Yorgunluk Önleyici Paspas

Yorgunluk Önleyici Paspas

 

Yorgunluk Önleyici Paspas

Yorgunluk önleyici paspaslar özellikle gıda işleme tesislerinde fazlasıyla popülerdir. Bu tip profesyonel paspaslar yalnızca personellerin çalışırken daha rahat hissetmelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yağ gibi kaygan etkenlere karşı da dayanıklılık sunar. Paspasın kayma önleyici özelliği personelin güvenliği için son derece büyük önem taşıyor ve bu nedenle bu tür ürünler bir çok işletme arasında sıkça kullanılmaktadır. İş güvenliği ve iş sağlığının önemli bileşenleri arasında yer aldıklarını söylemek mümkün.

Yorgunluk önleyici paspas güvenlik ve fonksiyonellik sunar

İş Güvenliği Açısından Değeri

Yorgunluk önleyici paspas kaygan sıvılara ve diğer tehlike oluşturabilen unsurlara karşı dirençli olunmasını sağlar. Bu paspasın bir diğer artılarından biri de paspasın yerleştirildiği alanda drenaj seviyesinin artırılabilmesidir. İşçilerin ayakları ile soğuk yüzeyler arasında yalıtım sağlayarak gün içerisinde rahat çalışmalarına engel olacak etkenler ortadan kaldırılır. Bu paspaslar hava şartlarına normalden çok daha dayanıklıdır ve üzerileri esnek boncuklarla örülüdür. İş yerinin boyutuna ve biçimine göre bunları ayrı ayrı alarak birbirlerine bağlayabilir ve personeliniz için daha iyi bir güvenlik ortamının oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Yorgunluk önleyici paspasın ergonomik bir tasarıma sahip olduğunu söylemek mümkün. Dizaynının yanında başarılı düzeyde yorgunluk önleme işlevi sunuyor. Kalıp haline getirilen lastik kabarcıklar tabandan hava alarak rahatlık düzeyini yükseltiyor. Bunun yanında kaymayı önleyen çıkıntıları paspasın kendiliğinden hareket etmesinin önüne geçiyor. Gerek çerçevesi gerekse yuvarlatılmış kenarları ile hem rahatlık hem güvenlik sunmaktadır.

Özellikleri

Yorgunluk önleyici paspasın kapalı yüzeyi temizlik işini kolay kılar ve de nemli olmayan noktalarda güvenli kullanım sunar. Bu ürünler işletmeye özel olarak işverenin talebi üzerine farklı ölçülerde tasarlanabiliyor. Yorgunluk önleyici paspas uzun süre ayakta çalışan her işçi için uygundur ve kullanılması tavsiye edilir.

Yorgunluk giderici paspasın kullanım alanları nelerdir?

  • Kaygan zeminlerin olduğu işler
  • Yağlı zeminlerin olduğu işler
  • Üretim işleri
  • Nakliye işleri
  • İş makinelerinin bulunduğu yerler

Yorgunluk giderici paspas bedenin ağırlığını ayak ile zemin arasında eşit oranda yayarak, basınç noktasını, duyulan konforsuzluğu ve bunlardan oluşabilecek hastalık ihtimalini azaltır. Daha önce de altını çizdiğimiz gibi yorgunluk giderici paspas yerleştirildiği zemine sıkı sıkıya bağlanıyor ve asla kaymıyor. Bu paspaslar deterjan, yağ ve gresslere karşı dayanıklılar ve üzerlerindeki personeli güvende tutuyorlar.

Isıl Konfor Nedir ve Nasıl Sağlanır?

Yorgunluk giderici paspas için kullanılan bir diğer isim de yorgunluk önleyici paspastır. Yorgunluk önleyici paspas adının arkasında hem bacak hem de sırt rahatsızlıklarını önlemesi yatıyor. Böylece işçilerinizin iş verimliliği artıyor.

Yorgunluk Önleyici Paspas Boyutları ve Fiyatları

Özellikle çalışanların yorulmasını, bel ve sırt ağrıları yaşamasını engellediği için verimliliği artıran yorgunluk önleyici paspaslar üretim şartlarına göre farklı desen ve boyutlarda tercih edilebilmektedir. İş sağlığı ve güvenliği şartları gereğince siyaha ek olarak yollarda belirleyici özellik sunması nedeniyle sarı şeritli olarak da tercih edilebilmektedir. Genelde yorgunluk emici paspas boyutları 90 cm rulo şeklindedir ancak 120 cm olan daha özel ölçüler de bulunabilmektedir. Parçalı olarak ise 60 x 90 cm, 100 x 90 cm olarak tercih edilebilmektedir. Yorgunluk önleyici paspas nasıl seçilir bu konuda Kale OSGB size en doğru yöntemleri söyleyecektir. Islak zeminler, titreşimli veya yağlı bölgeler için farklı seçeneklere yönelmek gerekmektedir. Tercih yaparken bölgenin trafik yoğunluğu da göz önünde bulundurulmalı ve erken aşınmayacak olan paspaslar incelenmelidir. Yorgunluk önleyici paspaslar vinil malzemeden üretilir ve yivli yüzeylere sahiptir. Ağırlıkları genelde metrekare için 2.3 kg olarak bulunabilmektedir. Ayrıca yangın dirençli olan yorgunluk önleyici paspas modelleri için de belirli DIN kodlarının satın alma öncesinde araştırılması gerekmektedir. Kayma direnci de satın alma aşamasında araştırılması gereken bir diğer faktördür.

İş Yeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı’nın Görevleri Nelerdir?

En Popüler Hizmet Bölgeleri Listesi

Adalar İş Güvenliği
Adalar OSGB
Anadolu Yakası OSGB
Arnavutköy OSGB
Ataşehir İş Güvenliği
Avcılar OSGB
Avrupa Yakası OSGB
Bağcılar İş Güvenliği
Bahçelievler İş Güvenliği
Bahçelievler OSGB
Bakırköy OSGB
Bayılma Nedenleri
Beylikdüzü İş Güvenliği
Beyoğlu OSGB
Büyükçekmece OSGB
Çatalca OSGB
Çekmeköy İş Güvenliği
Çekmeköy OSGB
En İyi İSG Firmaları
En İyi İş Yeri Hekimi Hizmeti
En İyi OSGB Firmaları
En Yakın OSGB
Esenler İş Güvenliği
Esenler OSGB
Esenyurt İş Güvenliği
Eyüpsultan İş Güvenliği
Eyüpsultan OSGB
Fatih İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa İş Güvenliği
Gaziosmanpaşa OSGB
Güngören İş Güvenliği
Güngören OSGB
İSG İstanbul
İstanbul İş Güvenliği
İstanbul OSGB Firmaları
İstanbul OSGB Pendik
Kadıköy İş Güvenliği
Kadıköy OSGB Firmaları
Kağıthane OSGB
Kartal İş Güvenliği
Kartal OSGB
Küçükçekmece İş Güvenliği
Maltepe İş Güvenliği
OSGB Ataşehir
OSGB Bağcılar
OSGB Başakşehir
OSGB Bayrampaşa
OSGB Beşiktaş
OSGB Beykoz
OSGB Beylikdüzü
OSGB Esenyurt
OSGB Fatih
OSGB Firmaları
OSGB Firmaları İstanbul
OSGB Firmaları İstanbul Anadolu
OSGB Firmaları İstanbul Avrupa
OSGB Firması
OSGB Hadımköy
OSGB İstanbul
OSGB İstanbul Ümraniye
OSGB Kadıköy
OSGB Kartal
OSGB Küçükçekmece
OSGB Maltepe
OSGB Merter
OSGB Sancaktepe
OSGB Tuzla
OSGB Ücreti Ne Kadar?
OSGB Ümraniye
OSGB Üsküdar
OSGB Yetki Belgesi Ücreti
OSGB Zeytinburnu
Pendik İş Güvenliği
Sarıyer OSGB
Silivri OSGB
Sultanbeyli İş Güvenliği
Sultanbeyli OSGB
Sultangazi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi
Sultangazi OSGB
Şile OSGB
Şişli OSGB
Tuzla İş Güvenliği
Ümraniye İş Güvenliği
Üsküdar İş Güvenliği
Zeytinburnu İş Güvenliği
Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Nedir?

10 Yılı aşkın tecrübemiz ile ihtiyaç duyduğunuz tüm anlarda yanınızda oluyoruz, 7/24 uzman destek.

100+ Mutlu Müşteri

Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
Osgbyi web üzerinden keşfettik. Kendileri bizzat iş yerimize geldiler. Prosedürlerini açıkladıktan sonra anlaşmamız yaptık.
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
12 yıllık müzik şirketimize iş sağlığı ve iş guvenligi için danışman firma ihtiyacımız oldu. Bu gereklilik için kale osgbden faydalaniyoruz
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar
70 küsür yaşında patronumuzun sürekli andığı bir iş sağlığı şirketi. Sanırım uzun yıllardır çalışıyorlar