Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

İş sağlığı ve güvenliği yasası 6331 sayılı kanun ile her türlü iş yerinin sağlık personeli, iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bünyesi ile hizmet almak için ortak sağlık ve güvenlik birimi ortaklığıyla çalışması gerektiğini açıklar. Bu amaçla Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi hizmeti verilen birçok firma bulunmaktadır. Sultangazi’deki çalışma noktaları bu nedenle 50 kişiden fazla personeli olan iş yerlerinin kendi bünyesinde İş Sağlığı ve Güvenliğini kurmaları gerekmektedir. 50 personelin altında çalışma arkadaşı olan iş yerlerinde yalnızca OSGB hizmetlerinden yararlanılabilir.

Risk Analizi Nedir? Risk Analizi Nasıl Yapılır?

Neden Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimiyle Çalışılmalı?

  • Tek çalışanlı Sultangazi iş yeriniz olsa bile kesinlikle Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi hizmetinin alınması gerekmektedir.
  • İşletme içerisinde 5 çalışan personel olması durumunda ise OSGB’ nin işletmenize yönlendirdiği güvenlik uzmanı ve hekimle ayda ortalama bir saat görev alabileceğini söyleyebiliriz.
  • Şayet Sultangazi işletmeniz çok tehlikeli sınıfta ise çalışma süresi 4 saat, sadece tehlikeli sınıfta ise 2 saat olacağını söyleyebiliriz.
  • Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi ile çalışarak Sultangazi işletmenizin tüm güvenlik ve sağlık yasalarına tamamen uygun olduğundan emin olup, cezai işlemlerden muaf olacağınıza emin olursunuz.

Fabrikalar İçin OSGB

Sultangazi İstanbul Avrupa yakası bölgesinde iş sağlığı ve güvenliği olarak üzerinde durulması gereken merkezlerden biri. Özellikle sanayileşme olarak gelişen Sultangazi bölgesi OSGB hizmetlerinin sorunsuz bir şekilde uygulanabilmesi adına önem teşkil etmektedir. Artan sanayi imkanları ile birlikte daha geniş çerçevede iş sağlığı ve güvenliği önemleri alınmalı ve çalışanlar da yeni iş kollarına göre ve iş yerlerinin tehlike sınıflarına göre iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinden geçirilmelidir. İş sağlığı ve güvenliği hem işçiyi, hem de işvereni koruyan bir kurallar bütünüdür. İş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile iş yeri hekimi, işverenle birlikte çalışarak iş yerindeki çalışma şartlarını günden güne artırmak sorumluluğuna sahiptir. İş yeri içerisinde bulunan ekipman ve makinelerin kontrolleri, periyodik bakımlarının sağlanmaları, makineleri kullanan operatörlerin tehlikelere ve diğer iş güvenliği kurallarına göre eğitilmeleri, çalışma bölgesine uyarı tabelaları yerleştirilmesi gibi birçok iş güvenliği çalışması hem çalışanlar, hem de işveren için önem arz etmektedir. Sultangazi’de fabrikalarda bulunan makineler nedeniyle daha kapsamlı OSGB çalışmaları gerekebilir; ayrıca çalışanların yangın durumlarına karşı da eğitimli olması gerekir.

Neden OSGB Kullanmalıyım?

Sağlığınızı ve Refahınızı Güvenli Ellere Teslim Edin

Tüm Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri işveren ile anlaşırken personellerinin güvenliğini, refahını ve sağlığını koruma altına almış olurlar. Bu sebeple Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Biriminin tek odak noktası çalışanlar değil aynı zamanda işverendir. OSGB hizmetinden serbest meslek erbaplarının dahi alması öneriler arasındadır. Sultangazi firmaları iş yerlerinin tüm iş güvenliğini ve sağlık denetimlerini OSGB birimlerine devrettiğinde işletmenin en önemli sorunlarından kurtulduğu gibi aynı zamanda büyük bir yükten de kurtulmuş olurlar. Çünkü iş güvenliği ve iş sağlığı kapsamları bilimsel ve yasal işlemlerle ilerleyen, denetlenen ve yürütülen bir sektördür. İş sağlığı ve güvenliği konularında işveren ve iş yeri çalışanlarının katılımı beklenir. Özetle İSG işbirlikçi yöntemin hayati olduğu bir iş koludur. Risk faktörleri göz önünde bulundurularak, yaralanan veya hastalanan personellere işçi tazminatı verilebilir.

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar