HEMEN TEKLİF ALIN

  "KALE"DE GÜVENDESİNİZ!

  Başakşehir OSGB

  Başakşehir sanayileşme açısından İstanbul’da OSGB hizmeti ihtiyacı en yüksek olan ilçeler arasında yer almaktadır. Özellikle tarihi yarımada olarak ifade edilen ve Avrupa yakası üzerindeki Fatih, Eminönü, Kağıthane ve Haliç gibi birçok önemli bölgede yer alan firmaların taşınmasıyla Başakşehir iş sağlığı ve güvenliği açısından oldukça önemli bir statüye yerleşmiştir. Günümüzde Başakşehir bölgesinde çalışan sayısı olarak milyona yakın kişiden kolaylıkla bahsedilebilmektedir ve bu sayının da büyük bölümünün organize sanayi bölgeleri içerisinde yer alması iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları açısından daha da dikkat gerektirmektedir. 

  2005 yılından bu yana birçok farklı sektörde OSGB firması tavsiyesi olan Kale OSGB, Başakşehir sınırları içerisinde yer alan az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli birçok firmaya profesyonel OSGB hizmeti sağlamaktadır.

  başakşehir osgb

  Kale OSGB Ayrıcalıkları

  Kale OSGB, sektöründeki yeniliklere kendisini hızla adapte eden yapısıyla çağı yakalayan bir vizyon ve şeffaflık anlayışı ile günümüzün en iyi iş sağlığı ve güvenliği hizmetini sunmaktadır.

  Bakanlık tarafından onaylı iş sağlığı ve güvenliği yazılımımız ile birlikte evraklarınız her zaman kolay bir şekilde arşivlenebiliyor ve gerektiğinde hızlıca erişim sağlanabiliyor.

  Çağrı merkezimiz danışmak istediğiniz tüm konularda haftanın 7 günü ve 24 saat boyunca iş sağlığı güvenliği uzmanlarımız ve iş yeri hekimlerimiz ile hizmet vermektedir.

  Kale OSGB, uygulanan tüm iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının eksiksiz şekilde yerine getirildiğini ISO 45001 standardına göre sertifikalandırmaktadır.

  Başakşehir İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

  Kale OSGB olarak deneyimli ve kendisini iş sağlığı ve güvenliği sektörünün yenilikleriyle sürekli geliştiren kadromuzla iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri sağlıyoruz. Farklı sektörlerde kazandığımız deneyimler deneyimlerle siz de Kale OSGB hizmet ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

  YANGIN EĞİTİMİ VE TATBİKATI

  6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre her bir iş yerinde yangında güvenliği sağlayacak bir ekibin kurulması gerekmektedir. Kale OSGB olarak yangınla mücadele ekibinin senede en az bir kez olma üzere düzenli yangın tatbikatını organize ediyoruz.

  ACİL DURUM EYLEM PLANI

  Acil durum eylem planları, çalışanların acil durumlarda nasıl davranması gerektiğini ifade eden yönlendirmeleri içerir. Kale OSGB, faaliyet alanı, tesis yapısı, risk analizleri ve maddi hasar / can kaybı azaltma gibi durumları göz önünde tutarak tamamen size özel çalışmalar gerçekleştirir.

  İŞ YERİ HEKİMLİĞİ

  Kale OSGB, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde uzman iş yeri hekimleri ile birçok farklı faaliyet gerçekleştirir. Adayların iş değerlendirmesi uygunluğu, sağlık taraması, mesleki ve yasal tıbbi muayeneler ve işe dönmek için uygunluk kontrolleri gibi tüm çalışmalar titizlikle uygulanmaktadır.

  MOBİL SAĞLIK TARAMASI

  Firmamız çalışanların iş yapabilme kabiliyetlerini etkileyebilecek sağlık sorunlarının tespiti için düzenli olarak mobil sağlık taraması gerçekleştirmektedir. Mobil sağlık taraması ile personeller sağlık bilinci kazanmakta ve olası mesleki hastalıkların önüne geçebilmektedir.

  İLK YARDIM EĞİTİMLERİ

  Kale OSGB ilk yardım eğitimi programı bakanlıkça açıklanan ilk yardım ilkeleri ile tam uyumluluğa sahiptir. Çalışanlarınızın bireysel veya grup olarak ilk yardım eğitimi almasını sağlayarak, iş ortamı ve iş ortamı dışında ihtiyaç duyabilecekleri ilk yardım becerilerini kazandırıyoruz.

  PATLAMADAN KORUNMA

  Patlamadan korunma dokümanı iş yerinde çalışanların olası bir patlama sırasında yapması gerekenleri ve patlama riskini en aza indirmek için alınması gereken önlemleri gösterir. Patlamadan korunma dokümanı Kale OSGB tarafından işyerinize özel olarak hazırlanmaktadır.

  RİSK ANALİZLERİ

  Risk analizleri faaliyet alanına göre işin tehlikelerinin tespiti anlamına gelir ve iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının temelini oluşturur. Kale OSGB, uzman kadrosuyla sistematik ve sürekli olarak risk analizleri gerçekleştirerek çalışma ortamının sürekli olarak güvenli kalmasını sağlar.

  DİĞER SAĞLIK PERSONELİ

  Kale OSGB, çok tehlikeli sınıftaki iş yerleri için Diğer Sağlık Personeli görevlendirmesi de yapabilmektedir. Hemşire görev süreleri 10-49 çalışana sahip iş yerlerinde çalışan başına en az 10 dakika, 50-249 arası çalışanda en az 15 dakika ve 250 üzeri çalışanda da en az 20 dakika olmaktadır.

  İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI

  İş güvenliği uzmanlarımız, çalışanların sağlık ve güvenliğini düzenleyen yasa ve yönetmeliklerin uygunluğunu sürekli olarak denetlemekte ve çeşitli ek önlemler alabilmektedir. Gerçek bir iş sağlığı ve güvenliği çalışması ancak yeniliklerin hızlı şekilde hayata geçirilmesi ile mümkün olabilmektedir.

  BAŞAKŞEHİR OSGB TEKLİFİ

  Kale OSGB olarak işyerinizin ihtiyaçları doğrultusunda kadromuzdaki A sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, B sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ve C sınıfı iş sağlığı güvenliği uzmanı ile çalışma ortamınızın belirlenen şartlara getirilmesini en hızlı ve en uygun fiyatlarla sağlıyoruz. İşyeri tehlike sınıfına göre iş sağlığı ve güvenliği alanında deneyimli işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli koordinasyonu ile çağımızın en profesyonel OSGB hizmetini siz de hemen almaya başlayabilirsiniz. 

  İş Güvenliği Kanunu Nedir? Hangi Kanunlar Mevcuttur?

   Başakşehir OSGB Firması

   Nüfus yoğunluğuna bağlı olarak Türkiye’de en fazla iş kazası İstanbul’da yaşanmakta ve çok yüksek kapasiteli ve çeşitli üretim tesisleri bulundurması nedeniyle Başakşehir ilçesi bu bakımdan önemli bir yüzdelik dilime sahip olmaktadır. Buradan yola çıkarak özellikle İstanbul Avrupa yakası OSGB hizmeti Başakşehir bölgesi için büyük bir önem arz etmektedir denebilir. Özellikle Başakşehir bölgesinde hizmet veren OSGB firmaları konusunda araştırma yapanların Kale OSGB gibi profesyonel bir tercih etmeleri bu noktada oldukça önemlidir.

   Başakşehir’de firmalar ayakkabı, oto tamiri, makine-yedek parça, konfeksiyon, tekstil, madeni eşya, kereste, demirciler, pik döküm, metal kaplama, hırdavat ve kimyevi madde başta olmak üzere birçok alanda imalat gerçekleştirmektedir. Ayrıca Başakşehir’in İstanbul’da önemli ve yeni bir yerleşim bölgesi olması, havalimanına yakınlık gibi lojistik avantajları aynı zamanda inşaat, sağlık, enerji, akaryakıt ve ulaşım gibi sektörlerde de iş sağlığı ve güvenliği ihtiyacı meydana getirmiştir.

   Kale OSGB olarak 2005 yılından bu yana az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıftaki birçok işyerine uzman kadromuzdaki A sınıfı, B sınıfı ve C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarımızla profesyonel bir hizmet sunmaktayız. Özellikle iş sağlığı ve güvenliği alanında deneyimli olan iş yeri hekimi ve diğer sağlık personellerimiz ile farklı sektörlerden de edindiğimiz bilgi birikimlerini günümüzdeki birçok yeni iş kolunda kusursuz şekilde uygulayarak tam anlamıyla “profesyonel” bir iş sağlığı ve güvenliği hizmeti almanızı sağlıyoruz. Kale OSGB bugün sektörünün lideri konumunda olan, uluslararası birçok firmanın Türkiye yapılanmalarına ve Türkiye’nin ileri gelen birçok yerli firmasına iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunmaktadır.

   Başakşehir OSGB Firmaları

   Ağır sanayi ve üretim odaklı iş yerlerinin sayısının yüksek olması, Başakşehir’de özellikle deneyimli ve alanında uzman Kale OSGB gibi firmalardan hizmet alınmasını adeta zorunlu hale getirmiştir. Özellikle zamana bağlı gelişebilecek mesleki hastalıkların işverenler üzerindeki yükümlülüklerinin azaltılması ve yine olası sakatlanma, yaralanma ve ölümlü iş kazası risklerinin tamamen ortadan kaldırılması için iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının titizlikle yerine getirilmesi gerekmektedir. Kale OSGB kendi bünyesindeki ölçüm ve analiz laboratuvarı ile sizin için en doğru ve en etkili çözümleri profesyonel şekilde üretmektedir. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz, deneyimli ekibimiz ve hizmet anlayışımız Kale OSGB’yi İstanbul Avrupa yakası için en iyi OSGB firması haline getirmiştir.

   Kale OSGB iş sağlığı ve güvenliği alanında faaliyet gösteren birçok firmadan farklı olarak yeni nesil teknolojilere adapte olmuş vizyoner bir bakış açısına sahiptir. Verilerinizi güvenli bir şekilde sağlayan özel geliştirilmiş iş sağlığı ve güvenliği yazılımımız, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile sağlık personellerimizden oluşan 7 / 24 çağrı merkezimiz, referanslarımız ve gelecek odaklı karar mekanizmamız günümüzün en profesyonel iş sağlığı ve güvenliği hizmetini almanızı sağlamaktadır. Kale OSGB’yi bu noktada benzer birçok firmadan ayıran nokta uzun yıllardır aynı ekiple çalışması ve çok farklı sektörlerde hizmet vererek geniş bir bilgi birikimine sahip olmasıdır.

   OSGB Firması Tavsiyesi

   Kale OSGB’nin çalışma sistemi tüm saha personellerinin anlık olarak denetlenmesi ve çalışmaların günlük olarak raporlanmasına dayalıdır. Değişen iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin hızlı bir şekilde kurumlara entegre edilmesi, yeni yapılanmaların İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde gerçekleştirilmesi ve yapılacak tüm çalışmaların ISO:45001 sertifikalı olarak eksiksiz uygulanması Kale OSGB’nin iş sağlığı ve güvenliği alanında uzman marka olduğunu kolaylıkla gözler önüne sermektedir. Uzun yıllar işbirliği içerisinde bulunduğumuz birçok firma yeni oluşumlarında veya iş ortaklarına en iyi OSGB firması tavsiyesi sorulduğunda Kale OSGB’yi önermektedir.

   Sektör Liderlerinin Tercihi

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan Kale OSGB, inşaattan akaryakıta, turizmden cam sanayisine, belediyecilikten otomotive ve hatta kimya ile sağlığa kadar oldukça geniş bir alanda Türkiye’nin önde gelen birçok firmasına OSGB hizmeti sunmaktadır. Firmamız İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 2013 yılından günümüze kadar onlarca firmaya hizmet sağlamaya devam etmektedir.

   16 Yıllık Deneyim

   Farklı sektörlerdeki deneyimleriyle iş sağlığı ve güvenliği alanında günümüzün en yüksek hizmet kalitesini sağlayan Kale OSGB, Çevre ve İş Hijyeni Ölçüm ve Analiz Labaratuvarı’nı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile entegre şekilde sunan sektöründeki ilk firma olma başarını göstermiştir. Uzman kadrosu ile 16 yıllık bir geçmişe sahip olan Kale OSGB, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uyan bir kuruluştur.

   İş Sağlığı ve Güvenliği

   Kale OSGB olarak az tehlikeli, tehlikeli veya çok tehlikeli sınıftaki işyerlerinizi İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda belirtilen şartlara uygun hale getirerek hem sizi, hem de çalışanlarınızı iş dünyasında karşılaşılabilecek olumsuzluklara karşı güvence altına alıyoruz. İş Sağlığı ve Güvenliği sektöründeki yenilikleri takip ederek işbirliği içerisinde olduğumuz işyerlerinde hızlı bir şekilde uygulamaya geçirmek temel iş prensibimizi oluşturuyor.

   Referanslar

   images
   images
   images
   images
   images

   HEMEN TEKLİF ALIN

    OSGB'nin Avantajları Nelerdir?

    Sık Sorulan Sorular

    Sektörünün lider firmaları neden Kale OSGB'yi seçiyor?

    Kale OSGB iş kazaları ve meslek hastalıklarından kaçınmak için etkin korunma yöntemlerini profesyonel bir ekiple hazırlar. “Kalitenin yolu önlem almaktan geçer” düşüncesiyle hizmet veren ekibimiz, OSGB hizmetinde işverenin ve çalışanların penceresinden bakarak her iki taraf için de en iyi çalışma ortamının oluşmasına odaklı hareket eder. Bugün Türkiye’de sektöründe lider birçok firmanın, uzun yıllar boyunca Kale OSGB’den iş sağlığı ve güvenliği hizmeti almasındaki temel neden de işte tam olarak budur.

    En uygun OSGB fiyatı aylık ne kadar?

    “En uygun OSGB fiyatı aylık ne kadar?” merak edilen ve bize de çok sorulan bir sorudur. Kale OSGB işyerlerinin ihtiyaçları doğrultusunda en kusursuz ve en uygun fiyatlı çözümleri sunmaktadır; buna bağlı olarak işyeri büyüklüğü, çalışan sayısı ve faaliyet alanları fiyat belirlemesi üzerinde etkili olmaktadır. Size yönelik en uygun fiyatlı OSGB teklifi sunabilmemiz için İletişim sayfamızdan bizimle bağlantı kurabilirsiniz.

    İş sağlığı güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi çalıştırmak zorunlu mu?

    İş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının amacı, iş kazası yaşanma ihtimalini en aza indirmeye ve çalışma ortamındaki koşulları iyileştirmeye dayalıdır. Bu bağlamda hazırlanan 6331 no’lu İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışan sayısı tek bir kişi olsa bile, tüm işyerlerinin iş sağlığı ve güvenliği hizmeti alması zorunlu kılınmıştır. Pandemi sebebiyle 50’den az çalışanı bulunan az tehlikeli işletmelerin iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile işyeri hekimi bulundurma zorunlulukları 31/12/2023 tarihine kadar ertelenmiştir. Ancak yine de Kale OSGB olarak iş sağlığı ve güvenliğine dair önlemlerin alınmasını ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi konusunun geciktirilmemesini tavsiye ederiz.

    İş sağlığı ve güvenliği para cezaları ne kadar?

    İş sağlığı ve güvenliği para cezaları her yıl güncellenmektedir. 2022 yılı iş sağlığı ve güvenliği idari para cezaları listesini T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı – İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün paylaşmış olduğu bu bağlantı üzerinden indirebilirsiniz. Ceza miktarları işyerlerinin çalışan sayısı, tehlike sınıfı ve kanun maddesinde sözü edilen fiile göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; Madde 6/1-a kapsamında iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile işyeri hekimi görevlendirmeme cezaları ayrı ayrı olarak aylık 17.439 TL ve 52.317 TL arasında değişmektedir.

    En iyi OSGB firması hangisi?

    Kale OSGB, sektöründe 16 yıllık bir geçmişe sahiptir ve bilgi birikimiyle bugün farklı sektörlerde Türkiye’nin birçok büyük çapta firmasına OSGB hizmeti sunmaktadır. Kale OSGB’nin en iyi OSGB firması olarak tercih edilmesindeki en önemli nedenleri hiç şüphesiz farklı sektörlerden edindiği bilgi birikimlerini hizmet verdiği her bir sektörde uygulamaya koyabilmesi ve sektör trendlerini çok yakından takip etmesidir.