Tuzla İş Güvenliği

OSGB Tuzla

 

OSGB Tuzla

Günümüzde organize sanayi bölgeleri İstanbul ticaretinin vazgeçilmez bir bütünü haline geldi. Tuzla bu anlamda en çok OSGB hizmetine ihtiyaç duyulan çevre bölgeler arasında yer alıyor. Kale OSGB olarak her ilçeye OSGB desteği veriyoruz. Tuzla OSGB hizmetlerimizin kapsamında olan noktalardan biri. Tüm hizmetlerimiz Çalışma Bakanlığı’nca açıklanan mevzuat ve hareket ilkeleri dahilinde yerine getirilmektedir. İşletmelerin iş güvenliği eksiksiz şekilde tamamlanır.

Bilinmesi Gerekenler

Tuzla’daki işletmeler bakanlık tarafından açıklanan iş güvenliği ve sağlığı maddelerini uygun şekilde yerine getirmekle sorumlular. Bu bir zorunluluktur ve tüm adımların eksiksiz olduğunu kontrol etmek ve yönetmek işverenler için zorlu bir süreç haline gelebilir. Kale OSGB bu anlamda tüm Tuzla iş yerlerine 7/24 OSGB hizmetleri sağlıyor. Risk analizi, çevre değerlendirmesi, acil durum planı ya da güvenlik bilincinin artırılması sunduğumuz başlıca Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi servisleri arasındadır.

tuzla osgb
Tuzla’da en iyi OSGB ile çalışmak

Tuzla OSGB Hizmetleri

Kale OSGB olarak Tuzla iş yerlerine birbirinden zengin OSGB hizmetleri veriyoruz. Bu anlamda güvenlik ve sağlık açısından kritik önem taşıyan birkaç konu başlığını sizler için listeleyelim:

  • Acil durum hazırlığı yapmak ve  bu konularda eğitimler vermek.
  • İş yeri süreçleri ve prosedürleri ile çalışanları tehlikeli çalışma koşullarından korumak (işverenler dahil).
  • Hazırlanan çalışma prosedürlerinin nasıl uygulandığını dikkatlice denetlemek.
  • Risk analizi ve risk değerlendirmesi ile söz konusu Tuzla iş yerinin tehlike düzeyini belirlemek (az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli)
  • İlgili Tuzla iş yerine iş yeri hekimi ve iş yeri güvenlik uzmanı istihdam etmek.
  • İş yerinin yasalarca belirlenen güvenlik ve sağlık standartlarını yerine getirdiğinden emin olmak.
Güngören İş Güvenliği

Çalışanların İSG Eğitimlerinin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik

İşverenler çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ile ilgili eğitimlerin hazırlanması ve eğitimlerin verilmesini sağlamakla mükelleftir. Ayrıca eğitimler için uygun yer, araç ve gereçlerin temin edilmesi, çalışanların mesai saatleri kapsamında bu eğitimlere katılması, program sonunda da katılım sağlayanlara katılım belgesi verilmesi de sorumluluklar çerçevesindedir. Çalışanların İSG Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik’in 16. Maddesinin birinci fırkasındaki hususlar ile ilgili bilgi verilmeli ve bu konular hakkında çalışanlara eğitim verilmesi sağlanmalıdır. İşverenlerin tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, sağlık ve güvenlik riskleri konusunda eğitim vermediği personeli yasa gereği işe başlatamamaktadır. Başka işyerinden gelen ve henüz İSG eğitimi almamış personel de bu kapsamda değerlendirilmektedir.

Çalışan Refahını Artırmak

Çalışanların güvenli, risk düzeyi düşük ve ergonomi seviyesi yüksek çalışma ortamlarında iş yapmaları işletmenizin sürekliliğini ve verimliliğini artıran bir faktörüdür. Aynı zamanda işletme kazancının yükselmesine yardımcı olur. Çalışanları risk altına sokan çevresel ve fiziksel faktörlerinyukarıda örnekleri verilen ilgili OSGB çalışmaları ile ortadan kaldırılması Tuzla işletmenizin uzun vadede yüksek işçi tazminatları ve iş yeri cezalarından kaçınmasına yardımcı oluyor.

Bu anlamda işçilerin genel çalışma koşullarından, ekipman, malzemeler ve havalandırma gibi en ince detaylara kadar birçok faktör ele alınmaktadır. Kale OSGB olarak iş yaptığımız tüm Tuzla iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oturmasını sağlıyor; bunun için gerekliyse yönetici ve personelleri özel eğitimlerden geçiriyoruz.

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar