Ümraniye İş Güvenliği

Ümraniye İş Güvenliği

Ümraniye İş Güvenliği

Ülkemiz Türkiye’de İstanbul’un en kabalık nüfuslu semtleri arasında yer alan Ümraniye geniş çapta yayılmış yoğun işletmeleri ve iş merkezleriyle bilinen bir bölgemiz olarak karşımıza çıkıyor. Gerçek böyle olunca Ümraniye’de iş güvenliği ve sağlığı faktörleri de aslında hiç olmadığı kadar önem kazanmış oluyor. Ümraniye iş yerlerine birbirinden çeşitli pek çok OSGB hizmeti sağlıyoruz. Bu hizmetler ile hem işletmenizin iş güvenliğini artırıyor hem de devlet tarafından belirlenen ve düzenli aralıklarla güncellenen yasal yükümlülükler çerçevesindeki eksiklerini ortadan kaldırıyoruz. İlk olarak 2012’de kabul edilen ve yaygın şekilde 2013 yılında uygulanmaya başlanan iş güvenliği kanun ile açıklanan işveren ve çalışan sorumluluklarınızı da gözden geçirmiş oluyoruz.

OSGB Ümraniye
Ümraniye’de en iyi OSGB hizmetlerini almak

Denetimlerde “0” Ceza Puanı

İşinde fazlasıyla tecrübeli bir Ortak Sağlık ve Güvenlik birimi olarak Kale OSGB’de Ümraniyeli şirketlere sağladığımız iş güvenliği çözümleri ile şirketlerin devlet tarafından görevlendirilen iş güvenliği müfettişlerinin gerçekleştirdiği düzenli denetimlerden sıfır ceza puanı ile ayrılmasının önünü açıyoruz. İş güvenliği iş sağlığını getirir ve çalışanlarınızın iş ortamındaki yaralanmalarını doğrudan bir biçimde önler ya da bunu maksimum oranda azaltmış olur. İş kazaları merkezli beklenmeyen işçi tazminatı ödemeleri ile kârlılığınızın ve iş ritminizin sarsılmanın önüne geçmiş oluyoruz. İş güvenliğinin başarılı bir şekilde uygulanmasında işveren kadar çalışanların katılımı da oldukça önemlidir. Bunun için eğer gerekliyse ilgili çalışan eğitimleri de sağlıyoruz.

Ümraniye Profesyonel İş Güvenliği

İstanbul’un önemli merkezlerinden Ümraniye, iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerinin titizlikle sürdürülmesi gereken birçok faaliyet kodunda işletmeyi bulundurmaktadır. Bizler kale OSGB olarak mesleki tecrübesinin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği konusunda da uzun yıllar görev yapmış iş yeri hekimi ve diğer sağlık personellerini kadromuzda bulunduruyoruz. Ek olarak farklı tehlike sınıftaki iş yerlerine görelik C sınıfı, B sınıfı ve A sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarımız ile İstanbul Ümraniye’deki tüm iş yerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sağlayabiliyoruz. Özellikle çevre, sağlık, yapı, hizmet, danışmanlık, maden ve metal sanayi, enerji, endüstriyel ürün üretimi, elektronik, elektrik ve gıda sektöründe uzun yıllar müşterilerimize profesyonel OSGB hizmeti vermekteyiz. Eğer siz de az tehlikeli, tehlikeli veya çok tehlikeli işletmeniz için OSGB hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız alanında profesyonel Kale OSGB’yi seçebilirsiniz. 50’den az çalışana sahip az tehlikeli sınıftaki işletmelerin 31.12.2023’e kadar OSGB hizmeti alma zorunluluğu bulunmasa da Kale OSGB olarak yine de alınması gereken önlemler konusunda danışmanlık hizmeti verebiliyoruz.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) Nedir?

İş Güvenliği Kazanç Getirir

Bugüne kadar yapılan sayısız modern çalışmanın gösterdiği gibi iş güvenliği uygulamaları ve önlemleri iş yerlerine uzun vadede kârlılık ve süreklilik getirmektedir. Ümraniye’de sunduğumuz iş güvenliği hizmetlerimiz ile tam olarak buna odaklanıyoruz. İşletmenizin 2013 tarihinde yürürlüğe giren 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu gibi kanunlar kapsamındaki ihtiyaçlarını giderirken, artan iş güvenliği ve sağlığı neticesinde işinizin kârlılık oranını da yükseltiyoruz. İş güvenliği kültürünün şirket genelinde oturması için risklerin ve tehlikeli durumların detaylı tespitini sağlıyoruz.

Hekim ve Güvenlik Uzmanı Atamaları

Kale OSGB, Ümraniye iş güvenliği tarafında sağlık risk yönetimi, işyerine özel İSG standartlarının ve araçlarının geliştirilmesi, çokuluslu işletmelerde çalışan yönetimi rehberliği ve buna benzer birçok iş güvenliği meselesini ele almaktadır. İlgili işyerine iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve gerekliyse diğer sağlık personeli istihdamının sağlanması konularını yerine getirir. Bu atamaların tümü kurumun risk değerlendirmesi ve çalışan personel sayısı incelemeleri yapıldıktan sonra kararlaştırılır.

Kale OSGB olarak Ümraniye iş güvenliği noktasında tüm standart gereklilikleri sağlamak amacıyla aşağıdakilere benzer konularda dahi işletmelere yeni yollar gösteriyoruz:

  • Kanserojenlerin (kanserojen maddeler) güvenli kullanımı.
  • Psikososyal zorlanmayı azaltan daha iyi iş organizasyonu.
  • Kas-iskelet sistemi iş yükünü azaltan çalışma organizasyonu.
  • Ergonomiyi iyileştiren çalışma alanı düzenlemeleri.

Risk değerlendirmesi de dahil olmak üzere bahsi geçen çalışma programlarının uygulanması için çok bileşenli ve çok aktörlü bir yaklaşımın benimsenmesi gerekir. Faaliyetlerde teftiş ve danışmanlık ve de farkındalık yaratma ilkelerini uyguluyoruz.

OSGB Avantajları Nelerdir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar