Türkiye'nin en büyük OSGB'lerinden Kale OSGB ile güvendesiniz

Türkiye’nin En Büyük OSGB’si

Türkiye’nin En Büyük OSGB’si

Konu Türkiye’nin en büyük OSGB’si olduğunda 2005 yılından başlayarak Arçev ve 2013’ten başlayarak yetkili Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak hizmet veren Kale OSGB Türkiye’nin ilk OSGB’lerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Kale OSGB en büyük OSGB’ler arasında yer alıyor. Bunu hem 2000 öncesine uzanan tecrübe dolu uzun geçmişine hem de OSGB sektörünün erken üyelerinden biri olmasına borçlu. Hem Anadolu hem de Avrupa yakasında pek çok müşteriye hizmet veriyoruz. Müşterilerimizi ortaklarımız olarak görüyor ve gelişmiş müşteri hizmetlerimizle her an telefonun diğer ucunda oluyoruz. Şirketlere istihdamını sağladığımız personellerimizi yakından izliyoruz.

türkiye en büyük osgb
Türkiye’nin en büyük OSGB’lerinden Kale OSGB ile güvendesiniz

En Büyük OSGB Danışmanlık Hizmeti

OSGB’nin temel görevinin bir parçası olan işyeri güvenlik uzmanı ve işyeri hekimi atamalarını gelişmiş bilgi yönetim sistemlerimizle dikkatlice izliyor, şirketinize sağladıkları raporları yakın takibe alıyoruz. Türkiye’nin en büyük OSGB’lerinden biri olarak Kale OSGB aynı zamanda bir iş güvenliği ve iş sağlığı danışmanlık şirketi olarak hizmet vermektedir. Yalnızca şirketinize en uygun iş güvenliği ve sağlığı çözümlerini sağlamıyor aynı zamanda gerekli danışmanlık ve eğitim hizmetlerimizle firmanızı yasalar önünde eksiksiz hale getiriyoruz. 2012’de uygulamaya konulan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu göz önünde bulundurulması gereken ilk mevzuatlardan biri olmaktadır.

İş Güvenliğinde Çalışan Katılımı

  • İş güvenliğinde çalışan katılımı şirketinizde iş güvenliği kültürünün oluşmasını sağlayan başlıca etkenlerden biridir.
  • Türkiye’nin en büyük OSGB servislerinden birini veren Kale OSGB’de iş güvenliği kültürünü önemsiyor ve bunun için çalışıyoruz.
  • İşyeri hekimi, güvenlik uzmanı ve diğer sağlık çalışanı gibi personellerimiz işletmenizde bu amaçla görev almaktadır.
  • Bizleri Türkiye’nin en büyük OSGB’si olmaya aday gösteren unsurların başında geniş referanslarımız ve iş tecrübemiz geliyor.
Güngören OSGB

Türkiye’de İş Kazalarının Azaltılması

Türkiye’de iş kazasının tanımı “sigortalı bir işçinin işveren altında çalışıyorken karşılaştığı fiziksel ve ruhsal anlamda zarar verici olay” olarak tanımlanır. Türkiye’de bu travmalar çok sık yaşanıyor. Ancak özellikle 2012’den sonra uygulamaya konulan İş Sağlığı ve Güvenliği yasası ile OSGB’ler artık iş kazalarını önemli ölçüde azaltmaya başlamış durumda. Türkiye’nin en büyük OSGB’si denildiğinde ilk akla gelen firmalardan biri olan Kale OSGB de bu uğurda çalışıyor. Uzun ve kısa vadeli çalışan sağlığı sorunlarını kontrol altına alıyor, işletme körlüğünü yakından inceliyor, dijital evrak sistemiyle defter sorununu ortadan kaldırıyor, personellerinize ergonomik çalışma ortamları hazırlayarak iş veriminizi ve kârlılığınızı yükseltiyoruz. Risk analizi ve tehlike önleyici tedbirlerle Kale OSGB’de her zaman güvende olacaksınız.

Mevzuata Göre İSG Kanunu

Mevzuata göre 6331 no’lu İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu yani İSG Kanunu işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülüklerini düzenlemeyi amaçlar. Kanun ayrıca kamu veya özel sektör fark etmeksizin tüm iş ve işyerleri için işverenlere, işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dahil olmak üzere tüm çalışanlara ve faaliyet alanlarına bakmaksızın uygulanmak zorundadır. Bazı TSK faaliyetleri, genel kolluk kuvvetleri, MİT müsteşarlığı faaliyetleri bunların dışında olabilir. Ayrıca afet ve acil durum birimlerinin müdahaleleri sırasında da kanun hükümleri geçerli olmaz. Çalışılmaya başlanan OSGB’ler mevzuat ve İSG gereklilikleri konusunda işverenleri bilgilendirmekle, yapılacak iyileştirmeleri bildirmek ve uygulanma durumunu da kontrol etmekle görevlidir.

OSGB Avantajları Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar