HEMEN TEKLİF ALIN

  "KALE"DE GÜVENDESİNİZ!

  Ataşehir OSGB

  Ataşehir, İstanbul Anadolu yakası önemli su kaynaklarından biri olan Kayış Dağı batı eteklerinde yer alan ve 2008 yılı itibariyle Kadıköy, Üsküdar ve Ümraniye semtlerinden toprak alarak ilçe statüsüne geçmiş olan bir bölgedir. Bölgenin özellikle 1988’de açılan Fatih Sultan Mehmet köprüsü ile birlikte popülerliği artmış ve geniş arazilere ihtiyaç duyan birçok fabrika başta olmak üzere gözde bir merkez haline gelmiştir. Günümüzde ise deprem ve çeşitli nedenlerden ötürü daha yeni bir konuta geçmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir bölgedir. Ataşehir Avrupa’nın birçok yüksek binasına ev sahipliği yapmaktadır; ayrıca bölgede çok sayıda alışveriş merkezi yer almaktadır. Bölgedeki bir diğer önemli sektör ise hiç şüphesiz inşaat ve toplu konut yapılaşmalarıdır.

  Kale OSGB, İstanbul Anadolu yakası Ataşehir bölgesi içerisinde bulunan iş yerlerinin iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarında tercih edebileceğiniz profesyonel bir kuruluştur. Ataşehir en iyi OSGB firması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  atasehir osgb

  Kale OSGB Ayrıcalıkları

  Kale OSGB, sektöründeki yeniliklere kendisini hızla adapte eden yapısıyla çağı yakalayan bir vizyon ve şeffaflık anlayışı ile günümüzün en iyi iş sağlığı ve güvenliği hizmetini sunmaktadır.

  Bakanlık tarafından onaylı iş sağlığı ve güvenliği yazılımımız ile birlikte evraklarınız her zaman kolay bir şekilde arşivlenebiliyor ve gerektiğinde hızlıca erişim sağlanabiliyor.

  Çağrı merkezimiz danışmak istediğiniz tüm konularda haftanın 7 günü ve 24 saat boyunca iş sağlığı güvenliği uzmanlarımız ve iş yeri hekimlerimiz ile hizmet vermektedir.

  Kale OSGB, uygulanan tüm iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının eksiksiz şekilde yerine getirildiğini ISO 45001 standardına göre sertifikalandırmaktadır.

  Ataşehir İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

  Kale OSGB olarak deneyimli ve kendisini iş sağlığı ve güvenliği sektörünün yenilikleriyle sürekli geliştiren kadromuzla iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri sağlıyoruz. Farklı sektörlerde kazandığımız deneyimler deneyimlerle siz de Kale OSGB hizmet ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

  YANGIN EĞİTİMİ VE TATBİKATI

  6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre her bir iş yerinde yangında güvenliği sağlayacak bir ekibin kurulması gerekmektedir. Kale OSGB olarak yangınla mücadele ekibinin senede en az bir kez olma üzere düzenli yangın tatbikatını organize ediyoruz.

  ACİL DURUM EYLEM PLANI

  Acil durum eylem planları, çalışanların acil durumlarda nasıl davranması gerektiğini ifade eden yönlendirmeleri içerir. Kale OSGB, faaliyet alanı, tesis yapısı, risk analizleri ve maddi hasar / can kaybı azaltma gibi durumları göz önünde tutarak tamamen size özel çalışmalar gerçekleştirir.

  İŞ YERİ HEKİMLİĞİ

  Kale OSGB, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde uzman iş yeri hekimleri ile birçok farklı faaliyet gerçekleştirir. Adayların iş değerlendirmesi uygunluğu, sağlık taraması, mesleki ve yasal tıbbi muayeneler ve işe dönmek için uygunluk kontrolleri gibi tüm çalışmalar titizlikle uygulanmaktadır.

  MOBİL SAĞLIK TARAMASI

  Firmamız çalışanların iş yapabilme kabiliyetlerini etkileyebilecek sağlık sorunlarının tespiti için düzenli olarak mobil sağlık taraması gerçekleştirmektedir. Mobil sağlık taraması ile personeller sağlık bilinci kazanmakta ve olası mesleki hastalıkların önüne geçebilmektedir.

  İLK YARDIM EĞİTİMLERİ

  Kale OSGB ilk yardım eğitimi programı bakanlıkça açıklanan ilk yardım ilkeleri ile tam uyumluluğa sahiptir. Çalışanlarınızın bireysel veya grup olarak ilk yardım eğitimi almasını sağlayarak, iş ortamı ve iş ortamı dışında ihtiyaç duyabilecekleri ilk yardım becerilerini kazandırıyoruz.

  PATLAMADAN KORUNMA

  Patlamadan korunma dokümanı iş yerinde çalışanların olası bir patlama sırasında yapması gerekenleri ve patlama riskini en aza indirmek için alınması gereken önlemleri gösterir. Patlamadan korunma dokümanı Kale OSGB tarafından işyerinize özel olarak hazırlanmaktadır.

  RİSK ANALİZLERİ

  Risk analizleri faaliyet alanına göre işin tehlikelerinin tespiti anlamına gelir ve iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının temelini oluşturur. Kale OSGB, uzman kadrosuyla sistematik ve sürekli olarak risk analizleri gerçekleştirerek çalışma ortamının sürekli olarak güvenli kalmasını sağlar.

  DİĞER SAĞLIK PERSONELİ

  Kale OSGB, çok tehlikeli sınıftaki iş yerleri için Diğer Sağlık Personeli görevlendirmesi de yapabilmektedir. Hemşire görev süreleri 10-49 çalışana sahip iş yerlerinde çalışan başına en az 10 dakika, 50-249 arası çalışanda en az 15 dakika ve 250 üzeri çalışanda da en az 20 dakika olmaktadır.

  İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI

  İş güvenliği uzmanlarımız, çalışanların sağlık ve güvenliğini düzenleyen yasa ve yönetmeliklerin uygunluğunu sürekli olarak denetlemekte ve çeşitli ek önlemler alabilmektedir. Gerçek bir iş sağlığı ve güvenliği çalışması ancak yeniliklerin hızlı şekilde hayata geçirilmesi ile mümkün olabilmektedir.

  ATAŞEHİR OSGB TEKLİFİ

  Kale OSGB olarak işyerinizin ihtiyaçları doğrultusunda kadromuzdaki A sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, B sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ve C sınıfı iş sağlığı güvenliği uzmanı ile çalışma ortamınızın belirlenen şartlara getirilmesini en hızlı ve en uygun fiyatlarla sağlıyoruz. İşyeri tehlike sınıfına göre iş sağlığı ve güvenliği alanında deneyimli işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli koordinasyonu ile çağımızın en profesyonel OSGB hizmetini siz de hemen almaya başlayabilirsiniz. 

  İş Güvenliği Kanunu Nedir? Hangi Kanunlar Mevcuttur?

   Ataşehir OSGB Firması

   Ataşehir, İstanbul’un üç köprüsüne olan yakınlığı, E-5, TEM ve Kuzey Marmara Otoyolu’na bağlantılarıyla önemli ulaşım avantajlarına sahiptir. İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Ataşehir’de özellikle yüksek bina yapılaşması dikkat çekmektedir ve ülkemizin önde gelen birçok inşaat firmasının bölgede büyük yatırımları bulunmaktadır. Günümüzde fabrikalaşmadan daha fazla şekilde AVM ve toplu yaşam konseptlerine yönelik birçok projeye Ataşehir’de rastlanabilmektedir. Sağlık tesisleri, üniversiteler, kapalı spor salonları, ambarlar, depolama alanları ve TIR parkları dikkat çeken diğer sektörler arasında yer almaktadır. Günümüzde birçok önemli firmanın merkezi yönetim ofisi de Ataşehir’deki modern yapılaşmayı tercih etmiş durumdadır. Ataşehir ayrıca İstanbul Anadolu yakası havalimanı olan Sabiha Gökçen’e olan ulaşım kolaylığı ile de öne çıkan bir ilçedir.

   Ataşehir AVM / İnşaat İçin OSGB Firması

   Ataşehir’in neredeyse kurulduğu günden bu yana en önemli sektörlerinden birisi inşaattır ve inşaat için OSGB firması seçimi oldukça hassas bir konudur. İstatistiksel yönden Türkiye’de (araştırmalar tüm dünyada en çok işçi ölümlü kazaların inşaat sektöründe olduğunu gösteriyor) işçi ölümlü iş kazalarının büyük bir bölümü inşaat sektöründe yaşanmaktadır ve bu nedenle inşaat alanında deneyimli OSGB firması ile iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının yapılması son derece önemlidir. İnşaatlarda iş sağlığı ve güvenliği işçinin işe alım sürecinden başlamalıdır. İşçilerin ruhsal ve bedensel sağlıklarının inşaat gibi ağır bir sektörde çalışmasına elverişli olup olmadığına bakılarak işe alım gerçekleştirilmelidir. Kale OSGB gibi Ataşehir’de en iyi OSGB hizmeti sağlamaya odaklanmış olan firmalar işe alım sürecini iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi, varsa diğer sağlık personeli ile birlikte yürütmektedir. Ataşehir özellikle inşaatta yüksekte çalışma konusunda deneyimli bir OSGB şirketi ile çalışmayı gerektirmektedir. Ataşehir OSGB firması tavsiye olan Kale OSGB ile çalışma verimliliği yüksek ve güvenli bir inşaat ortamı oluşturabilir, hem şirketinizi, hem de çalışanlarınızı güvence altına alabilirsiniz.

   Kale OSGB’nin deneyimli olduğu alanlardan birisi de AVM’lerde iş sağlığı ve güvenliğidir. Günümüzde özellikle AVM’lerde de istenmeyen kazalar yaşanabilmektedir ve AVM’lerde inşaat zamanından başlayarak faaliyetini sürdürdüğü süre boyunca aralıksız şekilde iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları yapılması gerekmektedir. Ataşehir AVM’ler açısından da önemli bir bölge olduğundan alışveriş merkezleri için OSGB hizmeti konusunda Kale OSGB’nin 2005 yılından bu yana sunduğu hizmetlere güvenebilirsiniz. AVM’ler aynı anda binlerce kişinin yer aldığı, iş sağlığı ve güvenliği konusunda profesyonelce hareket edilmesi gereken kontrolü oldukça fazla uzmanlık gerektiren yapılar arasındadır. Yangın, deprem, sel, kar yağışı, fırtına, heyelan, toplu gıda zehirlenmesi, enerji kesintisi, sabotaj, trafik kazası, patlayıcı madde kazaları gibi birçok senaryonun gerçekleşebileceği ortamlardan biri olan AVM’ler için Kale OSGB’nin Ataşehir’de en iyi OSGB hizmeti anlayışını sizlere tavsiye ederiz. Karma yaşam konsepti için iş sağlığı ve güvenliği de ayrı uzmanlık gerektiren bir alandır. Kale OSGB farklı sektörlerden edindiği bilgi birikimini tüm yeni sektörlere en iyi şekilde adapte ederek günümüzün en garantili iş sağlığı ve güvenliği OSGB hizmetini almanızı sağlar.

   Ataşehir’de İş Sağlığı ve Güvenliği

   Nüfusu İstanbul’un diğer ilçeleri ile kıyaslandığında orta düzeyde yükselen Ataşehir’de neredeyse her gün farklı sektörlerden irili ufaklı işletmeler açılmaktadır. Aşık Veysel, Atatürk, Barbaros, Esatpaşa, Ferhatpaşa, Fetih, İçerenköy, İnönü, Kayışdağı, Küçükbakkalköy, Mevlana, Mimar Sinan, Mustafa Kemal, Örnek, Yeni Çamlıca, Yeni Sahra ve Yenişehir olmak üzere 17 mahalleye sahip olan Ataşehir’de tüm iş kollarında uzman OSGB hizmeti sunmaktayız. Kale OSGB kadrosundaki A sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, B sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ve C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanına ek olarak iş yeri hekimi ve diğer sağlık personelleri ile 2005 yılından beri en iyi OSGB firması olmaya odaklanmış durumdadır.

   Sektör Liderlerinin Tercihi

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan Kale OSGB, inşaattan akaryakıta, turizmden cam sanayisine, belediyecilikten otomotive ve hatta kimya ile sağlığa kadar oldukça geniş bir alanda Türkiye’nin önde gelen birçok firmasına OSGB hizmeti sunmaktadır. Firmamız İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 2013 yılından günümüze kadar onlarca firmaya hizmet sağlamaya devam etmektedir.

   16 Yıllık Deneyim

   Farklı sektörlerdeki deneyimleriyle iş sağlığı ve güvenliği alanında günümüzün en yüksek hizmet kalitesini sağlayan Kale OSGB, Çevre ve İş Hijyeni Ölçüm ve Analiz Labaratuvarı’nı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile entegre şekilde sunan sektöründeki ilk firma olma başarını göstermiştir. Uzman kadrosu ile 16 yıllık bir geçmişe sahip olan Kale OSGB, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uyan bir kuruluştur.

   İş Sağlığı ve Güvenliği

   Kale OSGB olarak az tehlikeli, tehlikeli veya çok tehlikeli sınıftaki işyerlerinizi İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda belirtilen şartlara uygun hale getirerek hem sizi, hem de çalışanlarınızı iş dünyasında karşılaşılabilecek olumsuzluklara karşı güvence altına alıyoruz. İş Sağlığı ve Güvenliği sektöründeki yenilikleri takip ederek işbirliği içerisinde olduğumuz işyerlerinde hızlı bir şekilde uygulamaya geçirmek temel iş prensibimizi oluşturuyor.

   Referanslar

   images
   images
   images
   images
   images

   HEMEN TEKLİF ALIN

    OSGB'nin Avantajları Nelerdir?

    Sık Sorulan Sorular

    Sektörünün lider firmaları neden Kale OSGB'yi seçiyor?

    Kale OSGB iş kazaları ve meslek hastalıklarından kaçınmak için etkin korunma yöntemlerini profesyonel bir ekiple hazırlar. “Kalitenin yolu önlem almaktan geçer” düşüncesiyle hizmet veren ekibimiz, OSGB hizmetinde işverenin ve çalışanların penceresinden bakarak her iki taraf için de en iyi çalışma ortamının oluşmasına odaklı hareket eder. Bugün Türkiye’de sektöründe lider birçok firmanın, uzun yıllar boyunca Kale OSGB’den iş sağlığı ve güvenliği hizmeti almasındaki temel neden de işte tam olarak budur.

    En uygun OSGB fiyatı aylık ne kadar?

    “En uygun OSGB fiyatı aylık ne kadar?” merak edilen ve bize de çok sorulan bir sorudur. Kale OSGB işyerlerinin ihtiyaçları doğrultusunda en kusursuz ve en uygun fiyatlı çözümleri sunmaktadır; buna bağlı olarak işyeri büyüklüğü, çalışan sayısı ve faaliyet alanları fiyat belirlemesi üzerinde etkili olmaktadır. Size yönelik en uygun fiyatlı OSGB teklifi sunabilmemiz için İletişim sayfamızdan bizimle bağlantı kurabilirsiniz.

    İş sağlığı güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi çalıştırmak zorunlu mu?

    İş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının amacı, iş kazası yaşanma ihtimalini en aza indirmeye ve çalışma ortamındaki koşulları iyileştirmeye dayalıdır. Bu bağlamda hazırlanan 6331 no’lu İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışan sayısı tek bir kişi olsa bile, tüm işyerlerinin iş sağlığı ve güvenliği hizmeti alması zorunlu kılınmıştır. Pandemi sebebiyle 50’den az çalışanı bulunan az tehlikeli işletmelerin iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile işyeri hekimi bulundurma zorunlulukları 31/12/2023 tarihine kadar ertelenmiştir. Ancak yine de Kale OSGB olarak iş sağlığı ve güvenliğine dair önlemlerin alınmasını ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi konusunun geciktirilmemesini tavsiye ederiz.

    İş sağlığı ve güvenliği para cezaları ne kadar?

    İş sağlığı ve güvenliği para cezaları her yıl güncellenmektedir. 2022 yılı iş sağlığı ve güvenliği idari para cezaları listesini T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı – İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün paylaşmış olduğu bu bağlantı üzerinden indirebilirsiniz. Ceza miktarları işyerlerinin çalışan sayısı, tehlike sınıfı ve kanun maddesinde sözü edilen fiile göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; Madde 6/1-a kapsamında iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile işyeri hekimi görevlendirmeme cezaları ayrı ayrı olarak aylık 17.439 TL ve 52.317 TL arasında değişmektedir.

    En iyi OSGB firması hangisi?

    Kale OSGB, sektöründe 16 yıllık bir geçmişe sahiptir ve bilgi birikimiyle bugün farklı sektörlerde Türkiye’nin birçok büyük çapta firmasına OSGB hizmeti sunmaktadır. Kale OSGB’nin en iyi OSGB firması olarak tercih edilmesindeki en önemli nedenleri hiç şüphesiz farklı sektörlerden edindiği bilgi birikimlerini hizmet verdiği her bir sektörde uygulamaya koyabilmesi ve sektör trendlerini çok yakından takip etmesidir.