirtilen Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) yönetmeliği gereğince Sancaktepe dahil İstanbul ve Türkiye’nin her semtindeki işletmeler iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri almakla yükümlü oldular. Küçük ve orta boyutlu işletmeler bu hizmeti özel OSGB kuruluşlarından almaktadır. Kale OSGB bu kuruluşlardan biri olarak sıralanıyor.

Firmamız 2005 yılından bu yana iş güvenliği sahasında hizmet vermektedir. Kale OSGB, işletmelerin iş güvenliği ve sağlığı noktalarında yerine getirmekle yükümlü olduğu sorumlulukları üstleniyor ve bunu firma ve işveren adına yerine getiriyor. Bu sorumlulukların işveren tarafından takibi pratik anlamda mümkün olmadığından Sancaktepeli işletmeler tecrübeli bir OSGB ile çalışarak üzerlerindeki bu yükümlülüğü ortadan kaldırıyorlar.

  • Firmamız gibi bakanlıkça yetkilendirilmiş OSGB’ler Sancaktepe ve benzeri semtlere iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi ataması yapmaktadır.
  • Atanan personeller OSGB’nin sorumluluğunda olup, Sancaktepe işyerine harici olarak hizmet verirler.
  • Verilen OSGB hizmetleri devamlı olarak denetlenir ve alınan tedbirlerin Sancaktepe firmasında iş güvenliğini sağlayıp sağlamadığı raporlar halinde kontrol edilir.
OSGB Raporu Nereden Alınır?

Çalışma Verimliliğinizi Artırın

OSGB’ler kurumsal hayatın Sancaktepe işletmelerine getirdiği yükümlülük ve gereklilikleri iyi bilmektedir ve oluşturdukları çözümleri bu doğrultuda söz konusu firmaya en uygun ve özel şekilde tasarlarlar. OSGB tarafından görevlendirilen uzman, hekim veya diğer sağlık personeli, yasal yükümlülükler nedeniyle OSGB tarafından denetlendiğinden iş yerinin almış olduğu OSGB hizmetinin kalitesi de artmaktadır. Daha güvenli ve sağlıklı bir iş yeri ortamında çalışmak firmanızın üretim verimliliğini artırır, kaza ve yaralanmaları azaltarak iş akışınızın sekteye uğramasını önler.

Sancaktepe OSGB – İSGB Hizmeti

İstanbul’da önemli üretim merkezlerinden Sancaktepe’de az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta birçok iş yeri yer almaktadır. İşyerinizde OSGB veya İSGB hizmeti almanızı tehlike sınıfı ile birlikte çalışan sayısı belirliyor. Normal şartlarda 31.12.2023 tarihine kadar az tehlikeli sınıftaki iş yerlerinin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini zorunlu olarak almayı erteleme şansı bulunuyor ancak bu şartların üzerindeki iş yerleri için durum farklı. Az tehlikeli iş yerlerinde şu an için 50-999 çalışan arası mevcutsa OSGB hizmeti alınabilmektedir. 1 Ocak 2013’te yayınlanan mevzuat gereği az tehlikeli işletmelerde 1000 çalışan üzerinde İSGB birimi kurma zorunluluğu vardır. Tehlikeli sınıfta 749 çalışana kadar OSGB hizmeti alınabilmekte ve üzeri için yine İSGB kurma durumu söz konusudur. OSGB’de çalışan iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personellerinin kişi başı aylık çalışma süreleri tehlike sınıflarına göre değiştiğinden, çok tehlikeli sınıfta da 500 çalışana kadar OSGB tercih edilebilmekte. Fakat çok tehlikeli sınıfta 500 ve üzerinde çalışana sahip olan iş yerlerinin yine İSGB birimini kurması gerekmektedir. İSGB’de istihdam edilecek olan personel sayısı ise İSGB çalışan limiti katlarına göre hesaplanmaktadır.

Risk Analizi Nedir? Risk Analizi Nasıl Yapılır?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

OSGB Kartal

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar